elektrik fatura yardımı

Bayburt Belediyesi Elektrik Yardımı Başvurusu

Bayburt Belediyesi Elektrik Yardımı Başvurusu! Bayburt Belediyesi Elektrik Fatura Desteği! Bayburt Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu! Bayburt Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Bayburt Belediyesi Elektrik Yardımı Başvurusu

Bayburt Belediyesi Elektrik Yardımı Başvurusu! Bayburt Belediyesi Elektrik Fatura Desteği! Bayburt Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu! Bayburt Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

81 il ve ilçelerin yerel yönetim kuruluşları tarafından oluşturulan maddi destek paketlerine bir yenisi daha eklendi ve Bayburt Belediyesi elektrik yardımı başvurusu oluşturuldu. Bu yardımların genel amacı, vatandaşları maddi anlamda desteklemek ve dar geliri bulunan kişileri sosyal hayatın içine daha fazla adapte olmasını sağlamaktır. 

Bayburt Belediyesi Elektrik Yardımı Başvurusu
Bayburt Belediyesi Elektrik Yardımı Başvurusu

Yerel yönetim birimleri tarafından oluşturulan bu yardım projeleri aynı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yürütmekte olduğu projeler gibi maddi ve sosyal olmak üzere 2 farklı grupta toplanır ve tamamen vatandaşların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda şekillenir.

Yapılan yardımın türü ne olursa olsun, vatandaşlardan asla geri ödeme talep edilmeksizin genel ihtiyaç listelerine göre dar gelirli kişi ya da ailelere, bu yardımların tüm ücretleri hibe edilecek tarzda düzenlenir.

Bayburt Belediyesi Elektrik Fatura Desteği

Böyle bir yardım türünün olduğunu yeni duyan vatandaşlar Bayburt Belediyesi elektrik fatura desteği nedir ve nasıl yapılır sorusuna cevap ararken, beklenen açıklama Belediye ve Bayburt Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapıldı.

Bu yapılacak olan yardıma, dar gelirli, ihtiyaç sahibi ve yardıma muhtaç kişi ya da aileler dahil olacak. Bayburt Belediyesi elektrik fatura desteği sizlere nakdi olarak sunulan bir yardım projesi değildir. 

Bu yardım projesine dahil olduğunuz zaman, Bayburt Belediyesi her ay düzenli olarak elektrik faturanıza belirlenen voltaj miktarı kadar indirim uygular, bu sayede sizler de daha az elektrik faturası ödeyerek, kendi şahsi gider kalemlerinize daha fazla pay ayırabilirsiniz.

Belirlenen elektrik fatura destek indirimini ise ancak Belediyenin belirlediği ödeme noktalarına giderek sahip olabilirsiniz. Bu yardım türünün oluşturulmasının temel sebepleri ise; gün geçtikçe artan hayat pahalılığı, gelen zam oranları ve bu durumlara bağlı olarak vatandaşın alım gücünün ciddi oranda düşmesi olarak açıklanmıştır.

Bayburt Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu

Yerel yönetim kurumu tarafından hayata geçirilen bu maddi yardım türüne sahip olmak için öncelikle, Bayburt belediyesi elektrik fatura destek formu sayfasına internet üzerinden yahut Bayburt Belediyesi elektrik fatura destek formu dosyasına Bayburt belediyesi binasına giderek ya da Bayburt Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek sahip olabilirsiniz. 

Sizler için oluşturulan bu form, gerçekten ihtiyaç sahibi kişilere daha çabuk bir şekilde ulaşıp ayrılan yardım fonunu sadece onların ihtiyaçları doğrultusunda kullanmak için oluşturulmuştur.  Bayburt Belediyesi elektrik fatura destek formu sayfasına internet üzerinden ulaşıp hızlıca başvurunuzu tamamlamak için https://www.bayburt.bel.tr/istekveoneri linkine tıklayabilir ve tüm başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bu başvuru sırasında sizden istenecek olan bilgileri doğru ve eksiksiz olarak paylaşmanız en önemli detaydır. Bu istenilen bilgiler ise, size ve yaşam durumunuza ait olan genel bilgilerden oluşur.

Bayburt Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir

Belediye tarafından oluşturulan bu maddi yardım türüne dahil olup, bir nebze de olsa rahat etmek isteyen vatandaşlar şimdilerde Bayburt Belediyesi elektrik fatura desteği alma şartları nelerdir sorusunu soruyor. Bu yardım kapsamına kimlerin girebileceği ise belediye ve ilgili kurumlardan tarafından açıklanmış durumda. Belediyeye ait olan bu maddi yardım türüne aşağıda madde madde belirttiğimiz kişilerin öncelik hakkı mevcuttur.

 • Dar gelirli vatandaşlar,
 • Yardıma muhtaç vatandaşlar,
 • İhtiyaç sahibi kişi ya da aileler,
 • Devletin 3294 sayılı kanun ile koruma ve gözetme altına aldığı vatandaşların tümü,
 • 65 yaş ve üstü kimsesi bulunmayan vatandaşlar,
 • Eşinden boşanmış ya da eşi vefat etmiş hiçbir yerden geliri olmayan kadınlar,
 • Yetim ve öksüz kişiler,
 • Kronik rahatsızlığa sahip olan vatandaşlar,
 • Evde yaşam destek ünitesi ile hayata tutunmaya çalışan vatandaşlar,
 • Tam teşekküllü bir hastaneden alınan en az % 40 engele sahip olan vatandaşlar,
 • Asgari ücret gelirinin altında bulunan vatandaşlar,
 • Düzenli olarak bir gelire sahip olmayan vatandaşlar,
 • Sağlık problemleri hasebi ile iş göremez raporu bulunan vatandaşlar

Bayburt belediyesi tarafından oluşturulan bu yardım projesine dahil olup elektrik fatura indirim projesinden fayda sağlayabileceklerdir. Alınan bu yardımlar, süreli ya da süresiz olmak kaydı ile vatandaşlara verilir.

Eğer bu yukarıda belirtilen şartlara uyum kapsamından çıkarsanız, belediye size verilen bu yardımı kesebilir. Yapılan bu uygulamanın amacı da yardım fonunu gerçekten ihtiyaç sahibi olan kişilere en hızlı bir şekilde aktarmaktır.

Elektrik fatura yardım ve detayları için https://engellilerdostu.com/elektrik-fatura-yardimi/ linkine tıklayın.makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu