Sosyal Hak ve Yardımlar

Bolu Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Bolu Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu! Bolu Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği! Bolu Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir? Bolu Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu

Bolu Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Bolu Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu! Bolu Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği! Bolu Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir? Bolu Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu

Bolu Belediyesi doğalgaz yardım başvurusu Bolu ilinde yaşayan maddi anlamda yıl içerisinde zorluklar yaşayan aileler için Bolu Belediyesi tarafından düzenlenen bir destek projesidir. Dünya genelinde doğalgaz fiyatlarına gelen zamlarla birlikte birçok aile geçim sıkıntısı çekmektedir.

Bolu Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu
Bolu Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Bolu Belediyesi bu geçim sıkıntısını hafifletmek amacıyla dar gelirli ailelere aylık olarak doğalgaz yardım desteği vermek amacıyla bu yardım projesini başlatmıştır.  Bolu Belediyesi halkına daima destek olmak amacıyla çalışmalar düzenlemektedir. Kış aylarındaki doğalgaz faturası desteği ile birçok ev kış aylarında rahatlıkla ısınacaktır.  Isınırken fatura az mı gelecek çok mu gelecek gibi soruları kafalardan kaldırmak istemektedir. 

Bolu Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği

Bolu belediyesi tarafından maddi gelirleri dar olan ailelere kış aylarında ulaşarak fatura desteği sağlamaktadır. Doğalgaz fatura desteği kış aylarında dar gelirli vatandaşların imdadına yetişmektedir. Verilen destek ile maddi durumu kötü olan aileler kış aylarını rahat geçirebilmektedirler.

Bolu Belediyesi tarafından uygulanmakta olan bu destek ile Bolu halkı tarafından kış ayları bir nebzede olsa rahat ve sıcak geçmektedir. Bolu Belediyesinin yapmış olduğu kampanya ile belediyenin halkın sorunlarını ve ihtiyaçlarını denetleyerek çözüm bulduğu anlaşılmaktadır.

Bolu Belediyesi doğalgaz fatura desteği gibi bu yardım belediyelerin kesinlikle düzenlemesi ve yaygınlaştırması gerektiği bir projedir. Belediye tarafından önemsenen ve yüksek miktarda maddi bir destek vermesi halkı tarafından oldukça önemlidir.

Bolu Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu

Bolu Belediyesi doğalgaz yardım başvurusundan yararlanmak isteyen vatandaşlar Bolu Belediyesi’nin hazırlamış olduğu formun doldurulması gerekmektedir. Bolu Belediyesi doğalgaz fatura destek formu Bolu Belediyesinin resmi web sitesine giderek formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Bolu Belediyesi’nin hazırlamış olduğu forma ulaşmak için https://www.bolu.bel.tr/ linkine tıklayarak kolayca ulaşabilirsiniz. Bolu Belediyesi’nin hazırlamış olduğu form içeriği şu şekildedir;

 • İkametgah adresi
 • İletişim bilgisi 
 • Maddi durumunuz hakkında kısaca bilgi

Bu bilgileri içeren formu doğru bilgiler beyan edilmesi değerlendirmelerin daha doğru olması konusunda önem taşımaktadır.

Bolu Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Bolu belediyesi doğalgaz fatura desteği almak isteyen vatandaşların belediyenin belirlemiş olduğu birkaç şarttan birini sağlaması gerekmektedir. Bu şartların koyulma nedenleri maddi anlamda gerçekten kötü ve zor durumdaki ailelere ulaşmak amacıyladır. Bolu Belediyesi doğalgaz yardım başvuru kriterleri şu şekildir;

 • Şehit aile veya yakınları
 • Dar gelirli vatandaşlar
 • Yardıma muhtaç olan vatandaşlar 
 • İhtiyaç sahibi aileler
 • Çocuk sayısı ikiden fazla olan aileler
 • Yetim ve öksüz vatandaşlar
 • Kronik hastalığı nedeniyle çalışamayacak durumda olan vatandaşlar
 • Aylık geliri evdeki kişi sayısına bölündüğünde belli bir sayının altında olan vatandaşlar.
 • Aynı evin içerisinde birden fazla okuyan çocuğu olan vatandaşlar
 • Koruma altına alınmış kadınlar
 • Asgari ücretin altındaki maaşla çalışan vatandaşlar
 • Yıllık veya aylık olarak düzenli geliri olmayan vatandaşlar.
 • Bolu ili sınırları içerisinde en az bir yıl veya daha fazla ikamet eden vatandaşlar.

Bu şartlardan en az herhangi birini sağlayan vatandaşların yıl içerisinde Bolu Belediyesi doğalgaz fatura desteğine katılabilirler. Fatura desteğine katılan vatandaşların bilgilerini doğru beyan etmeleri önemli bir ayrıntıdır.

Engeli bulunan veya kronik hastalığından dolayı çalışamaz durumdaki vatandaşların  Bolu Belediyesi tarafından görevlendirilen ve başvuruyu değerlendiren çalışanlar tarafından istenilmesi durumunda tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış olan engelli raporunun en az % 40 olması gerekmektedir.

Başvuru formlarının değerlendirilmesi durumunda Bolu Belediyesi tarafından maddi durumu kötü vatandaşlara doğalgaz fatura desteği yapılmaktadır. Yapılan değerlendirme sonuçları en fazla 20 iş gününde vatandaşalar ile paylaşılmaktadır.

Güncel haberler için bizi takipte kalın. news.google.com

Doğalgaz yardım ve başvuru detayları için https://engellilerdostu.com/dogalgaz-yardimi/ linkine tıklayın.


 


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu