EKPSSGüncel

EKPSS Tercih Süreci 11 Aralık’ta Neden Başlamadı? İşte Tüm Detaylar…

engellilerdostu.com Engelliler İçin Sosyal İçerik Platformu olarak 7 Aralık 2019 tarihinde “2019/1 EKPSS Tercih Süreci 11 Aralık’ta Başlıyor” başlığını atarak engelli ve yakınlarına yönelik sevindirici olacağını düşündüğümüz haber niteliğinde bilgilendirici bir paylaşımda bulunduk. Bu bilginin Türkiye Engelliler Platformu tarafından sosyal medyada paylaşılmasının ardından önemli birçok sitede engelli memur adaylarına duyurusu yapılmak üzere haberleştirildi.

Bilindiği üzere Türkiye Engelliler Platformunun resmi Twiteer hesabından aşağıda yer alan duyuru yapılmıştır.

EKPSS 2019/1 ATAMASI TERCİH ALIMLARI 11 ARALIK 2019 TARİHİNDE ÖSYM SİTESİ ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR. KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.

Türkiye Engelliler Platformu

Ankara İl Temsilciliği

Bu açıklama Türkiye’nin önde gelen güvenilir internet sitelerinde yayınlanmış ve bu haberi bizde internet sitemize ve facebook sayfalarımıza aktarmıştık. Ancak, engellilerdostu.com olarak bizlerinde takibinde olan 2019/1 EKPSS Tercih Süreci 11 Aralık 2019 itibariyle başlamamıştır.

Yukarıda Türkiye Engelliler Platformu tarafından yapılan yanlış açıklamadan dolayı gün boyu engelliler mağdur olmuş, habere konu kamu kurumlarında yoğunluk yaşanmıştır.

Merakla beklediğimiz ve sürekli araştırmasını yapmaya çalıştığımız konuyla ilgili olarak bugün Türkiye Engelliler Platformu. EKPSS 2019/1 atamasıyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır:

“Türkiye Engelliler Platformu. EKPSS 2019/1 atamasıyla ilgili yaptığımız haberle ilgili genel başkanımız ve Ankara il temsilciliği yetkilileri gözaltına alındı.Bu sabah itibariyle adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Gerekli açıklama ve savunmayı adli mercilere ilettik. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

 

engellilerdostu.com olarak başta bizler olmak üzere tüm haber siteleri ve engelliler bu hayatta bir şey daha öğrenmiştir. Maalesef öğretilmiştir. Bu yapılırken umut ve hayal kırıklıkları gözetilmeden ders verilmiştir. Bu yapılan yanlış bilgilendirmeyi doğru bulmadığımızı bildirmek isteriz.

Bundan sonra engellilerin EKPSS atamaları konusunda bakan ve devlet kurumları harici açıklamaları dikkate almamaları gerekmektedir. EKPSS tercihleri konusunda bakanın en son açıklaması geçerlidir.

Aile Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un açıklaması:

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde konuşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kamu kurum ve kuruluşlarımızdan topladığımız talepler neticesinde aralık ayının son haftasında engelli kardeşlerimizin kamu kurumlarına atanması için bir kura töreni düzenleyeceğiz.” ifadesinde bulunmuştu.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı
Kapalı