elektrik fatura yardımı

Bitlis Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Bitlis Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu! Bitlis Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği! Bitlis Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir? Bitlis Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu!

Bitlis Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

 

Bitlis Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu! Bitlis Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği! Bitlis Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir? Bitlis Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu!

Bitlis belediyesi il sınırları içinde yaşayan ve maddi sıkıntılar yaşayan kişilere çeşitli yardımlar yapmaktadır. İki yıl önce başlayan pandemi tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de olumsuz yönde etkilemiştir. Pek çok insan maddi sıkıntılar yaşamaya başladı.

Bitlis Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu
Bitlis Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Evinde doğalgaz bulunan kişilerin önemli bir bölümü faturalarını ödeme konusunda sıkıntıya düşüyorlar. Yaşanan maddi sıkıntılar karşısında Bitlis belediyesi doğalgaz yardım başvurusu yapıldığı takdirde belediye vatandaşlarının faturalarını ödeyebilmelerinde yardımcı olmaktadır. 

E-devlet üzerinden de doğalgaz faturalarını ödeme konusunda sıkıntı yaşayan kişiler başvuru yaparak bunun için yapılan sosyal desteklerden yararlanabilmektedirler. Yapılan başvuru sonrasında incelenmekte ve kişinin ihtiyacı olduğunun tespit edilmesi ile birlikte destek kış ayları boyunca yapılmaya devam edilmektedir.

Bitlis belediyesi tarafından verilen yardımdan yararlanmak için başvurular şu yöntemlerden birisi kullanılarak yapılabilmektedir. 

  • https://bitlis.bel.tr/ linkine tıklayarak online 
  • Belediyenin 0434 228 6310 numaralı telefonu aranarak
  • Bitlis belediyesi sosyal yardımlaşma vakfına giderek
  • Bitlis belediyesinde bulunan Ak masa bölümüne giderek

Bitlis Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği

Bitlis belediyesi doğalgaz fatura desteği vatandaşların kış aylarında çok artan doğalgaz faturalarını ödeme konusunda yaşadıkları sıkıntıların aşılması adına yapılmaktadır. Bu yardımın alınması için ailenin ihtiyacının olduğunun tespit edilmesi gerekiyor.

Bu anlamda belediyenin yaptığı diğer yardımlardan yararlanan ihtiyaç sahibi olduğu daha önceden tespit edilmiş kişiler avantajlıdırlar. Daha önce belediye tarafından yapılan yardımlara ihtiyaç duymayan ama işinden ayrılmış ya da geliri faturalarını ödemeye yetmeyen kişiler de başvuru yapabiliyorlar.

Bitlis belediyesi her zor durumda olan vatandaşına yardım etmeyi amaçlamaktadır. Bunun yanında bazı kişiler ihtiyaçları olmadığı halde yardım almak için başvuru yapabiliyorlar. Belediye gerçek ihtiyaç sahibi olan kişilere yardımcı olabilmeye özen gösteriyor.

Başvuru yapan kişilerin bilgileri dikkatle inceleniyor. Bilgilerin incelenmesinin ardından hak sahibi olduğu tespit edildiğinde faturanın belli bir miktarı kadar yardım kişiye yapılmaktadır.

Bitlis Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu

Doğalgaz evlerde ısınmak, ocak ve sıcak su ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılıyor. Yaşanan ekonomik dalgalanmalar nedeniyle de evlere gelen faturaların da yükseldiği görülüyor. Yükselen faturaları da ödeme konusunda ailelerin büyük sıkıntılar yaşadıkları görülmektedir. Doğalgaz faturasının ödenmesi konusunda destek için edevlet üzerinden de başvurular Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına yapılabiliyor. 

Bitlis belediyesi doğalgaz fatura destek formu doldurma sırasında mutlaka doğru bilgiler vermelisiniz. Verilen bütün bilgiler belediye tarafından detaylı olarak inceleniyor. Başvurunun olumlu sonuçlanması halinde belediyenin size ulaşabilmesi adına telefon, adres ve eposta adreslerinizi girmelisiniz. Belediye bu iletişim kanallarından birini kullanarak mutlaka iletişime geçecektir. Başvurunuzun sonucunun ne olduğunu 0434 228 6310 Bitlis belediyesinin bu numarasını arayarak ya da belediyeye giderek öğrenmeniz mümkün oluyor. 

Bitlis Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Bitlis belediyesinin hazırlamakta olduğu yardımlardan ihtiyacı olan vatandaşların yararlanmaları amaçlanmaktadır. Devletin bir kişinin yardıma ihtiyacının olduğunun anlaşılması için belli kriterlerin getirildiği görülmektedir. Devlet tarafından belirlenmiş kriterler Bitlis belediyesi doğalgaz fatura desteği alma şartları olarak da yer alıyor. Belirlenmiş şartları taşıyan kişiler kış mevsimi boyunca doğalgazlarının kesilmemesi adına faturalarının bir kısmının belediye tarafından ödenmekte olduğunu görebiliyorlar. Doğalgaz yardımı alabilmek için şu şartların taşınıyor olması gerekir.

  • Ailenin gelirinin hanede yaşayan kişi başına düşen payının asgari ücretin 1/3 oranından az olması 
  • Ailede çalışan olmaması ve maddi sıkıntıdan dolayı ödenmeyen doğalgaz faturalarının olması
  • Hanede yaşlı, engelli olması
  • Eşinden ayrılmış ya da eşi ölmüş çocuk sahibi kadınlar
  • Tek başına yaşayan 65 yaş üstü yaşlı kişiler
  • Doğalgaz aboneliğinin hanede yaşayan kişilerden biri üzerine olması

Güncel haberler için takipte kalın news.google.com TİKTOK / İNSTEGRAM

Elektrik fatura yardım ve detayları için https://engellilerdostu.com/elektrik-fatura-yardimi/ linkine tıklayın.


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu