Maddi Yardım

Bilecik Belediyesi Para Yardımı

Bilecik Belediyesi Para Yardımı! Bilecik Belediyesi Nakit Para Yardım Alma Şartları Nelerdir? Bilecik Belediyesi Para Yardım Başvuru Formu

Bilecik Belediyesi Para Yardımı

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kendi bünyesi içerisinde oluşturulmuş olan sosyal ve yardım projelerine artık 81 il ve ilçe belediyeleri de dahil oldu. Yapılacak olan bu yardım kapsamına Bilecik Belediyesi para yardımı yaparak dar gelirli, yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi aileler için yardım projesi başlattı.

Bilecik Belediyesi Para Yardımı
Bilecik Belediyesi Para Yardımı

Yapılan bu yardım projesi sayesinde, vatandaşların sahip oldukları maddi gücü korunmuş olacak ve maddi anlamda destek projeleri ile vatandaş sosyal hayatın içerisine daha fazla karışmış olacak. 

Son yıllarda artış gösteren hayat pahalılığı ve alım gücünün düşmesi sebebi ile bazı belediyeler yurttaşları için destek projeleri başlattı.

Bilecik Belediyesi para yardımı projesi, tamamen belediyenin kasasından ayrılan yardım fonundan karşılanacak olup, verilen yardımlar vatandaşlardan geriye talep edilmeyecektir.  Çünkü ayrılan bu yardım fonları, tamamen vatandaşların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulmuştur.

Bilecik Belediyesi Para Yardım Başvuru Formu

Belediyenin,  kendileri için ayrılan böyle bir yardım desteği olduğunu öğrenen vatandaşlar, şu sıralar Bilecik Belediyesi para yardımı başvuru formu sayfasına ulaşmak istiyor. Sizler için oluşturulan bu yardım fonu sayesinde, belediyeden bu yardımı talep edebileceksiniz.

Sizden istenecek olan açık ikametgah adresinizi, iletişim numaralarınızı ve maddi gelir tablonuzu özetlemeniz halinde sizler de Bilecik Belediyesi tarafından sizler için ayrılan yardıma sahip olabileceksiniz. Bilecik Belediyesi para yardımı başvuru formu için belediye binasına gidip, bu yardımı oluşturan ilgili kuruma şahsen başvurmanız gereklidir.

Bilecik Belediyesi Nakit Para Yardım Alma Şartları Nelerdir?

Bilecik Belediyesi nakit para yardım alma şartları nelerdir diye soran vatandaşlara gereken cevap, Bilecik Belediyesi tarafından verildi. Bu yardım türüne sahip olmak için sizden istenen şartların listesi şu şekilde açılanmıştır;

 • Dar gelirli vatandaşlar
 • Yardıma muhtaç vatandaşlar
 • İhtiyaç sahibi kişi ya da aileler
 • Kronik rahatsızlığa sahip olan vatandaşlar
 • Engelli vatandaşlar ( engel raporunun en az % 40 olması ve bu oranın tam teşekküllü bir hastane tarafından rapor edilmiş olması )
 • Sosyal Sigortalar Kurumu ile bir ilişiğinizin olmaması
 • Asgari ücret sınırı altında bulunmanız
 • Hane içinde yaşayan kişi sayısına alınan ücret bölündüğü zaman ortaya çıkan miktar, asgari ücretin 1/3 ünü aşmaması
 • Düzenli bir aylık gelire sahip olmamanız 
 • Şehit yakınları
 • Yetim ve öksüz vatandaşlar
 • Devletin belirlemiş olduğu 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan vatandaşlar
 • 65 yaş ve üstü kimsesi olmayan vatandaşlar

Bilecik Belediyesi Nakit Para Yardımı Başvuru Formu

Bilecik Belediyesi para yardımı başvuru formu, belediye tarafından oluşturulmuş olan bu yardım türüne girmeye hak kazanan vatandaşlar için oluşturulmuştur. Belediye kapsamında sizlere ihtiyaç türünüze göre en az 200 Türk Lirası en fazla da 1000 Türk Lirası olmak kaydıyla belli yardım projeleri uygulanır.

Verilecek olan yardımlar, süreli ya da süresiz olarak sizlere sunulacaktır. Verilecek olan yardımların türünü ise sizin maddi durumunuza göre belediye belirleyecektir. Ama eğer bu yardım türüne dahil olduktan sonra maddi durumunuz düzelirse verilen yardım, başka ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere sizden kesilir ve başka birisine aktarılır.

Güncel haberler için takipte kalın news.google.com TİKTOK / İNSTEGRAM

Belediyelerin maddi desteklerinden faydalanmak için https://engellilerdostu.com/maddi-yardim/ hemen tıklayın


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu