kömür yardımı

Bayburt Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu!

Bayburt Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu! Bayburt Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu! Bayburt Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Bayburt Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Devlet destekli yapılan maddi ya da sosyal yardım projelerini artık yerel yönetim kurumları da dâhil olmaya başladı. Bunun sebebi ise, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yürütmekte olduğu yardım projelerine bazı vatandaşlar ulaşamayınca, belediyeler de devletin yapmış olduğu yardımları kendi sınırları içerisinde yaşayan vatandaşları için oluşturmaya başladı.

Bayburt Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu
Bayburt Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Oluşturulan bu yardım projelerine Bayburt Belediyesi kömür yardım başvurusu projesini yaparak dâhil oldu. Yapılacak olan bu yardım her ne kadar maddi bir proje gibi görünse de vatandaşı sosyal anlamda da destekler ve onları sosyal hayatın içine daha fazla karıştırır. Aynı zamanda yapılan bu yardımlar sayesinde, vatandaşlar kendi şahsi giderlerine daha fazla para ayırabiliyorlar.

Bayburt Belediyesi Kömür Para Desteği

Yapılacak olan bu yardım, vatandaşlar tarafından her ne kadar Bayburt Belediyesi kömür para desteği olarak bilinse de, aslında bu yardıma girecek olan vatandaşlara elden nakdi bir ücret ödenmez.  Bunun yerine yardım projesine dahil olan kişilere, her sene belediyenin belirlediği kömür tonajı kadar kömür verilir.

Verilecek olan bu kömürlerin miktarı ise her sene düzenli olarak artış göstermektedir. Bu artışın genel sebebi ise, her sene artan enflasyon oranlarının altında vatandaşı ezdirmemek ve vatandaşın ısınma – barınma gibi temel insani ihtiyaçlarını karşılamaktır. Yapılacak olan bu kömür yardımı, başvuru formunda belirteceğiniz adrese belediye tarafından ücretsiz olarak gelir.

Bayburt Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Yerel yönetim birimi tarafından oluşturulan bu yardım türüne dahil olmak isteyen kişiler, öncelikle Bayburt Belediyesi kömür yardımı başvuru formu sayfasında istenilen birimleri, doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmak olacaktır. Başvuru formunda, sizlerden açık adres bilgileriniz, iletişim numaranız ve maddi durumunuzu kısaca belirtmeniz istenecektir.

Bu bilgilerin, ilgili kurum tarafından sizden istenmesinin sebebi ise, gerçekten ihtiyaç sahibi kişi ya da aileleri hızlı bir şekilde belirleyip bu yardım fonunun tüm kaynaklarını sadece onlar için harcamaktır.

Bayburt Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Belirlenen yardım projesine girip, maddi anlamda rahat etmek isteyen yurttaşlar, Bayburt Belediyesi kömür alma şartları nelerdir diye merak etmeye başladı. Bayburt belediyesi kapsamında bulunmaya hak kazanan vatandaşlar ise, Bayburt Belediyesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Bayburt Belediyesi tarafından şu şekilde belirlenmiştir;

 • Yardıma muhtaç vatandaşlar,
 • İhtiyaç sahibi kişi ya da aileler,
 • Dar gelirli aileler,
 • 65 yaş üstünde bulunan, kimsesi olmayan ve düzenli bir gelire sahip olmayan vatandaşlar,
 • Eşinden ayrılmış ya da eşi ölmüş olan ve düzenli geliri olmayan kadınlar,
 • Kronik rahatsızlığa sahip olan vatandaşlar,
 • % 40 engel raporu bulunan vatandaşlar ( bu rapor tam teşekküllü bir hastaneden alınmalıdır )
 • Yetim ve öksüz kişiler,
 • Devletin kanunlarla koruma altına aldığı vatandaşlar
 • Asgari ücret sınırı altında bulunan vatandaşlar,
 • Düzenli bir geliri olmayan vatandaşlar,
 • Aylık sahip oldukları ücret, evde yaşayan kişi sayısına bölündüğü zaman ortaya çıkan ücretin 1,800 Türk Lirasının altında bulunması,
 • Sağlık problemleri olan ve şu an İŞ-KUR kurumundan alınmış olan işsiz belgesinin bulunması,
 • Sosyal Sigortalar Kurumu ile bir ilişiği bulunmayan vatandaşlar.

Eğer siz de yukarıda belirlenen şartlara uyum sağlıyorsanız, belediye tarafından sizler için oluşturulan bu yardım türüne kolaylıkla ve yukarıda anlattığımız gibi sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda size verilecek olan bu yardım türünün maddi ücreti hiçbir zaman hiçbir şekilde sizden geri talep edilemez.  oluşturulan bu yardım tamamen sizlere hibe edilecektir.

Kömür yardım başvuru ve detayları için https://engellilerdostu.com/komur-yardimi/ linkine tıklayın.makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu