Güncel

Biden Sorulara Sessiz Kaldı: İsrail-Filistin Gerginliği ve Tutumu

ABD Başkanı Joe Biden, son dönemde İsrail ile Filistin arasındaki gerginlikler ve İsrail'in saldırıları konusundaki sessiz tavrıyla dikkat çekiyor. İsrail-Filistin krizi hakkında sorulan önemli sorulara karşı Biden sorulara sessiz kaldı, uluslararası kamuoyunun ve medyanın gözünde büyük bir soru işareti oluşturuyor.

Biden sorulara sessiz kaldı; İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile buluştuğu anlarda İsrail’e koşulsuz destek vereceğini açıklamıştı. Ancak, bu destek açıklamalarının ardından gelen eleştiriler ve sorular karşısında sessiz kalan Biden’ın tavrı, birçok kişi tarafından sorgulanıyor.

Biden Sorulara Sessiz Kaldı
Biden Sorulara Sessiz Kaldı

Özellikle İsrail’in sivil yerleşimlere yönelik saldırıları, uluslararası hukuka aykırı olarak değerlendiriliyor. Bu noktada, Biden’ın sessizliği, İsrail’in savaş hukukuna uyup uymadığına dair ciddi soruların sorulmasına yol açıyor.

Biden’ın basın mensuplarının İsrail’in savaş hukukuna uyup uymadığına dair sorularını cevapsız bırakması, daha fazla eleştiriye neden oldu. “Sizinle konuşmak güzeldi.” şeklindeki yanıtı, uluslararası toplumun İsrail-Filistin krizi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istediği bir dönemde, eksik bir yanıt olarak görüldü.

Diğer yandan, İsrail medyasında yer alan ve ABD yönetiminden yetkililerin, Hizbullah’ın İsrail’e karşı bir savaş başlatması durumunda, ABD ordusunun İsrail ordusuna destek olacağını belirttiği haberleri yalanlayan Biden, bu konudaki açıklamalarıyla da dikkat çekti. Ancak, bu tür açıklamaların gerçekliği hakkında net bir bilgi vermemesi, soru işaretlerini artırdı.

Sonuç olarak, Biden sorulara sessiz kaldı, uluslararası gündemde büyük bir merak konusu olarak kalmaya devam ediyor. Sorular karşısında sessiz kalan Biden’ın İsrail’e verdiği destek ve tutumu, yakından takip edilmeye devam edecektir.

İSRAİL FİLİSTİN SON DAKİKA HABERLER İÇİN TIKLAYIN…

Güncel haberler için bizi takipte kalın. GOOGLE PLAY UYGULAMA İNDİR / TİKTOK / İNSTAGRAM / news.google.com


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu