elektrik fatura yardımı

Bingöl Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Bingöl Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu! Bingöl Belediyesi Elektrik Fatura Desteği! Bingöl Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu! Bingöl Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Bingöl Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Bingöl Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu! Bingöl Belediyesi Elektrik Fatura Desteği! Bingöl Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu! Bingöl Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

81 il ve ilçe genelinde, dar gelirli ve yardıma muhtaç kişi ya da aileler için bazı yardım politikaları hayata geçirildi. Bu destek projeleri ise maddi ve sosyal olmak üzere 2 gruba ayrılır. Bu yardımların amacı ise; vatandaşın maddi gücünü ve alım gücünü yükseltmek olarak açıklanmıştır.

Bingöl Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu
Bingöl Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Özellikle de son yıllarda git gide artan enflasyon oranları ile birlikte alım gücü düşerken hayat şartları da çok fazla artmaya başladı.  

Türkiye Cumhuriyeti Devleti de kendi içinde yaptığı bu yardım projelerinin tüm yerel yönetim birimlerinde yapılmasını istedi. Bingöl Belediyesi elektrik yardım başvurusu da yapılan bu projelerden sadece birisidir.

Yapılan proje kapsamında belirlenen kişilere, Bingöl Belediyesi tarafından birtakım maddi ve sosyal yardımlar yapılacak. Aynı zamanda yapılan bu yardımların tamamı devlet onaylı ve devlet desteklidir.

Bingöl Belediyesi Elektrik Fatura Desteği

Bingöl belediyesi elektrik fatura desteği kapsamında, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olup maddi anlamda zor günler geçiren vatandaşlara destek sağlanacaktır. Yapılacak olan fatura desteğinde, her ay size düzenli olarak gelen elektrik faturasının bir kısmı belediye tarafından ödenecektir.

Ödenecek olan miktarı ise belediye bu yardım kapsamına girecek olan kişilere voltaj hesabı üzerinden hesaplama yapar. Böylece sizler de daha az elektrik faturası ödeyerek kendi giderlerinize daha fazla ücret ayırabileceksiniz. Bu destek projesi ise; Bingöl Belediyesi ve Bingöl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ortaklaşa bir çalışma sonucu belirlenip hayata geçirilmiştir.

Bingöl Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu

Belirlenen yardım projesinde dahil olmak için öncelikle Bingöl Belediyesi elektrik fatura destek formu sayfasına ulaşmanız gerekmektedir. Bu başvuru formu da aynı şekilde Bingöl Belediyesi ve Bingöl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından sizlerin bu yardıma girebilmesi için oluşturulmuştur.

Belirlenen bu destek formu aynı zamanda sizler için bir istek / talep dilekçesi olma özelliği de taşımaktadır. Bu istek dilekçesinde sizin için hazırlanan temel sorulara doğru bir şekilde cevap vermeniz gerekiyor. Bu destek formu sayesinde, belediye gerçekten ihtiyaç sahibi olan kişilere hızlı bir şekilde ulaşma imkânı da bulur. 

Eğer bu elektrik desteğine başvurunuz kabul görürse, en geç on beş gün içerisinde belediye binasına gidip yardım sorgulamasını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız yardıma belediyenin internet sitesinden de ulaşabilir ve saniyeler içerisinde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. https://online.bingol.bel.tr/ebelediye/pages/help/istekSikayet.xhtml linkine hızlı ve güvenilir bir şekilde tıklayarak sizler için hazırlanan bu destek formuna ulaşabilirsiniz.

Bu belirttiğimiz internet sitesinden başvuru yapmak istemeyen vatandaşlar ise, Bingöl Belediye binasına ya da Bingöl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek bu başvuru formunu bizzat doldurup ilgili kurumlara iletebilirsiniz. 

Eğer sizler de bu yardım türüne dahil olabilirseniz, bu yardım ücreti sizlere nakdi olarak verilmez, bunun yerine belirlenen zaman aralıklarında sizin faturanızdan belli bir miktar belediye tarafından ödenir. Verilecek olan bu maddi yardım projesi sizlere süreli ya da süresiz olmak kaydı ile verilir.

Bingöl Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Yerel yönetim kurumu tarafından oluşturulan bu yardım kapsamına girmek isteyen kişiler, Bingöl Belediyesi elektrik fatura desteği alma şartları nelerdir diye araştırma yapmaya başladı. Yapılacak olan bu yardım kapsamına girecek olan kişiler;  Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yerel yönetim kurumları olan Bingöl Belediyesi ve Bingöl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından belirlenmiştir. Yurttaşlar için açıklanan yardım şartları ise şu şekilde açıklanmıştır;

 • Dar gelire sahip olan vatandaşlar
 • İhtiyaç sahibi kişi ya da aileler
 • Yardıma muhtaç kişi ya da aileler
 • Asgari ücret sınırı altında bulunan kişiler
 • Düzenli bir gelire sahip olmayan vatandaşlar
 • Devletin koruma altına aldığı 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan vatandaşlar
 • Kronik rahatsızlığa sahip olan vatandaşlar
 • % 40 fiziksel ya da zihinsel engeli bulunan vatandaşlar
 • Evde yaşam destek ünitesine bağlı olarak yaşamaya çalışan vatandaşlar
 • Şehit aileleri
 • Yetim ve öksüz vatandaşlar

Hane içinde bulunan aylık, evde yaşayan kişi sayısına bölündüğü zaman ortaya çıkan ücretin 1,800 Türk Lirasının altında bulunması ( asgari ücretin 1/3 oranında olması )

Sosyal Sigortalar Kurumu ile bir ilişiği bulunmayan kişiler

 • Sağlık sorunları sebebiyle şu an çalışamayan ya da iş göremez raporu bulunan kişiler
 • Eşinden ayrılmış ya da eşi vefat etmiş ve düzenli bir gelire sahip olmayan kadınlar
 • 65 yaş ve üstü kimsesi bulunmayan vatandaşlar
 • Bingöl il ve ilçe sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar

Eğer sizler de bu şartlardan en az birisine uyum sağlıyorsanız, belirlenen maddi destek projesine dahil olabileceksiniz. Aynı zamanda oluşturulan tüm maddi ve sosyal destek projeleri de sizlerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda şekillenir. Belediye tarafından ayrılan yardım fonu ise asla geri ödeme talep edilmemek üzere ihtiyaçlarınız için size hibe edilir.

Elektrik fatura yardım ve detayları için https://engellilerdostu.com/elektrik-fatura-yardimi/ linkine tıklayın.makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu