EKPSS

EKPSS Tercih Ne Zaman 2022

EKPSS Tercih Ne Zaman 2022? EKPSS 2. Tercih Ne Zaman 2022! EKPSS 3. Tercih Ne Zaman 2022! EKPSS Tercihler Ne Zaman Sonuçlanacak

EKPSS Tercih Ne Zaman 2022?

Engelliler Dostu İçerik Başlıkları

EKPSS Tercih Ne Zaman 2022? EKPSS 2. Tercih Ne Zaman 2022! EKPSS 3. Tercih Ne Zaman 2022! EKPSS Tercihler Ne Zaman Sonuçlanacak

EKPSS tercih yapmak isteyenler 21 ve 28 Aralık tarihlerinde işlemlerini ÖSYM üzerinden gerçekleştirebilir. ÖSYM giriş bilgilerinizi bilmiyorsanız mutlaka yenilemelisiniz ve ardından da tercihlerinizi bu sistem üzerinden yapabilirsiniz.

EKPSS Tercih Ne Zaman 2022?
EKPSS Tercih Ne Zaman 2022?

Dilerseniz akıllı cep telefonlarınıza uygulamasını indirebilir ve bu sayede rahatlıkla işlemlerinizi takip edebilirsiniz. Kolayca tercih yapmak ve bu yaptığınız tercihlerin sonuçlarını uygulama sayesinde takip edebilmeniz mümkün olur. Daha farklı birçok özellik sunan uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. 

Ayrıca işlemler 21 Aralık 2022 tarihinde saat 10:30’da başlayacaktır. Engelliler için açılan kadrolar için işlemler bu tarihler aralığında 28 Aralık’a kadar yapılabilecektir. 28 Aralık günü ise saat 23:59 saatine kadar başvurular alınır. Başvurularınızı geç saatlere bırakmamak sağlıklı bir şekilde başvurularınızı yapabilmeniz için mutlaka önemlidir.

Engelli kimseler için yapılan KPSS seçim başvuruları 2022’nin aralık ayında gerçekleşecektir. Başvuruları yaptıktan belirli bir süre sonra sonuçlarını yine aynı başvuru yaptığınız yerden inceleyebilmeniz mümkün olacaktır. Buna ek olarak ÖSYM kurumunun yaptığı sınav veya sınav sonuçları hakkındaki en ayrıntılı ve güncel bilgiyi ÖSYM web sitesinde bulabilirsiniz.

Kendi web sitesine giriş yaptıktan sonra çizelge kısmında her sınav için belirlenen tarihler inceleyebilirsiniz. Dilediğiniz sınavı inceleyebilmek kolay ve pratiktir. Bu sayede internet sitesine giriş yapar ve rahatlıkla istediğiniz her türlü sınavın detaylarına hakim olabilirsiniz.

EKPSS 2. Tercih Ne Zaman 2022

EKPSS ikinci tercihleri ÖSYM sitesinde açıklanmıştır. Bu tercihler 21 Aralık saat 10:30’da başlayacaktır. Tercihlerin bitiş süresi 23:59 saati 28 Aralık tarihidir. Başvuru tarihi hakkındaki diğer ayrıntıları ÖSYM web sitesine giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Buna ek olarak kimlik numaranız ile birlikte ÖSYM uygulamasına giriş yaparak ayrıntıları inceleyebilirsiniz. Kimlik numaranız ve aday şifrenizi kullanarak bireysel olarak incelemelerinizi yapabilmeniz mümkündür. 

Eğer aday şifrenizi unuttuysanız yenileyebilirsiniz. Aday şifrenizi hiçbir şekilde hatırlayamıyor ve yenileyemiyorsanız en yakın ÖSYM işlemleri yapan okullara gitmeniz lazımdır. ÖSYM işlem merkezleri üzerinden aday şifreni yenilemeniz mümkün olur. Uygulamayı isterseniz cep telefonunu ya da tablet gibi cihazlara indirerek kolayca giriş yapabilirsiniz. Buna ek olarak uygulamada tercih kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

EKPSS 3. Tercih Ne Zaman 2022

EKPSS üçüncü tercihler henüz belirli değildir. Öncelikli olarak tercihlerin bir önceki döneminin bitmesi ve kalan kontenjanların tekrardan belirlenmesi lazımdır. Kontenjanların boş kalan bölümleri seçim kriterlerini oluşturmaktadır. Bu sebepten dolayı bir önceki tercih sürecinin bitmesi beklenmektedir. Bu süreç ilerledikten sonraki zamanlarda yerleştirme sonucu ile birlikte bir sonraki seçim süreci başlar. 

Kalan kontenjanlar üçüncü tercihlerde belli olur. Fakat bir önceki tercihlerde dolmayan kontenjanların sıralamasının üçüncü tercihlerde yapılması lazımdır. Mutlaka başvuru sürecine ve başvuru zamanına ÖSYM sitesinden takip etmeniz gerekir. Bir önceki yerleştirme başvuruları açıklandıktan belirli bir süre sonra üçüncü başvurular alınmaya başlanır.

EKPSS Tercihler Ne Zaman Sonuçlanacak

EKPSS sonuçları tercih yaptıktan en az bir aya yakın süre içerisinde yayınlanacaktır. Bu süre için net bir tarih vermek mümkün olmayabilir. Tüm detaylar ÖSYM internet sayfasında sunulur. ÖSYM üzerinden yapacağınız bazı işlemler şu şekildedir;

  • Tercih yapabilir
  • Yapılan tercihleri tekrar inceleyebilir
  • Sınav başvurusu yapabilir
  • Sınav başvuru ücreti ödeyebilir
  • Bilgileri güncelleyebilir
  • Sınav giriş belgesini görüntüleyebilirsiniz

Ayrıca yapılacak daha birçok farklı işlem ÖSYM uygulamasından erişilebilir. Uygulamaya giriş yaparak kolayca işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz. Buna ek olarak uygulamada size sunulan duyurular kısmında açıklamaları takip etmeniz lazımdır.

Mutlaka uygulamayı cep telefonlarınızı indirmeli ve sınavlar hakkındaki ayrıntıları kaçırmamanız gerekir. Her türlü sınav bilgisine erişebileceğiniz ÖSYM uygulaması üzerinden merak ettiklerinizi öğrenirsiniz. Uygulama ücretsiz bir şekilde akıllı cep telefonlarınıza indirilebilir.

Herkes kendi kullanıcı adı ve şifresi ile birlikte sisteme giriş yapmalıdır. Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız bir şifre değiştirme işlemi yapabilir veya bunu da yapamıyorsanız en yakın ÖSYM başvuru merkezine giderek şifrenizi sıfırdan oluşturabilirsiniz. 

Tercih sonuçlarının belirlenmesi için net bir tarih bulunmaz. Yaklaşık tarihi ya da açıklanacak günü ÖSYM’nin kendi web sitesinde inceleyebilmeniz mümkündür. ÖSYM kendi internet adresinde sunduğu bilgilerle sınava girecek ya da sınav tercih yapacak kişilere yardımcı olur.

Bu sayede herkes kendi sınavı ile alakalı olan bilgileri çizelge üzerinden inceleyebilir. Her sınav bilgisinin çizelge üzerinde gösterilmesi sınav tarihi, sınav başvuru süresi, sınav günü ve sınav sonuçları şeklinde belirtilecek şekilde açıklanır.

EKPSS Tercih ve daha fazlası için https://engellilerdostu.com/ekpss/ linkine tıklayın.makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu