Sosyal Hak ve Yardımlar

Borcu Olanlara Son Fırsat: Borçlarınızı Yeniden Yapılandırma Fırsatını Kaçırmayın

Yapılandırma Kanunu İle Prim Borçlarınızı Kolayca Yapılandırabilirsiniz. Tüm Merkezler Başvurularınızı Almak İçin Geceye Kadar Açık. Süre Uzatımı Mümkün Değil, Acele Edin!

Borcu Olanlara Son Fırsat: Yapılandırma Kanunu İle Prim Borçlarınızı Kolayca Yapılandırabilirsiniz. Tüm Merkezler Başvurularınızı Almak İçin Geceye Kadar Açık. Süre Uzatımı Mümkün Değil, Acele Edin!

Borcu Olanlara Son Fırsat: Borçlarınızı Yeniden Yapılandırma Fırsatını Kaçırmayın
Borcu Olanlara Son Fırsat: Borçlarınızı Yeniden Yapılandırma Fırsatını Kaçırmayın

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, vergi daireleri ve sosyal güvenlik müdürlüklerine ödenecek borçlarınızı, yanı sıra diğer birçok kurumun alacaklarınızı yeniden yapılandırma imkanı sunan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamından yararlanmak için süre bugün sona eriyor.

Yapılandırma başvurusu ve ilk taksit ödeme süreleri, Cumhurbaşkanı Kararı ile birer ay uzatılmıştı. Buna göre başvuru süresi 3 Temmuz’da, ilk taksit ödeme süresi ise 31 Temmuz’da dolacak.

Yapılandırma Kanunu İle Prim Borçlarınızı Kolayca Yapılandırabilirsiniz

Prim borçlarınızı yapılandırma kanunu olan 7440 sayılı kanunla başvurunuzu yapabilirsiniz. Son başvuru tarihi olan 3 Temmuz Pazartesi günü saat 24.00’e kadar SGK müdürlükleri hizmet vermektedir.

Tüm Merkezler Başvurularınızı Almak İçin Geceye Kadar Açık

Kayseri Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hacı Ali Hasgül, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “7440 sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında kurumumuza yapılacak başvurular için son başvuru tarihi 03.07.2023 Pazartesi günüdür. Kanun çerçevesinde başvuruların yapıldığı Sosyal Güvenlik Merkezlerimiz; 3 Temmuz Pazartesi günü saat 24.00’e kadar hizmet vermektedir. Başvurusunu henüz yapmamış olan vatandaşlarımızın başvurularını almak için tüm merkezlerimiz hizmet vermeye devam edecektir.”

Süre Uzatımı Mümkün Değil, Acele Edin!

Taksit ödeme ve başvuru sürelerinin uzatılması kanun kapsamında mümkün görünmemektedir. Yeni düzenlemeyle birlikte 48 ay vadeli ödeme imkanı sunulmaktadır.

Kanun kapsamında taksitle yapılan ödemeler için geçmiş kanunlardan farklı bir düzenleme yapılmış ve taksitlerin aylık dönemler halinde ödenmesi esası getirilmiştir.

Sosyal medya hesaplarımız: İNSTEGRAM // TİKTOK


makale içeriği alt bilgi

Bir Yorum

  1. Merhaba , ben 68 yaşında hiçbir geliri olmayan 65 yaş maaşı alan biriyim 16 sene çalıştığım işyeri yıllarımı çaldı ,,,7 senedir mahkemem sürüyor ,,,hiçbir bayram bizlere ikramiye verilmiyor birer ay arayla 3 defa müracaat ettim üçündede reddedildim , benim durumumdan daha kötü durum olurmu bilmiyorum , saygılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu