Güncel

Öğrenciler Heyecanla Bekliyor: Ek Yurt Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Her yıl binlerce üniversite öğrencisinin konaklama ihtiyacını karşılayan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), bu yıl da yedek yerleştirme başvurularını almıştı. Fakat en önemli soru şu: "Ek yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?"

Ek Yurt Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Ek Yurt Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ek Yurt Başvuru Sonuçları Nereden Öğrenilir?

Ek Yurt Başvuru Sonuçları; KYK ek tercih yurt başvuru sonuçları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından duyurulduğu anda öğrenciler ve veliler bu sonuçları e-Devlet platformu üzerinden öğrenebilecekler. Yurt yerleştirme sonuçlarına ulaşmak için bireylerin e-Devlet şifreleri ile sisteme giriş yapmaları ve ilgili bölümü ziyaret etmeleri gerekiyor.

Ayrıca Bakanlık ve KYK’nın resmi web sayfalarını ve sosyal medya hesaplarını da takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Ek Yurt Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? İşte Detaylar

2023-2024 KYK ek tercih yurt başvuruları 1 Ekim itibarıyla alınmaya başlamış, 5 Ekim 2023 tarihine kadar devam etmişti. Açıklamaya göre KYK ek tercih yurt başvuru sonuçlarının 9 veya 12 Ekim tarihlerinde açıklanması bekleniyor.

Yedek yerleştirmeler konusunda ise haftada iki gün olmak üzere, Pazartesi ve Perşembe günleri duyuruların yapılacağı ifade edildi. Öğrencilerin ve ailelerin bu tarihlerde e-Devlet üzerinden sonuçları kontrol etmeleri önem arz ediyor.

3) Ek Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı mı?

Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen, yedek yerleştirme sonuçlarının hızla devam ettiği ve çok kısa süre içerisinde kalan öğrencilerin tamamının yerleştirileceği ifade edildi. Bakan Bak, “Öğrencilerimiz ve ailelerimiz sonuçlara e-Devlet üzerinden ulaşabilirler.” açıklamasını yaptı ve tüm öğrencilere ve velilere bu süreçte sabır diledi.

Güncel haberler için bizi takip edin. GOOGLE PLAY UYGULAMA İNDİR // TİKTOK /// İNSTAGRAM /// news.google.com

Oy Ver post

makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu