EKPSS

EKPSS-Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na 85 Bin Kişi Başvurdu

ÖSYM-Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi BaşkanıProf. Dr. Halis Aygün, EKPSS-Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na 85 bin adayın katılmak için başvuruda bulunduğunu söyledi.

ÖSYM-Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün sınava ilişkin (AA) Anadolu Ajansı’na şunları söyledi: “EKPSS’ye başvurular, 12 Şubat’ta sona erdi, geç başvurular 11-12 Mart’ta yapılacak. 26 Nisan’da gerçekleştirilecek sınava bu yıl yaklaşık 85 bin aday katılacak. Kuraya başvurular, 28 Nisan-12 Mayıs, geç başvuru ise 3-4 Haziran’da yapılacak.

Toplantıda, sınavla ilgili dikkat edilmesi gereken hususları ve yapılması gerekenleri ayrıntılarıyla ele aldık. Bunun yanı sıra geçtiğimiz yıl Türk dünyasına bir ziyaret gerçekleştirmiştik. Bu ziyarette Özbekistan ve Kırgızistan’da eğitim alanındaki çalışmalarını ve sınav deneyimlerini gözlemledik. Daha önce ÖSYM olarak sınav uygulaması yaptığımız Kırgızistan’da bu yıl da bazı sınavları gerçekleştirmeye karar verdik.”

Peki, 2020 EKPSS Sınavı İçin Kura ve Geç Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, kuraya başvuruların, 28 Nisan-12 Mayıs, geç başvuruların ise 3-4 Haziran’da yapılacağını söyledi.

makale içeriği alt bilgi

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu