elektrik fatura yardımı

Bitlis Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bitlis Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu! Bitlis Belediyesi Elektrik Fatura Desteği! Bitlis Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir? Bitlis Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu

Bitlis Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Bitlis Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu! Bitlis Belediyesi Elektrik Fatura Desteği! Bitlis Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir? Bitlis Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu

Belediyeler sınırları içinde yaşayan kişilerin yaşadığı çeşitli sorunlara çözümler getirmek için yardımlar yapmaktadırlar. Bu kapsamda elektrik fiyatlarına gelen yüksek zamlardan dolayı ödeme güçlüğü yaşayan kişilere belediyeler yardım ediyorlar.

Bitlis Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu
Bitlis Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Bitlis belediyesi elektrik yarım başvurusu da bu belediyenin sınırları içinde yaşayan kişilerce yapılabiliyor. Yapılan başvurunun olumlu sonuçlanması halinde elektrik faturasının belli bir oranı belediye tarafından karşılanıyor. 

Elektrik faturası desteği aynı zamanda devlet tarafından da yapılıyor. Faturalarını ödeme konusunda sıkıntı yaşayan kişiler edevlet üzerinden yardım için başvuru yapabiliyorlar. Bitlis belediyesi tarafından yapılan yardımlardan yararlanmak için https://bitlis.bel.tr/  linkine tıklayarak iletişim bölümünden başvuru yapabilirsiniz.

Ayrıca yardım almak için belediyenin içinde bulunan Ak masaya giderek durumunuzu anlatabilirsiniz. 0434 228 6310 numaralı telefonu arayarak başvuru için hangi işlemleri yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Elektrik faturalarının ödenmesinde güçlük yaşanması halinde Bitlis belediyesi sosyal yardımlaşma vakfına da giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. 

Bitlis Belediyesi Elektrik Fatura Desteği

Bitlis belediyesi elektrik fatura desteği alınması halinde ailelerin yaşadıkları maddi sorunlara bir nebze de olsun çözüm getirmeleri mümkün oluyor. Elektrik evlerin en önemli ihtiyaçları arasında bulunuyor. Elektriğin özelleştirilmesi nedeniyle faturanın tarihi geçtiğinde kesildiği görülmektedir.

Elektrik kesildiği durumda ise evde yaşayan her insan için büyük sıkıntılar oluşuyor. Yaşanan maddi zorluklar, oluşan ekonomik dalgalanmalar nedeniyle elektrik faturalarını ödemekte güçlü çekmektedirler. Binlerce aile elektrik faturasını ödeyememektedir. Bundan dolayı da kesilme sorunu ile karşılaşıyorlar.

Bitlis belediyesi vatandaşlarının yaşadıkları sıkıntıları tespit etmekte ve buna uygun çözümler getirmektedir. Ailenin birden fazla konuda desteğe ihtiyacı olması halinde bu konular değerlendirilerek destekler arttırılmaktadır.

Yükselen faturaları ödeme güçlüğü çektiğini belirten ailelerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Yapılan her başvurunun da doğru bilgileri içermediği görülüyor. Bitlis belediyesi de ihtiyacı olmadığı halde yardım almak isteyen kişilerin başvurularını geri çevirmektedir. 

Bitlis Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu

Elektrik faturasının yüksek gelmesinden dolayı ödeme güçlüğü çeken kişilerin destek alabilmeleri için öncelikle başvuru yapmaları gerekiyor. Başvurular online olarakhttps://bitlis.bel.tr/ bu link üzerinden olduğu gibi belediyenin sosyal yardımlaşma vakfından ve 0434 228 6310 numaralı telefondan da yapılabilmektedir.

Başvuru sonucunun size bildirilebilmesi adına iletişim bilgilerinizi doğru olarak girmeye önem vermelisiniz. Bitlis belediyesi elektrik fatura destek formu doldurma sırasında şu bilgilerin girilmesi gerekmektedir.

 • Adı soyadı bilgisi
 • Telefon, adres bilgisi
 • Hanede yaşayan kişi sayısı
 • Hanede engelli, yaşlı varsa bunların bilgisi 
 • Ailenin toplam geliri
 • Hanede kaç çocuk olduğu

Bitlis Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Bitlis belediyesine yapılan elektrik fatura desteği için başvuru yapılmasının ardından olumlu sonuç alınması halinde faturanın hepsi değil belirli bir miktarı belediye tarafından ödeniyor. Bu yapılan destek ile ailenin elektrik faturalarını ödeme konusunda yaşadığı sorunların çözümüne yardımcı olunmaktadır.

Başvuruyu yapmanın ardından ortalama iki hafta içinde sonuçlandığı görülmektedir. Belediye görevlileri iki hafta içinde sizinle iletişime geçeceklerdir. Bu süre içinde iletişime geçilmediği takdirde belediyeye giderek ya da telefon ederek başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Sizden ilave belge istenmesi halinde onları da götürmeniz gerekiyor. Bitlis belediyesi elektrik fatura desteği alma şartları arasında şunlar yer alıyor.

 • Ailenin dar gelirli olması
 • Elektrik faturalarını ödeme güçlüğü çekmesi ya da ödenemeyen faturalar nedeniyle kesilmiş olması
 • Ailenin gelirinin hanede yaşayan kişi başına üçte bir oranından az miktarda düşüyor olması
 • Hanede engelli ve yaşlı olması
 • Eşi ölmüş ya da boşanmış çocuklu dar gelirli kadınlar
 • Elektrik aboneliğinin hanede yaşayan kişilerden birinin üzerine olması
 • Kişinin üzerine mal varlığının olmaması
 • 65 yaş üzeri ve yalnız yaşıyor olmak

Güncel haberler için bizi takipte kalın. GOOGLE PLAY UYGULAMA İNDİR / news.google.com

Elektrik fatura yardım ve detayları için https://engellilerdostu.com/elektrik-fatura-yardimi/ linkine tıklayın.


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu