kömür yardımı

Bitlis Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Bitlis Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu! Bitlis Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir? Bitlis Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Bitlis Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Bitlis Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu! Bitlis Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir? Bitlis Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Bitlis Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu
Bitlis Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Bitlis belediyesi kömür yardımı başvurusu kış mevsiminin gelmesi ile birlikte çok sayıda vatandaş tarafından yapılmaktadır. Kış mevsiminin oldukça soğuk geçtiği Bitlis’te yaşayan kişilerin büyük bölümü kömür yakarak ısınıyorlar.

Günümüzde yaşanan maddi sıkıntılar ve artan fiyatlar nedeniyle pek çok kişinin kömür alma imkanı bulunmamaktadır. Evini ısıtma konusunda sorun yaşayan kişiler de belediyeye yardım başvurusunda bulunduklarında hazırlanmış olan kömür yardımından yararlanabiliyorlar.

Bitlis belediyesi her sene il sınırları içinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine kömür yardımı yapmaktadır. Belediyenin yardımları geniş kapsamlıdır. Ailelerin ihtiyaçları belirlenmekte ve bunların karşılanmasını sağlayacak desteklerde bulunulmaktadır.

Evine yakmak için kömür alamayan kişiler kömür yardımı almak için https://bitlis.bel.tr/destek-hizmetleri-mudurlugu/  bu linke tıklayarak başvuru yapabiliyorlar. Ayrıca 0434 228 6313 numaralı telefonun aranması da mümkün olmaktadır.

Belediyenin içinde bulunan Ak masaya giderek kömür alamadığını belirten kişilerin de yardım almaları için gerekli formları doldurmaları mümkün oluyor. Son olarak Bitlis sosyal yardımlaşma vakfına başvuran kişiler de kömür yardımını alabiliyorlar. 

Bitlis Belediyesi Kömür Para Desteği 

Yaşanan ekonomik sıkıntıların ailelere ve özellikle hanede yaşayan kadın ve çocuklara zarar vermemesi adına belediyenin yaptığı çeşitli yardımlar bulunuyor. Bu yardımlar gıda, erzak, giysi, kırtasiye, kömür olarak yapıldığı gibi nakdi olarak da yapılabilmektedir.

Bitlis belediyesi kömür para desteği vermemektedir. Kömür için yapılan başvuru sonucunda kişinin ihtiyacı olduğu belirlendiğinde ona kömür veriliyor. Kömür alması için nakit yardım yapılmamaktadır. Çünkü belediye kömürü toplu olarak almakta ve daha uygun fiyatlı olarak mal etmektedir. 

Yardım için Bitlis belediyesine pek çok kişinin başvurduğu görülmektedir. Bundan dolayı belediye içlerinde gerçekten ihtiyacı olan kişileri belirleyerek kömür vermektedir. Çünkü geçmiş yıllarda ihtiyacı olmadığı halde kömür alan ve bunu satan kişilerin olduğu tespit edilmiştir. Aynı durumun yaşanmaması adına başvurular dikkatle incelenmektedir. 

Bitlis Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Kış mevsiminde ısınmak için kömür yakan ama almakta zorluk çeken maddi durumu iyi olmayan kişilere bu anlamda destek veriliyor. Bitlis belediyesi kömür yardım başvuru formu doldurmak için eskinden muhtardan fakir kağıdı alınması gerekiyordu.

Günümüzde ise kişilerin bütün bilgilerinin dijital olarak kayıt altına alınmaktadır. Bundan dolayı da muhtardan fakir kağıdının alınmasına gerek bulunmamaktadır. Sadece gerekli mercilere başvurmak ve formu doldurmak yeterli oluyor. Yapılan başvuruda verilen bilgiler inceleniyor.

Bu inceleme sonunda hak ettiği sonucuna varılan kişilerin evlerine belediye tarafından kömür gönderilmektedir. Başvuru formunda şu bilgilere yer verilmesi gerekiyor.

 • Adı soyadı 
 • Telefon numarası, adres bilgisi 
 • Hanede yaşayan kişi sayısı
 • Ailenin toplam gelir miktarı
 • Ailede engelli, yaşlı varsa bunun bilgisi
 • Hanede kaç çocuk olduğu

Bitlis Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Belediyeler tarafından yapılan çeşitli yardımlardan yararlanmak için en önemli şart ailenin maddi olarak sıkıntı yaşıyor olmasıdır. Maddi olarak sıkıntı yaşayan aileler bu durumlarını bildirdikleri takdirde belediyenin yaptığı çeşitli yardımlardan yararlanabiliyorlar.

Özellikle bir aile devletin belirlediği sosyal destek programlarında yer alıyorsa yetkili kişiler düzenli ziyaretler yapmakta ve ihtiyaçlar belirlenerek destek düzenli verilmektedir. Bunun yanında yeni işinden ayrılan ya da çalıştığı için eskiden yarıma ihtiyaç duymayan.

Ama günümüz şartlarından kaynaklı olarak kazancı yetmediğinden kömür alma konusunda sıkıntı yaşayan kişiler de bulunmaktadır. Bitlis belediyesi kömür alma şartları arasında şunlar yer alıyor. 

 • Ailenin maddi sıkıntı içinde olması
 • Isınmak için kömür yakıyor olması
 • Ailede engelli ve yaşlı bireylerin olması
 • Eşinden boşanmış, eşi ölmüş çocuk sahibi kadınlar
 • Haneye giren aylık kazancın kişi başına asgari ücretin 1/3 oranından az miktar düşüyor olması

Kömür yardım başvuru ve detayları için https://engellilerdostu.com/komur-yardimi/ linkine tıklayın.makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu