Sosyal Hak ve Yardımlar

Bitlis Belediyesi Kömür Yardımı

Bitlis Belediyesi Kömür Yardımı! Bitlis Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir? Bitlis Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Bitlis Belediyesi Kömür Yardımı

Özellikle kış aylarını çok çetin şartlar altında geçiren il ya da ilçeler, sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlarına kömür ya da doğalgaz yardımında bulunur. Bu projeleri hayata geçiren bir diğer il ise Bitlis’tir. Bitlis Belediyesi kömür yardımı ihtiyaç sahibi, dar gelirli ve yardıma muhtaç kişi ya da aileler için düzenlenmiş olan sosyal bir projedir. Bu projelerin bu kadar çeşitlenmesinin sebeplerinin başında son yıllarda artan enflasyon oranları gelir. Bu yapılacak yardım sayesinde, Bitlis halkı soğuk kış aylarında ısınma ihtiyacını düşünmeyecek. 

Bitlis Belediyesi Kömür Yardımı
Bitlis Belediyesi Kömür Yardımı

Hayat standartların gittikçe düşmesi, belediyelerin bu yardımları yapmasındaki en önemli sebeplerden birisi oldu. Bu verilecek yardımlar sayesinde, vatandaşlar artık sahip olduğu aylık gelirini daha başka ihtiyaçları için gönül rahatlığı ile harcayacaktır.

Bitlis belediyesi tarafından kimlere ve hangi şartlar altında yardım yapılacağı ise kesinleşmiş olup bu yardım haberi vatandaşlar ile paylaşılmıştır. Eğer siz de Bitlis Belediyesi kömür yardımı projesine dahil olmak istiyorsanız, belediye tarafından oluşturulan şartlara uyum sağlamanız kati suretle gerekmektedir. Okumakta olduğunuz yazı dizimizde, bu yardım konusuyla alakalı olan tüm detayları öğrenebileceksiniz.

Bitlis Belediyesi Kömür Para Desteği

Bu yerel yönetim birimi içerisinde vatandaşlarına verilecek sosyal yardımın adı Bitlis Belediye kömür para desteği olarak bilinse de, aslında Bitlis Belediyesi bu yardım türünü sizlere elden nakit olarak vermez, bunun yerine her sene belediye tarafından belirlenmiş olan kömür tonu hesaplanarak belirtmiş olduğunuz adrese ücretsiz olarak belediye tarafından gelir. Verilecek olan kömür tonu ise, her sene artan ücret miktarına göre değişiklik gösterir. Yani belediye, her sene sizlere daha fazla kömür yardımında bulunur.

Bitlis Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Bu yardım türüne girmek isteyen vatandaşlar, şimdilerde Bitlis Belediyesi Kömür yardım başvuru formu sayfasına ulaşmak istiyor. Sizler için hazırlanan bu başvuru formunda, ilgili mercilere belirtmeniz gereken bir – iki önemli bilgi bulunuyor.

Bu önemli bilgiler ise, sahip olduğunuz maddi gelir durumunuz, açık ikametgâh adresiniz, iletişim bilgileriniz ve hane içinde yaşayan kişi sayısıdır. Bu istenilen bilgileri formda bildirdikten sonraki en fazla on beş iş günü içerisinde, verilecek olan kömür yardımına dâhil olup olmadığınızı öğrenebileceksiniz.

Bitlis Belediyesi kömür yardım başvuru formu adresine belirlenen web sitesi üzerinden ya da Bitlis Belediyesi binasına giderek sahip olabilirsiniz. Başvuru formu web adresine girip kömür yardım başvurusu için; https://bitlis.bel.tr/destek-hizmetleri-mudurlugu/ linkine tıklamanız ve başvuru formunu belirttiğimiz gibi doldurmanız yeterli olacaktır.

Bitlis Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Bitlis ilinde ikamet eden vatandaşlar, yukarıda belirttiğimiz yardım başvuru formuna ulaştıktan sonra şimdi de Bitlis Belediyesi kömür alma şartları nelerdir diye merak etmeye başladı. Bitlisli vatandaşlar için açıklanan başvuru şartları ise şu şekilde belirlenmiştir;

 • 65 yaş ve üstü kimsesiz kişiler
 • Dar gelirli ve yardıma muhtaç vatandaşlar
 • İhtiyaç sahibi vatandaşlar
 • Kronik sağlık sorunları olan vatandaşlar
 • Engelli raporu % 40 olan vatandaşlar ( bu rapor tam teşekküllü bir hastaneden alınmak zorundadır.)
 • Devletin belirlemiş olduğu 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan vatandaşlar
 • Asgari ücret sınırı altında bulunan vatandaşlar
 • Şu an iş göremez raporu bulunan kişiler
 • İş aradığı takdirde iş bulamayan kişiler
 • Sosyal Sigortalar Kurumu ile bir bağlantısı bulunmayan kişiler
 • Çocuk sahibi olan vatandaşlar
 • Üzerine kayıtlı taşınmaz bir mülkü bulunmayan vatandaşlar

Belirlenen kömür yardımından fayda sağlayabilirler.

Güncel haberler için takipte kalın news.google.com / TİKTOK / İNSTEGRAM

İlgili Başlıklar;

Bitlis Belediyesi elektrik yardım başvurusu

Aile ve sosyal politikalar bakanlığı yardım başvurusu!


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu