EKPSSGüncel

CHP’den Engelli Öğretmen Atamaları ile ilgili Basın Toplantısı

TBMM Başkanlık Divanı Kâtip üyesi CHP’li Burcu Köksal, engelli öğretmenlerin atamaları konusunda verdikleri haklı mücadelede sonuna kadar onların yanında olacaklarını söyledi.

CHP Afyonkarahisar milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı kâtip üyesi Burcu Köksal, kendisini ziyarete gelen engelli öğretmen adayları ile mecliste bir basın toplantısı düzenledi. Köksal, CHP olarak engelli öğretmenlerin atamaları konusunda verilen mücadelede onların yanında olacaklarını vurgulayarak, yaklaşık 950 engelli öğretmenin uzunca bir süredir atama beklediğini dile getirdi.

Devlet için engelli öğretmenlerin bir yük değil, eğitim aldıkları alanda görevlerini başarıyla icra edebilecek öğretmenler olduğunu ifade eden Köksal, meclisteki tüm partilerin aynı duyarlılığı göstermelerini ve bu konuda mücadele etmelerini beklediklerini söyledi.

Engelli öğretmen adaylarından Sema Demir ise, kendisinin doğuştan bedensel engelli olduğunu ve öğretmen olarak hayata tutunan bileceğini diğer engellilere göstermek istediğini söyleyerek, engelsiz bir atama istediklerini ifade etti. Başka bir engelli öğretmen adayı Osman Kalkan da birçok sınavı geçtiğini belirti ve kendilerine atama konusunda duyarlılık gösterilmesini istedi.

 

Kaynak: ogretmenlersitesi.com


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu