EKPSSGüncelSosyal Hak ve Yardımlar

EKPSS Atamasında Gelişme Yaşandı! Atama Ne Zaman Olacak?

Atama ve kota sorunu olan engellilerin merakla beklediği görüşmenin detayları belli oldu. 6 Nisan 2021 tarihinde, saat 18:00’de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’la görüşme yapan Altı Nokta Körler Derneği ve Engelli Hakları Savunucuları Platformu üyeleri taleplerini dile getirdi.

Yapılan görüşmede: Engelli atamalarında ki kadroların gittikçe düştüğü ve kamuda engelli kotasının yetersiz olduğu vurgulandı. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, konuyla ilgili olarak; “Şahsım ve Bakanlık olarak süreci özverili ve hassasiyetle gözlemlediğini; diğer bakanlıkların kota doluluğu nedeniyle kadro veremediğini, kotayla ilgili yetkili mercii Türkiye Büyük Millet Meclisidir. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı atamasının Aralık 2021 veya Ocak 2022 ayında yapılacağını” ifade etti.

It is recommended that the diluted solution be administered within 3 hours. The 5mg and 30mg tablets are supplied in pack sizes of 28 tablets. These data led ACIP and CDC to recommend against use of the nasal spray vaccine for the 2016-17 and 2017-18 seasons Generisk Levitra pris i Stockholm. FDA Constituent Update: FDA Announces Proposed Ruling on Fluoride in Bottled Water.

Engellilerin bir diğer sorunu olan engelli maaşlarında bulunan ‘gelir ibaresi’ şartlarının değiştirilmesi veyahut revize edilmesi talep edildi. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk; ‘Konuyu yakından takip edeceğini‘ ifade etti.

Ayrıca görüşmede: Engellilerin ataması yardımcı hizmetler sınıfı değil; genel idare kadrosuna atamalarının yapılması talep edildi. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk; ‘Bu talebin 657 Memurlar yasasıyla ilgili olduğunu, bakanlık olarak bir yetkimiz bulunmadığını‘ ifade etti.

 

Görüşmeye Katılanlar:

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve ekibi

Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Fermani Kurtel ve ekibi

Engelli Hakları Savunucuları Platformu Kurucu Üyeleri Mustafa Şahin ve İlker Tekin

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Miraç DURSUN

( EngellilerDostu.com Ankara İl Temsilcisi )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı
Kapalı