Maddi Yardım

Bitlis Belediyesi Para Yardımı Nasıl Başvurulur?

Bitlis Belediyesi Para Yardımı! Bitlis Belediyesi Nakit Para Yardım Alma Şartları Nelerdir? Bitlis Belediyesi Para Yardım Başvuru Formu

Bitlis Belediyesi Para Yardımı 

Bitlis Belediyesi Para Yardımı! Bitlis Belediyesi Nakit Para Yardım Alma Şartları Nelerdir? Bitlis Belediyesi Para Yardım Başvuru Formu

Bitlis belediyesi para yardımı ekonomik olarak zorluk yaşayan Bitlis’in il sınırları içinde ikamet eden kişilere yapılıyor. Devlet ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlarına çeşitli şekillerde yardım etmektedir. Yardımların bir kısmı da belediyeler üzerinden yapılıyor.

Bitlis belediyesi maddi yardım başvuruları başladı
Bitlis belediyesi maddi yardım başvuruları başladı

Maddi sıkıntılar yaşayan, kirasını ödemekte ve ailenin geçinmesi için yeterli gelir olmadığında belediyeye başvurulması gerekiyor. Belediye üzerinden para yardımı almanın çeşitli yolları bulunuyor.

İnterneti olan kişiler başvurularını https://bitlis.bel.tr/ linkine tıklayarak yapabiliyorlar. Bunun yanında belediyede bulunan ak masaya giderek durumunu anlatarak da yardım başvurusunu yapabiliyorlar. Ayrıca 0434 228 6310 numara üzerinden telefonla belediyeye ulaşmak da mümkün olmaktadır.

Bu yöntemler kullanıldığında kişinin para yardımı alabilmesi için gerekli belgeler nelerdir öğrenmek mümkün oluyor. Belgeler tamamlandıktan sonra kişinin ihtiyacının olduğu tespit edilmesi halinde de yardım hesabına yatırılıyor.

Bitlis Belediyesi Para Yardım Başvuru Formu

Bitlis belediyesi sınırları içinde yaşayan vatandaşların yaşadıkları sıkıntılara çözüm bulmaları adına çeşitli yardımlar yapmaktadır. Bu yardımlardan yararlanmak için yukarıda belirttiğimiz yöntemlerden birinin kullanılması mümkün oluyor.

Yardım almak isteyen kişilerin formda istenen bilgileri doğru olarak girmesi şarttır. Verilen bütün bilgiler kontrol edilmekte ve en fazla ihtiyacı olan kişilere yardımların yapılmasına özen gösterilmektedir. Bitlis belediyesi para yardım başvuru formu doldururken şu bilgilerin girilmesi gerekiyor.

 • Adı soyadı 
 • Telefon, adres, eposta adresi bilgileri
 • Hanede yaşayan kişi sayısı
 • Hanede engelli, yaşlı ve çocuk bulunması halinde bu kişilerin bilgileri
 • Ailenin toplam geliri

Bitlis Belediyesi Nakit Para Yardım Alma Şartları Nelerdir?

Bitlis belediyesi tarafından yapılan yardımların alınması için kişinin belli şartları taşıyor olması gerekiyor. Yaşanan pandemi sonrası oluşan ekonomik dalgalanmalardan dolayı maddi sorunlar yaşayan kişilerin sayısında artma olmuştur.

Belediyenin sınırlı kaynakları olduğundan en çok yardıma ihtiyacı olan kişiler tespit edilerek bu kişilere yardım yapılmaktadır. Her ailenin ihtiyaç duyduğu yardım şeklide de değişebilmektedir. Bazı aileler gıda, yakacak ihtiyacı duyarken bazı aileler de nakit paraya ihtiyaç duymaktadırlar. Bitlis belediyesi nakit para yardım alma şartları arasında şunlar yer almaktadır. 

 • Ailenin maddi olarak sıkıntı içinde olması
 • SGK’lı çalışan olsa dahi aylık gelirin hanede yaşayan kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması halinde
 • Hanede çalışan olmadığı takdirde
 • Kocası ölmüş, dul çocuklarını geçindirme sıkıntısı çeken kadınlar
 • Evde bulunan engelli, yaşlı ve çocuklar yüzünden kadının çalışma imkanı bulamıyor olması 
 • Ailenin yaşadığı sıkıntıdan dolayı çocuklarının okul masraflarını karşılayamıyor olması

Bu gibi sıkıntıları yaşayan kişilere belediye destek vermektedir. Yapılan nakdi yardımlar ile ailenin yaşadığı sıkıntılardan bir nebze de olsa kurtulması mümkün oluyor. Bazı ailelerin yardım alabilmek için bazı bilgileri doğru vermediği bilinmektedir. Belediye de bu bilgilerin doğruluğunu araştırmadan yardımı yapmamaktadır. 

Bitlis Belediyesi Para Yardımı Başvuru Formu

Bitlis belediyesi tarafından yapılan yardımlardan yararlanmak için başvuru yapan kişiler sonucunu formu doldurduktan 15 gün sonra sonucunun ne olduğunu öğrenmek için 0434 228 6310 bu numarayı arayabilirsiniz.

Telefonla arama imkanı bulamadığınız takdirde ise Bitlis belediyesi sosyal yardımlaşma vakfına giderek sonucunu sorabilirsiniz. Başvuru yaptığınızda sizden herhangi bir belge istenmiş olması halinde en kısa zamanda belgeleri götürmelisiniz. Belgelerin götürülmediği takdirde başvurunun işleme alınması söz konusu olmaz.

Bitlis belediyesi para yardımı başvuru formu  https://bitlis.bel.tr/ bu linke tıklayarak doldurmuş olmanız halinde sonucun eposta adresinize gönderilmiş olma ihtimali de bulunmaktadır. Formu doldurmanın üzerinden 15 gün geçtikten sonra eposta adreslerini kontrol etmeleri gerekiyor.

Başvuru sürecinde belediyenin yetkililerinin evinizi ziyaret etmeleri de mümkün olabilir. Tüm kontroller yapıldıktan sonra para yardımına ihtiyacınız olduğu tespit edildiği takdirde yardım hesabınıza yatırılıyor. 

Güncel haberler için takipte kalın news.google.com TİKTOK / İNSTEGRAM

Maddi destek başvuru ve detayları için https://engellilerdostu.com/maddi-yardim/ linkine tıklayın.


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu