kömür yardımı

Bingöl Belediyesi Kömür Yardımı Başvurusu

Bingöl Belediyesi Kömür Yardımı Başvurusu! Bingöl Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir? Bingöl Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Bingöl Belediyesi Kömür Yardımı Başvurusu

Bingöl Belediyesi Kömür Yardımı Başvurusu! Bingöl Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir? Bingöl Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Belediyeler, sınırları içerisinde yaşayan yurttaşları için de bazı maddi ve sosyal yardım politikaları oluşturmaya başladı. Bu yardım projelerinin oluşturulmasındaki temel ilke ve amaç; ihtiyaç sahibi, dar gelirli ve yardıma muhtaç kişi ya da aileleri tespit edip, onların maddi konuda karşı karşıya kaldıkları her problemi biraz bile olsa çözüme kavuşturup, vatandaşların yükünü azaltmak olarak belirlendi. Yapılacak olan tüm yardımların tüm maddi gider tablosu ise belediyenin kendi oluşturduğu yardım bütçesinden karşılanmaktadır. 

Bingöl Belediyesi Kömür Yardımı Başvurusu
Bingöl Belediyesi Kömür Yardımı Başvurusu

Son 5 yıldan beri oldukça fazla artan ve artmaya devam eden enflasyon oranları, hayat şartlarını zorlamaya başladı ve alım gücünün düşmesini ciddi anlamda etkilemeye başladı. Hal böyle olunca da insanlar, devletten ya da belediyeden gelecek olan bir yardımı beklemeye başladı. Yapılacak olan bu yardımın adı ise Bingöl Belediyesi kömür yardımı başvurusu olarak belirlendi.

Bingöl Belediyesi Kömür Para Desteği

Kendi sınırları içerisinde yaşayan yurttaşları için maddi ya da sosyal yardımlarda bulunan yerel yönetimlerden birisi de Bingöl Belediyesidir. Bingöl belediyesi, il ve ilçe sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar için oluşturduğu yardım projesi sayesinde sosyal belediyecilik ilkesini de yürütmüş olmaktadır. 

Yapılacak olan bu yardımın ismi halk tarafından Bingöl Belediyesi kömür para desteği olarak bilinir. Bu yardım kapsamında bulunacak olan kişiler, ısınma ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını özellikle de kış aylarında artık düşünmek zorunda kalmayacak. Fakat bu yardım projesine girecek olan kişilere maddi olarak para yardımı yapılmaz. Bunun yerine her sene belirlenen kömür tonajı miktarınca kömür desteği verilmektedir.  

Belirlenen kömür yardımı ise Bingöl Belediyesi ve Bingöl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ortak alınan kararlar sonucu belirlenmiş olup, her sene artan zam oranlarına göre değişiklik gösterebilir.

Ayrıca bu yardım türüne dahil olabilmek için sizlerden öncelikle kömür yardımı başvuru formuna sahip olmanız ve onu kurumun sizden istediği şekilde o formu cevaplamanız gerekmektedir.

Bingöl Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Bingöl belediyesi tarafından oluşturulan bu yardım fonunun belirlenen kişilere verileceğini öğrenen Bingöllü yurttaşlar, şimdiler de ise Bingöl Belediyesi kömür yardım başvuru formu sayfasına Bingöl Belediye binasına, Bingöl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına ya da Bingöl Belediyesi resmi web sitesine girerek ulaşabileceksiniz. Bu yardım fonunda sizlerden, açık ikametgâh adresiniz, varsa iletişim bilgileriniz, hane içinde kaç kişi olduğunuz ve sahip olduğunuz maddi geliri özetlemeniz istenmektedir. 

Belirlenen bu başvuru formu sayesinde, ilgili kurumlar gerçekten ihtiyaç sahibi kişi ya da ailelere en hızlı bir şekilde ulaşmış olacaklardır. Bu başvuru formunu ilgili kurumlara gönderdikten sonra, yardım başvuru yoğunluğuna bağlı olarak 15 ile 30 gün içerisinde bu yardım türüne dahil olup olamadığınızı Bingöl Belediye binasına giderek öğrenebilirsiniz. Bingöl Belediyesi resmi web sitesine giriş için; https://online.bingol.bel.tr/ebelediye/pages/help/istekSikayet.xhtml linkine hızlı ve güvenilir bir şekilde tıklayabilirsiniz.

Bingöl Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Bu yardım türü içerisinde bulunup maddi anlamda biraz olsun rahat etmek isteyen tüm yurttaşlar Bingöl Belediyesi kömür alma şartları nelerdir diye merak ederken yerel yönetim kuruluşları tarafından açıklanacak olan yardım şartlarını bekliyor. Belediye ve Sosyal Dayanışma Vakfı tarafından oluşturulan yardım şartları ise yurttaşlar için şu şekilde belirlenmiştir;

 • İhtiyaç sahibi kişi ya da aileler
 • Dar gelirli kişiler 
 • Yardıma muhtaç kişi ya da aileler
 • Evde yaşlı bakımı ile ilgilenen kişiler
 • Kronik sağlık sorunu olan kişiler
 • 65 yaş üstünde bulunan, kimsesi bulunmayan ve düzenli bir maddi geliri bulunmayan kişiler
 • Aldığı ücret miktarı, hane içinde yaşayan kişi sayısına bölündüğü zaman 1,800 Türk Lirası altında bulunan kişiler ( Asgari ücret sınırının 1/3 miktarı )
 • Yetim ve öksüz kişiler
 • Eşinden ayrılmış ya da eşi vefat etmiş ve düzenli bir maddi gelire sahip olmayan kişiler
 • Engelli vatandaşlar ( bu engel raporunun % 40 oranında olması ve bu raporun tam teşekküllü bir hastane heyetinden alınmış olması )
 • İşsiz ya da iş bulamayan kişiler
 • Herhangi bir hastalık sebebi ile iş göremez raporu bulunan kişiler
 • Sosyal Sigortalar Kurumu ile bir bağlantısı bulunmayan kişiler
 • İkamet ettiği mahallenin muhtarlığından alınmış olan muhtaçlık ya da yoksulluk belgesi
 • Bingöl il ve ilçe sınırları içerisinde ikamet etmek

Eğer sizler de yukarıda açıklanan başvuru şartlarından en az birisine uyum sağlıyorsanız, Bingöl Belediyesi tarafından oluşturulan bu yardım projesine dahil olabilirsiniz. Aynı zamanda oluşturulan bu yardım projesinin ücret miktarı sizlerden asla geri talep edilmemek üzere, ihtiyaçlarınız dahilinde sizlere geri dönüşümsüz bir şekilde verilir.

Belirlenen tüm sosyal ve maddi yardım destek projeleri ise, aynı devlet yardım projelerinde olduğu gibi sadece yurttaşların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanıp, yerel yönetimler tarafından oluşturulan yardım fonu sadece sizler için kullanılır.

Kömür yardım başvuru ve detayları için https://engellilerdostu.com/komur-yardimi/ linkine tıklayın.


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu