Kırtasiye Yardımı

Bilecik Belediyesi Kırtasiye Yardımı! Bilecik Belediyesi Öğrenci Para Yardımı

Bilecik Belediyesi Kırtasiye Yardımı! Bilecik Belediyesi Öğrenci Para Yardımı! Bilecik Belediyesi Kırtasiye Yardım Başvurusu! Bilecik Belediyesi Öğrenci Yardımı

Bilecik Belediyesi Kırtasiye Yardımı

Bilecik Belediyesi kırtasiye yardımı, eğitim ve öğretim hayatına devam eden dar gelirli ve yardıma muhtaç ailelerin çocukları için oluşturulmuş olan bir yardım projesidir. Bu yardım projesi, vatandaşların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda belediye tarafından oluşturulmuştur.

Bilecik Belediyesi Kırtasiye Yardımı! Bilecik Belediyesi Öğrenci Para Yardımı
Bilecik Belediyesi Kırtasiye Yardımı! Bilecik Belediyesi Öğrenci Para Yardımı

Bilecik belediyesi kırtasiye yardımı eğitim ve öğretim hayatına devam etmekte zorlanan, maddi gücü yetersiz ailelerin yüzünü güldürmeyi başardı. Yapılan bu yardımın ücreti, sizin sahip olduğunuz maddi güce göre de değişiklik gösterir.

Kırtasiye yardımı kapsamında, okul hayatına devam eden öğrencilere ya nakdi ücret verilir. Verilen bu nakdi ücret ise, çocuğun anne ya da babasına tahsil edilir. Bu kırtasiye yardımına dahil olacak öğrenciler ise;

  • İlkokul
  • Ortaokul
  • Lise öğrencilerini kapsayacaktır.

Bilecik Belediyesi Kırtasiye Yardım Başvurusu

Bilecik Belediyesi kırtasiye yardım başvurusu, belediye binasından ya da Bilecik ilinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bizzat giderek yapılır. Yapacağınız başvuru esnasında sizlere verilen başvuru formunu doğru ve eksiksiz olarak paylaşarak bu yardım türünden fayda sağlayabileceksiniz.

Ayrıca yapılan bu yardım projesinin başvuru dilekçesinin olmasının sebebi ise, gerçekten ihtiyaç sahibi kişi ya da aileleri tespit edip belediye tarafında ayrılan bu yardım fonunu sadece onların ihtiyaçları doğrultusunda harcamaktır.

Bilecik Belediyesi Öğrenci Yardım

Bilecik belediyesi öğrenci yardımı 2022 senesinde YKS sınavına girip ilk 30,000 sıralamasına giren öğrencilere verilen geri ödemesiz burstur. Bilecik belediyesi öğrenci yardımı almak için tek yapmanız gereken şey, YKS sınav belgeniz ile belediye binasında bulunan Güzel Masa birimine gitmek ya da Bilecik Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma kurumuna gitmek olacaktır.  Verilecek olan yardım türüne dahil olan öğrenciler ise belediye tarafından aşağıda belirteceğimiz gibi sıralanmıştır.

Bilecik Belediyesi Öğrenci Para Yardımı

Belirlenen bu yardım projesine ait tüm detaylar, Bilecik Belediyesi öğrenci para yardımı başlığı altında tüm öğrenciler için açıklandı. Bu belirlenen tüm eğitim ve öğretim yardımlarına öncelikli olarak dâhil olabilecek kişiler ise şu şekilde belirtilmiştir;

  • Dar gelirli ailelerin çocukları
  • İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları
  • Şehit çocukları 
  • Gazi çocukları 

Bu belirlenen öncelikleri kişilerin içerisinde bulunacak kişiler ise eğitim ve öğretim sıralamasına göre şu şekilde belirtilmiştir;

  • YKS sınavında ilk 30.000 sıralamasına giren öğrencilere 1000 Türk Lirası
  • YKS sınavında ilk 20000 sıralamasına giren öğrencilere 1500 Türk Lirası
  • YKS sınavında ilk 10000 sıralamasına giren öğrencilere ise 3000 Türk Lirası

Belediye tarafından geri ödemesiz bir şekilde tahsis edilecektir. Belediye tarafından yapılacak olan yardımları; +90 228 214 90 00 numaralı belediye iletişim hattını arayarak öğrenebilirsiniz.

Bilecik Belediyesi Öğrenci Yardım Başvurusu

Bu belirlenen yardımlardan faydalanmak için yukarıda belirttiğimiz adımları uygulayarak Bilecik Belediyesi öğrenci yardım başvurusu yapabilir ve eğitim öğretim hayatınız için hibe edilecek olan bu yardımdan fayda sağlayabilirsiniz.

Bilecik belediyesine ait olan yardım başvurularınızı https://www.bilecik.bel.tr/BizeUlasin Bilecik belediyesi linkine tıklayarak sağ üst köşede bulunan bize ulaşın butonuna tıklayarak yapabilirsiniz.

Güncel haberler için takipte kalın news.google.com TİKTOK / İNSTEGRAM

Kırtasiye yardımları ve daha fazlası için https://engellilerdostu.com/kirtasiye-yardimi/ linkine tıklayın.


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu