EKPSS Sonucuna Göre 2019 Engelli Memur Ataması Ne Zaman?

1 dakikada okuyabilirsiniz


EKPSS Sonucuna göre 2019 engelli memur ataması ne zaman? tarihleri ne zaman belli olacak!

2019 Yılı Engelli Memur Ataması Ne Zaman? 2019 EKPSS Tercih ve Atama Takvimi Hangi Tarihte Belli Olacak? Peki, EKPSS ile memur alımı ne zaman yapılacak? İşte bu sorulara ilişkin detaylar…

Bilindiği üzere KPSS ve EKPSS olmak üzere iki adet merkezi yerleştirme bulunmaktadır. EKPSS, engelli adaylarının girdiği bir sınav türüdür.

KPSS sınavına giren adaylar için, boş kadroların yer alacağı KPSS tercih tarihleri ilan edilmiştir. Ancak, EKPSS sınavına giren adaylar, 2019 yılı başından bu yana, EKPSS tercih tarihlerini beklemesine rağmen, yetkililerce bu yönde bir açıklama yapılmamıştır.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2017 yılında EKPSS takviminde tercihlerin 12-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini açıklamıştı. 2018/1 EKPSS tercihleri ise 8-16 Mart 2018 tarihleri arasında tamamlanmıştı. 2018/2 EKPSS tercihleriyse 29 Kasım-7 Aralık 2018 tarihlerinde yapıldı. EKPSS için gerçekleştirilen son atamalardan sonra adaylar yeni alımlar konusunda meraklı bir bekleyiş içerisine girdi. Merak ve heyecanla bekleyişlerini sürdüren engelli memur adayları, ÖSYM tarafından yapılacak açıklamayı ve duyuruyu bekliyor. Ancak ÖSYM, EKPSS ile ilgili henüz bir duyuru yayınlamadı.

EKPSS’de ter dökerek emek veren adayların atama işlemleri sınav sonuçlarına ve kura çekimine göre yapılmaktadır. Adaylar //osym.gov.tr adresinden tercihlerini gerçekleştirecek ve bu sayfadan ÖSYM duyurularına erişim sağlayabilecektir. Halen açıklama ve duyurusu yapılmayan konu hakkında herhangi bir duyuru ve açıklama olduğunda engelli memur adaylarına müjdeli haberi paylaşacağız.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Hoş
1
Hoş
Beğen Beğen
3
Beğen
Üzgün Üzgün
15
Üzgün
Komik Komik
2
Komik
Kızgın Kızgın
23
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Kötü Kötü
15
Kötü
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merhabalar, biz engellilerin ekpss ye girdikten sonra ne zaman atanacağı ne şekilde olacağı her zaman belirsiz oluyor. Analyamıyorum neden böyle…

Bir format seçin
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF