Kırtasiye Yardımı

Bayburt Belediyesi Kırtasiye Yardımı

Bayburt Belediyesi Kırtasiye Yardımı! Bayburt Belediyesi Kırtasiye Yardım Başvurusu! Bayburt Belediyesi Öğrenci Para Yardımı! Bayburt Belediyesi Öğrenci Yardım Başvurusu!

Bayburt Belediyesi Kırtasiye Yardımı

Bayburt Belediyesi Kırtasiye Yardımı! Bayburt Belediyesi Kırtasiye Yardım Başvurusu! Bayburt Belediyesi Öğrenci Para Yardımı! Bayburt Belediyesi Öğrenci Yardım Başvurusu!

Bayburt Belediyesi kırtasiye yardımı, yerel yönetim birimlerine bağlı kuruluşlar tarafından Bayburt il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar için düzenlenen bir destek projesidir. Bu yardımın kapsamı ise, eğitim ve öğretim hayatına devam eden öğrencilerin tümünü kapsayacak nitelikte düzenlenmiştir. 

Bayburt Belediyesi Kırtasiye Yardımı
Bayburt Belediyesi Kırtasiye Yardımı

Eğitim ve öğretim hayatlarında devam ederken maddi anlamda zorluk çeken ve bazı kaynakları satın almakta zorlanan öğrenciler bu yardım türüne başvuruda bulunabileceklerdir. Ayrıca bu yardım türüne başvuran öğrenciler;  maddi anlamda belediye tarafından desteklenirken aynı zamanda da sosyal olarak hayatın içine daha fazla karışabilecek ve psikolojik anlamda da okul hayatın daha rahat adapte olacaklar. 

Yardım kapsamında bulunan öğrencilerin aileleri de bu yardım sayesinde, çocuklarının eğitim ve öğretim hayatına daha fazla önem verecek evin ihtiyaçlarına daha fazla maddi gider ayırmış olacak. Belediye tarafından yapılacak olan yardımın ücreti de her sene artan asgari ücret miktarıyla birlikte doğru orantılı olarak artmaktadır.

Bu yardımların ücretlerini ise enflasyon oranlarına göre belediye ve ilgili kurumlar belirler. Bayburt Belediyesi kırtasiye yardımı, aynı zaman da yerel yönetimlerin sosyal belediyecilik anlayışı ile de örtüştüğü için belediyeler, her sene bu yardım türünü ihtiyaç sahibi kişiler için yapmakla mükelleftir. Eğer siz de bu yardım türüne dâhil olmak istiyorsanız, yapılan kırtasiye yardımı ile ilgili olan tüm soruların cevaplarını bu yazı dizimizde bulabilirsiniz.

Bayburt Belediyesi Kırtasiye Yardım Başvurusu

Belirlenen kurum tarafından böyle bir yardım projesinin hayata geçirildiğini öğrenen yurttaşlar, Bayburt Belediyesi kırtasiye yardım başvurusu yapmak için bu konuya ait tüm cevapları öğrenmek istiyor.

Eğitim ve öğretim hayatına devam etmekte zorlanan, dar gelirli, yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi olan ailelerin çocuklarına verilecek olan bu yardıma başvuruda bulunmak yapmanız gereken birkaç basit işlem mevcuttur. 

Bu işlemlerden ilki, Bayburt Belediyesinin bu yardım için belirlemiş olduğu kuruma bizzat gitmek ya da Bayburt Belediyesi internet sitesini üzerinden ulaşmak olacaktır. Web sitesi üzerinden yapmakta olduğunuz başvuruda size sunulan başvuru formunu sizden istenildiği ölçüde doldurmanız uygulamanız gereken ilk kuraldır.

Bayburt Belediyesi resmi web sitesi girişi için; https://www.bayburt.bel.tr/istekveoneri linkine tıklayarak başvurunuzu saniyeler içerisinde oturduğunuz yerden gerçekleştirebileceksiniz. Belirlenen bu yardım kapsamında belirlenen öğrencilere;  önlük, ayakkabı ve eğitim – öğretim hayatı için gerekli olan bazı araç gereçler verilecektir. Bu yardıma ise;

 • İlkokul
 • Ortaokul ve
 • Lise 

Öğrencileri dahil olabilecektir.

Bayburt Belediyesi Öğrenci Para Yardımı

Belediye tarafından oluşturulan bu destek projesi hem öğrencilerin hem de öğrenci okutan anne ve babaların yüzünü güldürdü ve maddi anlamda biraz da olsa bu kişileri rahat ettirdi. Bayburt Belediyesi öğrenci para yardımı projesi ise genel itibari ile devletin koruma altına aldığı tüm öğrencileri kapsıyor.

Verilen bu ücretle, öğrencinin okuduğu okulun durumuna ve ailesinin sahip olduğu maddi imkanlara göre değişiklik gösterebilir.

Bayburt Belediyesi Öğrenci Yardım Başvurusu

Yukarıda belirttiğimiz bilgiler dahilinde Bayburt Belediyesi öğrenci yardım başvurusu kimler için oluşturulmuştur sorusuna cevap aramaya başladı. Belediye bünyesinde oluşturulan bu yardım türüne dahil olacak olan kişiler ise şu şekilde açıklanmıştır;

 • Asgari ücret sınırı altında bulunan ailelerin çocukları
 • Şehit ve gazi ailelerinin çocukları
 • Devletin 3294 sayılı kanun kapsamıyla koruma altına almış olduğu vatandaşlar
 • Gazi çocukları
 • Muhtaç ailelerin çocukları
 • Dar gelirli ailelerin çocukları
 • Okul hayatında belli bir çizgide başarıyı yakalamış olan öğrenciler
 • İhtiyaç sahibi ailelerin eğitim ve öğretim hayatına devam eden çocukları

Tamamen devlet onaylı olan bu yardım türünün genel şartları belediye ve Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı tarafından oluşturulmuştur. Yardım türüne girecek olan kişilere ayrılan maddi ücret ise tamamen belediyenin kendi fonundan ayrılmış olup, sadece yukarıda belirttiğimiz kişiler için harcanacaktır.

Bu yardım türüne süreli ya da süresiz olarak dahil olabilir, her ay devletin belirlediği kurum üzerinden yardımı tahsil edilebilirsiniz. Eğer bu yardım türüne dahil olabilirseniz, en az 300 Türk Lirası en fazla da 1100 Türk Lirası ücret sizlere tahsil edilecektir. Bu yardım türüne girip giremediğiniz ise en fazla15 gün içerisinde belli olacaktır. Bu yardım sorgulama işlemini belediye binasına giderek gerçekleştirebilirsiniz.

Kırtasiye ve öğrenci desteği için https://engellilerdostu.com/kirtasiye-yardimi/ linkine tıklayın.



makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu