doğalgaz Yardımı

Bingöl Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Bingöl Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu! Bingöl Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği! Bingöl Belediyesi Doğalgaz Destek Formu! Bingöl Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Bingöl Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Bingöl Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu! Bingöl Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği! Bingöl Belediyesi Doğalgaz Destek Formu! Bingöl Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, yapmakta olduğu yardımları artık 81 il ya da ilçelere de görev dağılımı yaparak her kesimden dar gelirli olan vatandaşlara sahip çıkmayı amaçlamaktadır. Hayata geçirilen bu yardım paketlerinin maddi ücreti bazen devlet tarafından bazen de belediyenin sahip olduğu gelir kaynaklarından karşılanmaktadır. Yapılan bu yardımlar, her şehrin belediyecilik anlayışına belli farklılıklara da sahip olabilir. 

Bingöl Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu
Bingöl Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Hayata geçirilen yardım projeleri, maddi ya da sosyal olmak üzere 2 gruba ayrılır ve belediye sınırları içerisinde yaşayan insanların ihtiyaç ve isteklerine göre şekil alır. Bingöl Belediyesi doğalgaz yardım başvurusu da yerel yönetim birimleri tarafından oluşturulan yardım destek projelerinden sadece bir tanesidir.

Bingöl sınırları içerisinde oturan vatandaşlar, belediyenin böyle bir yardım projesine imza attığını duyduktan sonra, Bingöl Belediyesi doğalgaz yardım başvurusu sayfasına ulaşmak için belediye tarafından yapılacak olan açıklamayı dört gözle beklemeye başladı.

Bingöl Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği

 Yapılan bu yardımlar, vatandaşların yüzünü güldürürken aynı zamanda da onları sosyal hayata daha fazla adapte etmeyi de amaçlıyor. Eğer siz de Bingöl Belediyesi tarafından yapılacak olan yardımlara başvuruda bulunmak istiyorsanız, Bingöl Belediyesi doğalgaz fatura desteği kapsamında yer almanız gerekmektedir. Yapılacak olan yardım projesinin tüm detayları Bingöl Belediyesi ve Bingöl Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile yapılan görüşmeler sonucu belirlendi.  

Devlet ya da yerel yönetim kurumları tarafından gelecek olan her türlü yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi kişi ya da aileler için hazırlanmış olan bu yardım türüne başvuruda bulunmak sanıldığı kadar zor değil. Belediyenin sizler için hazırlamış olduğu fatura destek programına dahil olmak için uygulamanız gereken üç farklı yol mevcut.

Uygulanması gereken uygulamalardan birisi, Bingöl Belediye binasına bizzat başvuruda bulunmanız ya da belediyenin siz değerli vatandaşları için hazırladığı sosyal yardım web sitesinde bulunan başvuru formunu online olarak doldurmanızdır. 

Bu başvuru formunda sizden istenecek olan temel bilgileri doğru bir şekilde doldurmanız en önemli kıstaslardan birisidir. Verilecek olan bu yardım sayesinde, özellikle zor geçen kış aylarında daha az doğalgaz faturası ödeyerek, kendinizin ya da ailenizin şahsi ihtiyaçlarına daha fazla para ayırabileceksiniz.

Bingöl Belediyesi sosyal yardım web sitesine https://online.bingol.bel.tr/ebelediye/pages/help/istekSikayet.xhtml  linkine tıklayarak hızlı ve güvenilir bir şekilde giriş sağlayabilirsiniz. En son yol olarak bu yardım türüne Bingöl Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek de sahip olabilirsiniz.

Eğer bu yardım türüne girerseniz, belediye size nakdi bir ücret vermez, onun yerine belirlenen sürelerde  doğalgaz fatura ücretinizde indirim tarifesi uygulanır.

Bingöl Belediyesi Doğalgaz Destek Formu

Belediyenin ve ilgili kurumun ortaklaşa hazırlayıp sunduğu bu destek projesine dâhil olabilmek için, belediye tarafından hazırlanmış olan Bingöl Belediyesi doğalgaz destek formu sayfasına giriş yapmanız aranan şartlardan sadece birisidir.

Bu başvuru formunun olmasının sebebi ise gerçekten bu yardım türüne ihtiyaç duyan aileleri tespit edip, onların ısınma ve barınma gibi temel insani giderlerinin bir kısmını karşılamak ve verilecek olan yardım fonunu sadece onların maddi eksiklikleri doğrultusunda kullanmaktır. Bu başvuru formunda, sizlerden açık adres bilginiz, iletişim numaranız ve sahip olduğunuz maddi geliri özetlemeniz istenecektir.

Bu bilgileri en doğru haliyle paylaştıktan sonra artık siz de belediyenin sizler için hazırlamış olduğu bu yardım türüne girebilen vatandaşlardan olursunuz. Üstelik size verilecek olan bu yardımlar süreli ya da süresiz olabilir.2023- 2024 senesi için tekrardan bu yardım türünden fayda sağlamak isterseniz, yukarıda belirttiğimiz başvuru seçeneklerini tekrarlayabilirsiniz.

Bingöl Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Bu yardım kapsamına girmek isteyen binlerce vatandaş, Bingöl Belediyesi doğalgaz fatura desteği alma şartları nelerdir diye merak ediyor. Belirlenen doğalgaz desteğine sahip olmak için, aşağıda belediye tarafından açıklanan şartlardan en az birine uyum sağlamanız gerekmektedir.

 • Dar gelirli vatandaşlar
 • Yardıma muhtaç kişi ya da aileler
 • İhtiyaç sahibi vatandaşlar
 • Kronik rahatsızlığa sahip olan vatandaşlar
 • % 40 engel raporu bulunan vatandaşlar
 • 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan vatandaşlar
 • Hane içinde yaşayan kişi sayısına düşen gelirin, devletin belirlemiş olduğu sınırın altında olan vatandaşlar (  belirlenen bu ücret en fazla 1800 Türk lirası tutarında olması gereklidir. )
 • Muhtarlıktan alınan yoksulluk belgesi
 • 65 yaş ve üstü kimsesi olmayan vatandaşlar
 • Düzensiz bir geliri bulunan ya da hiç geliri bulunmayan vatandaşlar
 • Asgari ücret sınırı altında yaşamaya çalışan vatandaşlar
 • Yetim ve öksüz kişiler
 • Şu anda iş bulamayan kişiler
 • Herhangi bir sağlık sorunu nedeni ile çalışamayacak durumda olan vatandaşlar

Belirlenen yardım kapsamında öncelikli olarak bulunabileceklerdir.  Vatandaşlar için oluşturulan bu yardım projesi aynı zamanda kişileri sosyal ve psikolojik anlamda da rahatlayıp, kış mevsiminde temel giderlerini çok fazla düşünmemesi de amaçlar. Bu yardım projesinin tüm detaylarını Belediye Binasına giderek öğrenebilirsiniz.

Doğalgaz yardım ve başvuru detayları için https://engellilerdostu.com/dogalgaz-yardimi/ linkine tıklayın.makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu