kömür yardımı

Bilecik Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Bilecik Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu! Bilecik Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir? Bilecik Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Bilecik Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Bilecik Belediyesi kömür yardım başvurusu, kış aylarında ısınma ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken vatandaşlar için oluşturulan maddi yardım projelerinden sadece biridir. Bu yardım projesi, Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanmış olup sadece ihtiyaç sahibi vatandaşlar için ayrılan maddi bir fondur.

Bilecik Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu
Bilecik Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Son 5 seneden beri artan enflasyon oranları, alım gücünün düşmesi ve hayat şartlarının pahalılaşması ile 81 il ve ilçe genelinde oluşturulan yardım projeleri vatandaşların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda çoğalmaktadır.  

Oluşturulan yardım projesi, sosyal belediyecilik anlayışı ile de örtüştüğü için, belediyeler bu projeleri vatandaşları için yapmakla mükelleftir. Bilecikli vatandaşlar için oluşturulan bu yardım projesini, belediye kendi maddi yardım fonundan oluşturdu.

Bilecik Belediyesi kömür yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşların, uymak zorunda olduğu şartlar ise belediyenin ilgili kurumları ve devlet tarafından ortaklaşa bir şekilde belirlenmiştir. Belirlenen şartlar kapsamına girmeyen vatandaşlara bu yardım verilmeyecektir. 

İlgili kurum tarafından yardım şartlarının oluşturulmasının sebebi ise, gerçekten ihtiyaç sahibi ve dar gelirli yurttaşları tespit edip, bu maddi yardım fonunu sadece onların ihtiyaçları doğrultusunda kullanmaktır.

Bilecik Belediyesi Kömür Para Desteği

Bilecik Belediyesi kömür para desteği sizlere nakit olarak tahsil edilmez, bunun yerine belediyenin her sene belirlediği tonaj üzerinden kömür desteği sizlere verilir. Bu yardım kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere bu yıl için belirlenen kömür 40 ton olarak belirlemiştir. Bu yardım kapsamında belirlenen ailelere 625 kg kömür yardımı yapılacaktır. 

Eğer siz de bu yardım projesine dahil olursanız, sizlere ayrılan 625 kg kömür, belirttiğiniz ikametgah adresinize kadar belediye tarafından ücretsiz olarak gelir.

Yapılan bu yardım, her sene artan enflasyon oranları ile değişiklik gösterir ve bu duruma göre artış gösterir. Bu verilecek olan yardımdan fayda sağlamak için, Bilecik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğüne şahsen başvurması gerekmektedir.

Bilecik Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Bilecik Belediyesi kömür yardım başvuru formu sayfasına ulaşıp, belirlenen yardım projesi kapsamında bulunmak için Bilecik Belediyesi resmi web sitesine giriş sağlamanız ya da Bilecik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğüne şahsen başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Resmi web sitesinde bulunan bize ulaşın butonuna tıklayarak orada bulunan iletişim numarasından bu yardım formuna ulaşabilirsiniz. Bu yardım projesi için başvuru formu olmasının temel sebebi ise gerçekten ihtiyaç sahibi kişi ya da aileleri tespit etmek ve ayrılan yardım fonunu sadece onların ihtiyaçları doğrultusunda kullanmaktır.

Bilecik Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Bilecik belediyesi tarafından belirlenen yardım projesine dahil olmak isteyen binlerce vatandaş, Bilecik Belediyesi kömür alma şartları nelerdir diye merak etmeye ve bu yardım projesi için belediye tarafından yapılan açıklamayı merak ediyor. İşte Bilecik Belediyesi tarafından açıklanan yardımın başvuru şartları;

  • İhtiyaç sahibi kişi ya da aileler
  • Dar gelirli kişi ya da aileler
  • Aylık aldığı ücret, devletin belirlemiş olduğu sınırın altında bulunanlar
  • Asgari ücret sınırı altında yaşayan vatandaşlar
  • Devletin belirlemiş olduğu 3294 sayılı kanun kapsamında olan vatandaşlar
  • Şu an da iş göremez raporu bulunan vatandaşlar
  • Engelli vatandaşlar ( % 40 oranında bulunan engellilik oranının tam teşekküllü bir hastane tarafından belirlenmiş olması )
  • Şehit yakını ve aileleri
  • Kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar
  • Aylık geliri hane içinde yaşayan kişi sayısına bölündüğü zaman ortaya çıkan ücretin asgari ücretin 1/3 ü kadar olması

Belirlenen şartlardandır. Eğer siz de bu yardım projesine dahil olmak isterseniz, yukarıda belirlenen kriterlerden en az birine uyum sağlamanız gerekmektedir.

Güncel haberler için takipte kalın news.google.com TİKTOK / İNSTEGRAM

Kömür yardımı başvurusu için https://engellilerdostu.com/komur-yardimi/ linkine tıklayın.


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu