Güncel

Düzce’de ‘Park etme fark et’ projesi

DÜZCE Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencileri ‘Park Etme Fark Et’ adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında Düzce kent merkezinde engellilere engel olan araçların üzerine uyarıcı broşür bırakıldı.

Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi ve Türkiye Beyaz Ay Derneği desteği ile Düzce Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencileri tarafından farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Park Etme Fark Et’ adlı bir sosyal sorumluluk projesi başlatıldı. Öğrenciler Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri ile birlikte kent merkezinde yanlış park eden araçlara broşür bırakarak duyarlılığa davet etti. Düzce Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi Kübra Turan, amaçlarının farkındalık oluşturmak olduğunu söyleyerek, “Bu etkinliği insanları bilinçlendirmek adına yapıyoruz. Düzce Belediyesi, Türkiye Beyazay Derneği ve Düzce Üniversitesi’nin desteği ile sosyal sorumluluk ve farkındalık oluşturmak amacıyla yapmış olduğumuz bir etkinlik. Kaldırımlara, yaya yollarına, engelli rampalarına park eden insanları bilinçlendirmek istedik. İnsanların haklarını ihlal eden kişileri uyarmayı amaçladık” dedi.

Özellikle engellilerin yanlış parklar neticesinde ciddi sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden Turan, “Özellikle engelliler çok ciddi sorun yaşıyor. Bu konu üzerine detaylı bir araştırma yaptıktan sonra bu etkinliği gerçekleştirmeye karar verdik. Görme engelli bir birey kendi alanına park edilen bir aracı görmeyebiliyor. Yada görme engelliler için düzenlenen alanlara direk dikilebiliyor. Engelli rampalarının önüne park edilen araçlar sorun çıkartıyor. Aslında engel zihinlerde” diye konuştu.


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu