Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan, Engelli Koordinatörü Duyurusu

1 dakikada okuyabilirsiniz


Diyanet İşleri Başkanlığı “Engelli Koordinatörü” ile ilgili bir açıklama yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığı engellilere yönelik alanlarında özel eğitimli 111 din görevlisi 81 ilde engellilere ve ailelerine manevi rehberlik hizmeti sunmaya devam ediyor. Proje kapsamında 111 din görevlisi belirlenmiş ve her koordinatör görev yaptığı ilde kaç engelli bulunduğunu, bu engellilerin nerede, kimlerle yaşadığını ve ne iş yaptığı konusunda bilgi edinecek ve ailelerle zaman zaman görüşme gerçekleştirecek.

Proje kapsamında 111 din görevlisi belirlendi. Ankara, İstanbul, Eskişehir, İzmir başta olmak üzere büyükşehirlerde 2, diğer illerde 1 din görevlisi bulunacak.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamada; “İllerdeki engelli koordinatörlerin lisans mezunu olma şartı getirilmişti. Gelen yoğun talepler doğrultusunda ve bazı illerde engelliler alanında çalışacak lisans mezunu yeterli personel bulunmadığı göz önüne alınarak tashih yapılmıştır. Buna göre; Koordinatörlerden en az birisi lisan mezunu olması kaydı ile, ikinci engelli koordinatörünün ise şu an görevlerini devam ettiren koordinatörler veya engelliler alanında özel çalışmaları ve sertifikaları bulunması şartıyla ön lisans mezunu olanların görevlendirilmesi uygun görülmüştür” denildi.

 

Kaynak: Ahmet Temiz / dinihaber.com

 Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Hoş
0
Hoş
Beğen Beğen
1
Beğen
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Kötü Kötü
0
Kötü
İlginç İlginç
0
İlginç

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir