elektrik fatura yardımı

Bolu Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Bolu Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu! Bolu Belediyesi Elektrik Fatura Desteği! Bolu Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir? Bolu Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu 

Bolu Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu 

Bolu Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu! Bolu Belediyesi Elektrik Fatura Desteği! Bolu Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir? Bolu Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu 

Bolu belediyesi elektrik yardımı, Bolu belediyesinin dar gelirli aileler için başlatmış olduğu yardım amaçlı uygulamadır. Elektriğe gelen son zamlar ile birlikte dar gelirli vatandaşlar, faturalarındaki tüketim bedellerini ödemekte son derece güçlük çekiyor. Bolu Belediyesi gelen zamlara kayıtsız kalamadı ve sorumlu belediyecilik bilinci ile üzerine düşeni yaparak, fatura ödemelerinde güçlük çeken vatandaşlar için yardım elini uzattı. 

Bolu Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu
Bolu Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Yüksek enflasyon ve ekonomik dar boğazın hüküm sürdüğü günümüz şartlarında, yardıma ihtiyacı olan insanların sayısı günden güne artıyor. Bolu Belediyesi de ihtiyaç sahibi aileler için elektrik yardımında bulunacağını açıkladı. 

Açıklama; Fatura bedelini nakit olarak alabiliyor muyuz? Elektrik fatura desteği nedir? Nasıl başvuruda bulunabiliriz? Yardım başvurusunda nasıl bulunabiliriz? Gibi soruları da beraberinde getirdi. 

İlk olarak elektrik yardımını nakit olarak alamadığınızı, Bolu Belediyesine fatura beyanında bulunmanız gerektiğini söylemeliyiz. 

Bolu Belediyesi Elektrik Fatura Desteği 

Bolu Belediyesinin yaptığı açıklamaya göre yardıma muhtaç ailelere 12 ay boyunca fatura tutarı 300 tl’yi aşmamak kaydıyla elektrik faturası ödeme desteğinde bulunulacak. Bolu Belediye Meclisince kabul gören karar kapsamında yardım talebinde bulunan aileler arasında değerlendirme yapılacak. Ekonomik seviyesi en düşük aileler belirlenecek ve yardım bu aileler için gerçekleşecek. 

Bolu Belediyesi tarafından, talebi kabul edilen yüzlerce aileye yardım sağlandığı ve sağlanmaya da devam edeceği yapılan açıklamalar arasında. 

Yardım talebinde bulunanlar içinden, en çok ihtiyacı olan aileler, haksızlık olmaması ve yardımın gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşması adına belediyenin görev yapan yetkili birimlerce tespit edilecek.   

Bolu Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu 

Peki nasıl başvuruda bulunabilirsiniz? Bunun birkaç yolu var. Yardımdan faydalanmak için Bolu belediyesine bizzat müraacat etmeniz gerekiyor. Bolu belediyesine giderek yetkili birimlerce size verilen Elektrik faturası destek formunu doldurmalısınız. 

Başvuru formu; yardım almak isteyen dar gelirli vatandaşlar için doldurulması zorunlu, talep belgesidir. 

Başvuru formunda, sizden açık ikametgah adresiniz, iletişim bilgileriniz, haneye giren toplam gelir ve maddi durumunuz hakkında bilgiler istenecektir. Bu yardıma neden ihtiyaç duyduğunuzu detaylandırarak anlatmanız yararınıza olacaktır. 

Başvuru belgesinde sizden istenen bilgileri şeffaflık ve dürüstlük doğrultusunda eksiksiz bir şekilde doldurmanız, yapılacak yardımın gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşması açısından büyük katkıda bulunacaktır. Formda yalan beyanda bulunur iseniz hakkınızda cezai uygulamalarda bulunulabileceğini lütfen unutmayın. 

Yardımdan faydalanabilmek için başvurabileceğiniz bir diğer yol ise internet üzerinden Bolu Belediyesi web sayfasını ziyaret etmek. Sayfadaki iletişim kısmından yetkililere, maddi durumunuzu ve iletişim bilgilerinizi açıklayan bir mesaj yazarak da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

İletişim bilgilerinizi yazarken telefon numaranız ve açık adresiniz haricinde varsa mail adresinizi de eklemeniz sonucun tarafınıza ulaşmasını kolaylaştıracağından yararınıza olacaktır. 

Konu ile ilgili detaylı bilgi için Bolu belediyesi https://www.bolu.bel.tr/ adresini tıklayabilirsiniz. 

Bolu Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir? 

Yardım talebinde bulunacakların başvuru yapabilmeleri için bazı şartlar isteniyor. Yardım isteğinde bulunabilecek şartlara sahip olan kişiler:

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlar. 
  2. Bolu il merkezinde veya Bolu’ya bağlı ilçe, nahiye ve köylerde ikamet ediyor olanlar. 
  3. Engelli olup, gelir sahibi olmayanlar
  4. Aylık kazancı olmayan kimsesiz vatandaşlar.
  5. 65 yaş üstünü geçen herhangi bir geliri olmayanlar. 
  6. Kronik hastalığa sahip çalışamayacak durumda olanlar.
  7. Eşi vefat eden, düzenli geliri olmayan kadınlar 
  8. Aylık hane geliri yoksulluk sınırının altında olan aileler
  9. Çeşitli vakıf, dernek ve kurumlardan yardım alarak hayatını idame ettirmek zorunda olanlar.
  10. Afet mağduru olanlar.

Yardım başvurunuzun olumlu sonuçlanıp sonuçlanmadığını öğrenmek için belediyeye bizzat gidebilir, mail adresinizi kontrol edebilir ya da Bolu belediyesine ait 444 2 658 numaralı hattı arayabilirsiniz. 

Güncel haberler için bizi takipte kalın. GOOGLE PLAY UYGULAMA İNDİR / news.google.com ///

Elektrik fatura yardım ve detayları için https://engellilerdostu.com/elektrik-fatura-yardimi/ linkine tıklayın.makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu