Çalışma Yaşamı

EGM İŞKUR İlkokul Mezunu Personel Alımı?

EGM İŞKUR İlkokul Mezunu Personel Alımı? EGM Hangi Alanda Personel Alımı Gerçekleştirecek? EGM İŞKUR Personel Alım Şartı? EGM İŞKUR Personel Alım Başvurusu?

EGM İŞKUR İlkokul Mezunu Personel Alımı?

EGM İŞKUR İlkokul Mezunu Personel Alımı?

Ülkemizde, çeşitli kurum ve kuruluşlar hemen hemen her sene ortaya çıkan iş açığı ve belirli kadro kadar personel alımları gerçekleştirmektedir.

Yıllarca emek veren, eğitim öğretim hayatını iyi şekilde tamamlamış olan memur adaylarımız, her sene gelen memur alımlarını dört gözle beklemektedir. 

2022 yılının son aylarına yaklaşmakla beraber bir personel alım müjdesi de Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından verilmiştir. Emniyet Genel Müdürlüğü, kendi bünyesinde çalışacak çeşitli bölümlerde ve çeşitli mevkilerde personel alımlarını gerçekleştirecektir.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yapacağı bu alıma başvurabilmek için ilkokul mezunu olmanız yeterli olacaktır.

EGM Hangi Alanda Personel Alımı Gerçekleştirecek?

Emniyet Genel Müdürlüğü, kendi bünyesine bağlı olarak çalışabilmesi için toplamda 16 personel istihdamı gerçekleştirecektir. Bu personellerden yaklaşık olarak on üç tanesi geçici süreliğine işe alınacak ve kalan üç personel ise daimi olarak iş hayatına devam edecektir.

Belirli olan şartları taşımanız halinde başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı çalışan personellerden olma şansını yakalayabilirsiniz. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün alacağı meslek alanları ve kadroları tam olarak şu şekildedir;

  • Temizlik görevlisi= 4 adet,
  • Aşçı= 3 adet,
  • Garson= 6 adet,
  • Bulaşıkçı 3 adet,

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün alacağı personel sayısı yukarıdaki gibidir. Temizlik görevlisi, aşçı, garson, bulaşıkçı olarak toplamda 16 adet personel istihdamı gerçekleştirecektir. Bu personel görevlisi olacak vatandaşlarımız, Tekirdağ ve Kayseri İl Emniyet Müdürlükleri’ne alınacaktırlar. 

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğüne, 1 adet aşçı, 1 adet temizlik görevlisi ve 1 adet garson alınacaktır. Geri kalan personellerimiz ise Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü’ne alınacaktır.

EGM İŞKUR Personel Alım Şartı? 

EGM, Tekirdağ ve Kayseri illeri için alacağı personeller için birtakım şartlar aramaktadır. Bu şartları taşımanız halinde başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. KPSS şartı aranmamasıyla beraber Emniyet Genel Müdürlüğü, Kayseri ve Tekirdağ İl Emniyet Müdürlükleri için aranan şartlar;

  • En az ilkokul mezunu olmak,
  • On sekiz yaşını doldurmuş olmak,
  • Sicile kayıtlı bir suç veya suçlama olmaması.

EGM İŞKUR Personel Alım Başvurusu?

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından alınacak olan yaklaşık on altı kişilik personel istihdamına başvuruda bulunabilmek için vatandaşlarımız en yakın bölgelerdeki İŞKUR merkezlerine giderek başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

Bunun yanı sıra https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00003413162 sayfasına giriş yaparak diğer ilanları ve EGM ilanı için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu sayfa üzerinden, size uygun olan diğer iş ve seçenekleri de keşfedebilir, detaylı bilgiler elde edebilirsiniz. 

İlgili Başlıklar!

İŞKUR büro personel alımı!

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu