kömür yardımı

Bolu Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Bolu Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu! Bolu Belediyesi Kömür Para Desteği! Bolu Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir? Bolu Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Bolu Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Bolu Belediyesi kömür yardımı Bolu ilinde yaşayan maddi açıdan sıkıntılar çeken halka destek amacıyla  belediye tarafından düzenlenmiştir. Ülkemizde son yıllarda doğalgaz ve kömüre gelen yüksek zamlardan dolayı yakıt fiyatları konusunda artışlar yaşanmaktadır.

Bolu Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu
Bolu Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Yakıt konusunda olan artışlar kış aylarında daha da çok artmaktadır. Kömüre ve doğalgaza gelen zamlardan en çok etkilenen dar gelirli vatandaşlar olmaktadır. Artışlardan kaynaklı olarak birçok vatandaş kış aylarında ısınma problemi çekmektedir.

Bolu Belediyesi Kömür Para Desteği

Artan maliyetler ve enflasyon gibi etkenlerden dolayı birçok vatandaş tarafından geçim sıkıntısı çekilmektedir. Temel yaşam giderlerinin giderilmesi  gün geçtikçe daha zor ve maliyetli bir hal almaktadır. Bu zorlu süreci en iyi şekilde atlatabilmek amacıyla Bolu belediyesi birçok projeye imza atmıştır. Bolu belediyesi kömür para desteği, kömür sürekli artış göstermesi sonucu Bolu’da yaşayan dar gelirli vatandaşlar için belediye tarafından faaliyete sokulmuştur. Kömür para desteği maddi açıdan zorluk çeken tüm ailelerin kolaylıkla başvurabileceği bir projedir. Maddi durumunuzun düzeyine göre yapılacak olan yardım dar gelirli halkı bir nebzede olsa rahatlatmaktadır.

Bolu Belediyesi halkına düzenlemiş olduğu bu destek ile halkının sıkıntılarına sırt çevirmeyip daima halkının yanında olduğunu hissettirmiştir.

Bolu Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Bolu Belediyesi kömür yardım başvurusu formu, yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşlar için oluşturulan bir belgedir. Yardımdan yararlanmak isteyenlerin bu belgedeki zorunlu doldurmaları gereken alanları doldurmaları gerekmektedir. Bu başvuru formuna erişmek için Bolu Belediyesine ait olan resmi web sitesine giriş yaparak erişilebilir. Bolu Belediyesinin resmi web sitesine giriş yapmak için https://www.bolu.bel.tr/ linkine tıklayarak kolayca giriş yapabilirsiniz. Çıkan sayfadan kolaylıkla başvuru yapılabilmektedir. Başvuru esnasında sizlerden istenilen bilgiler şunlardır;

 • İkamet ettiğiniz yerin ikametgah adresi
 • İletişim amacıyla iletişim bilgileriniz
 • Evinizde ikamet eden kişi sayısı 
 • Evinize giren aylık ortalama maaş miktarı
İlginizi Çekebilir  Bingöl Belediyesi Kömür Yardımı Başvurusu

Bolu Belediyesi gerçekten maddi anlamda zorluk çeken ailelere ulaşmak amacıyla bu projeyi başlattığından istenilen bilgilerin doğruluğunun  kesin ve net olması vatandaşlardan istenilmektedir.

Bolu Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Bolu Belediyesi kömür yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar için halk tarafından sağlanması gereken birkaç şart vardır.

 • Maddi açıdan zorluk çeken vatandaşlar
 • Yetim ve öksüzler
 • Şehit ve gazi  aileleri
 • Devlet tarafından koruma atına alınmış vatandaşlar
 • Eşi vefat etmiş vatandaşlar
 • Kronik herhangi bir rahatsızlığından dolayı çalışamayan vatandaşlar
 • Engelli birine bakmakla yükümlü vatandaşlar
 • Engelli raporu bulunan vatandaşalar (% 40 ve daha fazla engeli bulunan vatandaşlar)
 • Asgari ücretin altında maaşla geçinmek zorunda kalan vatandaşlar
 • İkiden fazla çocuğu bulunan vatandaşlar.
 • En az son bir yıl içerinde Bolu ilinde ikamet etmeye başlamış vatandaşlar
 • Aylık gelirin evdeki kişi sayısına bölündüğünde devletin belirlediği miktarın altında kalan vatandaşlar
 • Aylık olarak düzenli bir geliri olmayan vatandaşlar

Bu şartlardan herhangi birini sağlayan vatandaşlar Bolu Belediyesi kömür yardım başvurusu formunu Bolu Belediyesinin resmi web sitesinde bulunan başvuru formunu doldurarak kolaylıkla başvurabilirler. Başvuru şartları Bolu Belediyesi tarafından değerlendirilerek. Başvuru şartlarını sağlayan vatandaşlar en az 20 iş günü içerisinde belirlenir. Bolu Belediyesi ekipleri tarafından  sizlere vermiş olduğunuz iletişim numaranız ile ulaşılmaktadır. Yardım Bolu Belediyesi tarafınızdan evinize gelmektedir. Bolu Belediyesinin vermiş olduğu kömür yardımı miktarı vatandaşların  maddi durumlarına göre belirlenir ve dağıtılır. Bolu belediyesi tarafından düzenlenen bu yardım projesi Bolu’ da ikamet eden halkı soğuk kış günlerinde rahatlatmaktadır. Bolu Belediyesi’nin vermiş olduğu bu yardım ilerleyen yıllarda da yapılması planlanmış olup daha çok vatandaşa ulaşması için bir çok çalışma yapılmaktadır. 

Kömür yardım başvuru ve detayları için https://engellilerdostu.com/komur-yardimi/ linkine tıklayın.

 

Oy Ver post

makale içeriği alt bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu