Sosyal Hak ve Yardımlar

Doğalgaz Fatura Ödeme?

Doğalgaz Fatura Ödeme? Doğalgaz Yardım Başvurusu? Doğalgaz Yardım Başvuru Şartları Nelerdir? Doğalgaz Yardım Başvurusu Sorgulama?

Doğalgaz Yardım Başvuru Şartları Nelerdir?

Doğalgaz Fatura Ödeme?

Doğalgaz fatura ödemesini yapmak isteyen vatandaşlarımız, doğalgaz borçlarının olup olmadıklarını, ne kadar olduklarını, var olan borçlarını ödemek ve sorgulamasını yapabilmek için e-devlet sistemini kullanabilirler.

Hemen hemen her kurum ve kuruluş ile alakalı yardımları, destekleri, çeşitli sorgu ve şikayetlerin bir arada yapılabildiği e-devlet üzerinden doğalgaz ödeme ve sorgulama işlemleri de kolaylıkla yapılabilmektedir. 

E-devlet üzerinden doğalgaz fatura ödeme ve sorgulayabilmek için https://www.turkiye.gov.tr/igdas-fatura-sorgulama-ve-odeme sayfasını ziyaret etmeniz yeterlidir. E-devlet şifreniz yoksa PTT şubelerine giderek sahip olabilirsiniz ya da aynı şekilde e-devlet sitesi üzerinden kayıt işlemlerinizi oluşturabilirsiniz.

Doğalgaz Yardım Başvurusu?

Geçim zorlukları yaşayan, engeli bulunan bireylerimize ve diğer vatandaşlarımıza, çeşitli şartları taşımaları doğrultusunda doğalgaz yardım başvuru işlemelerini gerçekleştirebilirler. Doğalgaz yardım başvurusu yapabilmek için e-devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Doğalgaz Yardım Başvuru Şartları Nelerdir?

Doğalgaz yardımlarından faydalanmak isteyen vatandaşlarımız, üç şartı taşımaları doğrultusunda başvurabileceklerdir. Bu şartlar ise;

  1. Başvuracak kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,
  2. Abonelik durumunun olması,
  3. Doğalgaz altyapısının ve dağıtımını olduğu bir bölgede yaşıyor olmak.

Doğalgaz Yardım Başvurusu Sorgulama?

Doğalgaz yardımlarından faydalanmak için e-devlet üzerinden başvuruda bulunabildiğiniz gibi yardım sorgulama ve onaylanma işlemini de e-devlet sistemi üzerinden inceleyebilirsiniz. Bunun için e-devlet sistemine giriş yaparak https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama sayfasına ulaşıp işlemlerinizi inceleyebilirsiniz. 

Doğalgaz İndirim Yardımı Ne Kadar?

Doğalgaz indirimlerinden hak kazanabilmek için yukarıda sayılı olan üç şartı öncelikle taşımanız gerekmektedir. Bunun ardından e-devlet üzerinden başvuru işlemlerinizi tamamlayacaksınız.

İndirim yardım başvuru işleminiz onaylanır ise yaklaşık olarak 2.500 Türk lirasına varacak kadar yardım hizmeti sunulmaktadır.   

İlgili Başlıklar!

Doğalgaz yardımı!

Engelli doğalgaz indirimi!


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu