Kırtasiye Yardımı

Bingöl Belediyesi Kırtasiye Yardımı

Bingöl Belediyesi Kırtasiye Yardımı! Bingöl Belediyesi Kırtasiye Yardım Başvuru Formu! Bingöl Belediyesi Öğrenci Yardım! Bingöl Belediyesi Öğrenci Yardım Başvurusu

Bingöl Belediyesi Kırtasiye Yardımı

Bingöl Belediyesi Kırtasiye Yardımı! Bingöl Belediyesi Kırtasiye Yardım Başvuru Formu! Bingöl Belediyesi Öğrenci Yardım! Bingöl Belediyesi Öğrenci Yardım Başvurusu

Bingöl Belediyesi Kırtasiye Yardımı
Bingöl Belediyesi Kırtasiye Yardımı

Bingöl Belediyesi kırtasiye yardımı, belediye tarafından Bingöl iline ikamet eden ve zor koşullar altında eğitim – öğretim hayatına devam etmeye çalışan yurttaşlar için hazırlanan ve hayata geçirilen bir destek projesidir. Bu yardımın kapsamı ise, eğitim ve öğretim hayatına devam eden öğrenciler içindir. Okumakta olan öğrenciler, eğitim ve öğretim hayatlarında devam ederken maddi anlamda zorluk çekiyorlarsa bu yardım türüne kolaylıkla başvuruda bulunabileceklerdir. 


Ayrıca bu yardım türüne başvuran öğrenciler maddi anlamda belediye tarafından desteklenirken aynı zamanda da sosyal olarak hayatın içine daha fazla karışabilir ve psikolojik anlamda kendilerini daha rahat hissedip okul hayatlarına daha kolay adapte olabilirler.

Yapılan yardım kapsamında bulunan öğrencilerin aileleri de bu yardım sayesinde, çocuklarının eğitim ve öğretim hayatına veremedikleri desteği belediye verdiği için, belediyeye ait olan güvenleri de artacaktır. Yapılacak olan yardımın ücreti de her sene artan asgari ücret miktarıyla birlikte doğru orantılı olarak artar. 

Bingöl Belediyesi Kırtasiye Yardım Başvuru Formu

Belirlenen kurum tarafından böyle bir yardım projesinin hayata geçirildiğini öğrenen yurttaşlar, Bingöl Belediyesi kırtasiye yardım başvuru formu doldurmak için sıraya girdi.

Eğitim ve öğretim hayatına devam etmekte zorlanan, dar gelirli, yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi olan ailelerin çocuklarına verilecek olan bu yardıma başvuruda bulunmak yapmanız gereken3 tane basit işlem türü belirlenmiştir.  Bu yardım türüne dâhil olursanız, belediye çocuklarınıza; önlük, ayakkabı, kırtasiye yardımı ya da nakdi olarak para yardımında bulunur. 

Bu yardım türüne Bingöl Belediyesine ya da Bingöl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bizzat başvuru yaparak ya da Bingöl Belediyesi resmi web sitesine giriş yaparak ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda Bingöl Belediyesi resmi web sitesine giriş yaparak hem bu yardım başvuru formuna ulaşıp aynı zamanda da yardım türüne dahil olup olamadığınızı sorgulayabilirsiniz. Bingöl Belediyesi resmi web sitesi için; https://online.bingol.bel.tr/ebelediye/pages/help/istekSikayet.xhtml?faces-redirect=true# linkine hızlı ve güvenilir bir şekilde tıklayabilirsiniz.

Bingöl Belediyesi Öğrenci Yardım

Belirlenen belediye sınırları içerisinde yapılan bir diğer yardım desteği ise Bingöl Belediyesi öğrenci yardım projesidir. Bu proje kapsamında var olan tüm öğrencilere belediyenin belirlediği şartlar ve zaman aralıklarında belli ödemeler yapılır. Bu öğrenci yardımına; ortaokul, lise ve Üniversitelerin lisans bölümü öğrencileri dahil olabilecektir. Öğrenci yardım ücreti ise 200 Türk Lirası ile 1000 Türk Lirası arasında değişmektedir. Belirlenen yardım ücreti ise sizin gittiğiniz okula ve maddi durumunuza göre değişiklik gösterir.

Bingöl Belediyesi Öğrenci Yardım Başvurusu

Bu yardım kapsamında bulunmak isteyen kişiler, Bingöl Belediyesi öğrenci yardım başvurusu yapıp belirlenen yardım ücretine sahip olmak istiyor. Bu yardım türüne dahil olup olamadığınızı en fazla 15 gün içerisinde yukarıda bulunan link üzerinden ya da Bingöl Belediyesi binasına giderek öğrenebileceksiniz. Bu yardım türüne dahil olacak kişiler ise, Bingöl Belediyesi ve Bingöl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ortaklaşa alınan karar ile şu şekilde belirlenmiştir;

 • Dar gelirli öğrenciler
 • İhtiyaç sahibi öğrenciler
 • Yardıma muhtaç öğrenciler
 • Yetim ya da öksüz öğrenciler
 • Asgari ücret sınırı altında bulunan öğrenciler
 • Düzenli bir aylık gelire sahip olmayan öğrenciler
 • Engelli öğrenciler
 • Hane içinde çalışan kimsesi bulunmayan öğrenciler
 • İkamet ettiği muhtarlıktan alınmış olan yoksulluk belgesi
 • Şehit yakınları
 • Gazi yakınları
 • Hane içine giren ücret, kişi sayısına bölündüğü zaman ortay çıkan ücretin 1800 Türk Lirasının altına bulunması
 • Başka bir yerden kırtasiye yardımı almaması

Eğer siz de bu yardım türüne dahil olmak istiyorsanız, yukarıda belirlenen şartlardan en az birisine uyum sağlıyor olmanız ve başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Yapılan bu yardımın süresi biterse ve hala öğrenci yardımına ihtiyacınız olursa yapmanız gereken tek şey, tekrardan Belediye binasına gidip yardım projelerini sorgulamaktır.

Kırtasiye ve öğrenci desteği için https://engellilerdostu.com/kirtasiye-yardimi/ linkine tıklayın.


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu