Maddi Yardım

Bayburt Belediyesi Para Yardımı

Bayburt Belediyesi Para Yardımı! Bayburt Belediyesi Para Yardım Başvuru Formu! Bayburt Belediyesi Nakit Para Yardım Alma Şartları Nelerdir!

Bayburt Belediyesi Para Yardımı

81 il ve ilçede yurttaşlar için hazırlanan yardım projelerine bir yenisi eklendi. Yerel yönetim birimleri artık kendi sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlarına para yardımı da yapmaya başladı. Belediyeler tarafından böyle bir yardım türünün var olduğunu duyan yurttaşlar ise Bayburt Belediyesi para yardımı nedir ve nasıl yapılır diye öğrenip bu yardım türüne başvurmak için bekliyor.

Bayburt Belediyesi Para Yardımı
Bayburt Belediyesi Para Yardımı

 Yapılan bu yardımların genel amacı ise; vatandaşın parasını artan enflasyon oranları karşısında korumak, alım gücünü desteklemek ve yurttaşların hayat pahalılığı karşısında maddi anlamda zorlanmamasını sağlamaktır. Aynı zamanda belediye tarafından oluşturulan bu yardımlar, tamamen devlet onaylıdır.

Yardımın türü ne olursa olsun, devletin ulaşamadığı dar gelirli ve yardıma muhtaç vatandaşlara yerel yönetimler kendi bünyesinde ayırdığı yardım fonu ile geri ödemesiz bir şekilde kendi sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlara yardım etmeyi de amaçlar.

Bayburt Belediyesi Para Yardım Başvuru Formu

Bayburt Belediyesi tarafından oluşturulan bu yardım türüne dahil olabilmeniz için öncelikle Bayburt Belediyesi para yardımı başvuru formu sayfasına ulaşmanız gereklidir. Belirlenen kurumlar tarafından hazırlanmış olan bu başvuru formu bir nevi istek dilekçesi olma görevi de görüyor.

Belirlenen yardım türüne başvuru oluşturmak için ulaşmak zorunda olduğunuz bu başvuru formunda sizlerden birkaç temel bilgiyi belediye ile paylaşmanız istenecektir. 

Bu temel bilgileri ise; açık ikametgâh adresiniz, varsa iletişim numaranız ve maddi durumunuzu özetlemeniz olacaktır. bu istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra sizler de bu yardım türüne dahil olabileceksiniz.

Aynı zamanda sizden bu bilgilerin istenmesinin temel sebebi ise; gerçekten dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişi ya da aileleri hızlı bir şekilde belirleyip bu yardım türü için ayrılan fonu sadece onların ihtiyaçları doğrultusunda kullanmaktır.

Bayburt Belediyesi Nakit Para Yardım Alma Şartları Nelerdir

Belediye tarafından oluşturulan bu destek projesine dahil olmak isteyen ve başvuru formunu dolduran vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında Bayburt Belediyesi nakit para yardım alma şartları nelerdir sorusu geliyor. Bu soruya ise, Bayburt Belediyesi ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ortaklaşa bir cevap listesi oluşturulmuştur. Açıklanan bu yardıma kimlerin başvurabileceği ise şu şekilde açıklanmıştır;

 • Dar gelirli vatandaşlar
 • Yardıma muhtaç olan vatandaşlar
 • İhtiyaç sahibi kişi ya da aileler
 • 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan devletin koruma altına aldığı vatandaşların tümü
 • Engelli vatandaşlar (  tam teşekküllü bir hastaneden alınan % 40 engel raporu )
 • Kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar
 • Asgari ücret sınırı altında bulunan vatandaşlar
 • Düzenli bir aylık geliri bulunmayan vatandaşlar
 • Sağlık sorunları hasebi ile İş göremez raporu bulunan vatandaşlar
 • Yetim ve öksüz kişiler
 • Şehit yakınları ve aileleri
 • Sosyal Sigortalar Kurumu ile bir ilişiği bulunmayan vatandaşlar
 • Hane içine giren gelir, evde yaşayan kişi sayısına bölündüğü zaman ortaya çıkan miktarın 1,800 Türk Lirasının altında bulunması
 • Eşinden ayrılmış ya da eşinden boşanmış olup maddi bir geliri bulunmayan kadınlar
 • Bayburt il ve ilçe sınırlarında bulunan vatandaşlar

Belirlenen yardım türünden fayda sağlamaya hak kazanan kişiler arasındadır.

Bayburt Belediyesi Nakit Para Yardımı Başvuru Formu

Bayburt Belediyesi nakit para yardımı başvuru formu sayfasına Bayburt belediyesine, Bayburt Valiliğine ya da Bayburt ilinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek ulaşabilirsiniz.  Bu seçeneklere ek olarak Bayburt Belediyesinin resmi web sitesine girerek başvuru formunu doldurabilirsiniz. Bayburt Belediyesi internet sitesi giriş adresi için https://www.bayburt.bel.tr/istekveoneri linkine tıklayarak hızlı ve güvenilir bir şekilde başvuru formunuzu doldurabilirsiniz. 

Bayburt Belediyesi tarafından, belirlenen bu yardım projesine dahil olup olmadığınızı ise Belediye Binasına giderek kolaylıkla sorgulayabilirsiniz. Para yardımı projesinde sizlerin sahip olduğu maddi imkanlar baz alınarak en az 300 Türk Lirası en fazla da 1100 Türk Lirası para yardımı yapılacaktır. 

Bu para yardımını, belediyenin belirlediği kurumlar üzerinden tahsil edebileceksiniz. Aynı zamanda yapılan bu yardımlar sizlere süreli ya da süresiz bir şekilde tahsil edilir ve verilen bu yardım sizlerden asla geri talep edilmez. Oluşturulan maddi ya da sosyal yardımların içeriği ise, sizlerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda şekillenir.

Para yardım ve başvuru detayları için https://engellilerdostu.com/maddi-yardim/  linkine tıklayın.

 


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu