Kırtasiye Yardımı

Bitlis Belediyesi Kırtasiye Yardımı

Bitlis Belediyesi Kırtasiye Yardımı! Bitlis Belediyesi Kırtasiye Yardım Başvurusu! Bitlis Belediyesi Öğrenci Yardım! Bitlis Belediyesi Öğrenci Para Yardımı 

Bitlis Belediyesi Kırtasiye Yardımı

Bitlis Belediyesi Kırtasiye Yardımı! Bitlis Belediyesi Kırtasiye Yardım Başvurusu! Bitlis Belediyesi Öğrenci Yardım! Bitlis Belediyesi Öğrenci Para Yardımı 

Bitlis Belediyesi kırtasiye yardımı, Bitlis bölgesinde yaşayan ihtiyaç sahipleri için oluşturulan yardım kampanyasıdır. Kampanyada toplanan kırtasiye malzemeleri ve kırtasiye yardımı için ödenecek paralar Bitlis belediyesinin belirlediği şahıslara verilecektir.

Bitlis Belediyesi Kırtasiye Yardımı
Bitlis Belediyesi Kırtasiye Yardımı

Devletimizin, her vatandaşın yardım çağrısına el uzatma imkanının olmadığı durumlarda belediyelere şüphesiz ki büyük iş düşüyor. Bitlis belediyesi de bu sorumluluk bilinci ile üzerine düşeni yaparak kırtasiye yardım kampanyasını başlattı. 

Yapılacak olan kırtasiye malzemesi yardımı, siz yardımsever vatandaşların bütçesine göre değişiklik gösterebilir. Unutmayın ki yardımın büyüğü küçüğü yoktur. Bazen yapılan küçücük bir yardım beklediğinizden daha fazla mutluluk verir. Sizlerin bütçeniz dahilinde yapabileceği her yardımın, ihtiyacı sahibi her kişinin yüreğinde umut ışığı yakacağını unutmayın. 

Kalem, cetvel, silgi, kalemtıraş ve benzeri her türlü kırtasiye malzemesi ve ya bu malzemelerin tedariği için yapacağınız para bağışı sizin için önemsiz görünse bile ekonomik şartları elverişli olmayanlar için büyük destek olacaktır. 

Bitlis Belediyesi Kırtasiye Yardım Başvurusu

Başvuruda bulunmak isteyen, yardım talep eden vatandaşlarımız, gerekli yardımı almak için hangi yolları izlemeli? Aşağıda listelenen adımları izleyerek yardım taleplerinizi Bitlis belediyesine iletebilirsiniz. 

Başvuru şekilleri: 

 1. Belediyeye gidip şahsen müracaat etmek. Bulunduğunuz il ve ya ilçedeki belediye binasına bizzat giderek yetkili birimlerle görüşmek. 
 2. Belediyeye giderek başvuru formu doldurmak. Başvuru formunda kişisel bilgilerinizin yanı sıra sizden diğer aile bireylerinin de bilgileri istenecektir. Her türlü bilgiyi dürüstlük çerçevesi içinde vermeniz gerektiğini lütfen unutmayın. Detaylar için https://bitlis.bel.tr/.
 3. Bitlis Belediyesine ait telefon numaralarını aramak. 
 4. Bitlis belediyesine ait  https://bitlis.bel.tr/ linki tıklayarak, sağ üstte göreceğiniz iletişim yazan kısma basıp; ekonomik şartlarınızı ve neden bu yardıma ihtiyacınız olduğunu detaylandırarak yazmak. 
 5. Telefon veya internet erişiminiz yoksa bağlı olduğunuz muhtarlıklardan da sizinle ilgili yardım talebinde bulunması rica edebilirsiniz. 

Bitlis Belediyesi Öğrenci Yardım 

Bitlis belediyesinin, geleceğin neferleri için düzenlemiş olduğu bağış kampanyasıdır. Ekonomik şartları iyi olmayan öğrencilerimizin; özgüveni, eğitimli, vatanı ve milletine karşı sorumluluk bilinci ile yetişen bireyler olabilmeleri için sizlerin yardımına ihtiyacı var. 

Dilediğiniz miktarlarda yapabileceğiniz bağışlarla onların yaşamlarını zenginleştirebilir, toplum için faydalı vatandaşlar olmasına, hayallerini gerçekleştirmelerine destek olabilirsiniz.

Bitlis belediyesi yardım kampanyası kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim hayatlarının devamı için gereken yardım, farklı şekillerde yapılabilir. İster kırtasiye malzemesi olsun, ister giymediğiniz ya da küçülen, giyilebilir durumdaki kıyafetleriniz olsun ister para yardımı olsun. Yapacağınız her türlü bağış Bitlis belediyesi (detaylar için tıklayınız) tarafından kabul edilecektir. 

Bitlis Belediyesi Öğrenci Para Yardımı 

Para yardımı nedir? Belediyelerin maddi durumu iyi olmayan aileler için verdiği eğitim desteğidir. Öğrenciler için bulunacağınız maddi yardım ile belediyeler öğrencilerin;

 • Eğitim malzemesi
 • Ders kitabı
 • Kıyafet
 • Ulaşım 
 • Barınma
 • Okul yemeği 

gibi ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunurlar.  

Bitlis Belediyesi Öğrenci Para Yardımı Başvurusu

Siz de dar gelirli bir aile iseniz. Eğitim-öğrenimi devam eden çocuklarınız varsa Bitlis belediyesine başvurabilirsiniz. Bulunduğunuz ilçedeki belediye binalarına giderek şahsen müraacat edebileceğiniz gibi  telefon ve internet aracılığı ile de başvuruda bulunabilirsiniz.

Şahsi başvurularınızda belediyelerdeki yetkili kişilerle görüşebilir ya da başvuru formu doldurarak talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon ile yardım talep etmek isterseniz Bitlis belediyesine ait 0 434 228 63 10 numaralı hattı arayabilir, internet üzerinden talepte bulunmak isterseniz bitlis.bel.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz. 

İnternet üzerinden yaptığınız başvurularda mesaj yazarken, neden yardım talebinde bulunduğunuzu ve ekonomik şartlarınızı, okuttuğunuz öğrenci sayısı gibi bilgileri detaylandırmanız gerektiğini lütfen unutmayın.

Küçük bir yerleşim bölgesinde yaşıyorsanız (köy gibi); yardım isteklerinizi iletmesi için muhtarlıklarınıza başvurabilirsiniz. 

Kırtasiye ve öğrenci desteği için https://engellilerdostu.com/kirtasiye-yardimi/ linkine tıklayın.


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu