Sosyal Hak ve Yardımlar

Devletin Elektrik Yardımı! Devletten Elektrik Faturası Desteği Nasıl Alınır?

Devletin Elektrik Yardımı! Devletten Elektrik Faturası Desteği Nasıl Alınır? Elektrik Yardımı Kim Alabilir? Elektrik Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devletin Elektrik Yardımı 

Devletimiz, 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan vatandaşları için bir takım maddi yardım projeleri yürütür. Yürütülen bu yardım projeleri, vatandaşı artan enflasyon oranlarına karşı korumayı amaçlar. Aynı zamanda vatandaşın alım gücünü desteklemeyi ve refah seviyesini yükseltmeyi yaptığı bu projeler ile hedefler. Her sene vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda şekillenen bu yardım projelerine devlet bir yenisini daha ekledi. Yapılan bu yardımın adı ise devlet elektrik yardımı olarak geçer. Yapılan bu yardımlar sayesinde, vatandaşlar kendilerini psikolojik anlamda daha rahat hissederken aynı zamanda da yaşadıkları sosyal hayatın içerisine daha rahat karışırlar. Üstelik yapılan bu maddi yardım projeleri ile vatandaşların devlete olan güvenleri de artmış oluyor.

Devletin Elektrik Yardımı! Devletten Elektrik Faturası Desteği Nasıl Alınır?

Devletten Elektrik Faturası Desteği Nasıl Alınır?

Devletten elektrik faturası desteği nasıl alınır sorusuna verilecek ilk cevap, ikamet ettiğiniz il ya da ilçede bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına bizzat başvuru yapmanızdır. Bu sosyal ve dayanışma yardımı vakıflarından düzenli yardım alan kişiler, bu elektrik yardımı türünden faydalanacak olan öncelikli kişiler arasındadır. Bu yardım türü e devlet üzerinden alınmaz. Bu desteği almanın bir diğer yolu ise size en yakın olan PTT şubesine gitmeniz ve elektrik desteği almak istediğinizi belirtmenizdir. Eğer internetten sosyal yardımlaşma ve vakıflarının yapmış olduğu tüm yardımları incelemek isterseniz,  Türkiye cumhuriyeti devletinin resmi sitesinin giriş adresi olan https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-yardimlasma-ve-dayanisma-vakif-ilanlari-basvuru-sistemi-5465 linkine tıklayabilirsiniz.

Elektrik Yardımı Kim Alabilir?

Devletin böyle bir yardım türünde olduğunu öğrenen vatandaşlar, şimdilerde ise devletten elektik yardımı kim alabilir diye öğrenmek istiyorlar. bu yardım türünden faydalanacak kişilerin listesi ise şu şekilde belirlenmiştir;

 • Devletin belirlediği 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan vatandaşlar
 • Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından düzenli yardım alan kişiler
 • İşsizlik sebebiyle maddi geliri olmayan kişiler
 • 65 yaş üstü kimsesi olmayan vatandaşlar
 • Eşi vefat eden kadınlar
 • Muhtaç asker aileleri
 • Öksüz, yetim ve asker çocukları
 • Şartlı sağlık programların dâhil olan kişiler
 • Engelli aylığı alan kişiler
 • Yaşlı aylığı alan kişiler
 • Çocuk doğum yardım programı alan kişiler
 • Kronik hastalık yardımı alan kişiler
İlginizi Çekebilir  Engelli ve Eski Hükümlülere 50 Bin TL'ye Kadar Hibe Sağlanacak

Devlet tarafından bu yardım türünden faydalanacak olan vatandaşlardandır.

Elektrik Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu şartlara uyum sağlayan kişiler elektik yardımı başvurusu nasıl yapılır diye öğrenmek istiyorlar. Bu yardım türünden faydalanmak için, kimlik kartınız ile birlikte size en yakın PTT şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Almak istediğiniz yardım türünün adını gişe görevlisiyle paylaşarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Devletin Elektrik Yardımı! Devletten Elektrik Faturası Desteği Nasıl Alınır?

Elektrik İndirimden Kimler Yararlanabilir?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları, bu yardım türünün şartlarını merak ederken aynı zamanda da elektrik indiriminden kimler faydalanabilir sorusu için gerekli cevapları istiyor. Bu yardım türüne ait tüm soru ve cevapları, şehrinizde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına giderek ya da PTT şubelerine başvuru yaparak öğrenebilirsiniz. Genel anlamda bu şartlardan devletin belirlediği 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan kişiler fayda sağlayabilecekler.  Eğer elektik faturalarınızı düzenli olarak 3 ay boyunca PTT şubelerinden yatırmaya devam eden kimselerin yardım ücretleri, elektrik faturalarından düşecektir.

İlgili Başlıklar;

doğalgaz yardım başvuru!

Engelli Fatura indirimi yapan kurumlar!

1/5 - (1 {Oy})

makale içeriği alt bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu