Engelliler Dostu

Elektrik Engelli İndirimi

Elektrik Engelli İndirimi! Elektrikte Engelli İndirimi Var mı? Elektrik Engelli İndirimi Başvurusu! Evde Bakım Maaşı Alan Elektrik İndiriminden Yararlanır

Elektrik Engelli İndirimi

Elektrik Engelli İndirimi! Elektrikte Engelli İndirimi Var mı? Elektrik Engelli İndirimi Başvurusu! Evde Bakım Maaşı Alan Elektrik İndiriminden Yararlanır mı?

Engelli elektrik indirimi kapsamında en az %40 orana sahip olan engelliler bu yardımdan yarar sağlayabilir. Yardımdan fayda sağlamak isteyen engelli kimse kendi ya da yakını tarafından bu başvuruları gerçekleştirebilir. Engelli kimseye bakan kişi ilgili kurumlara giderek başvurularını oluşturabilir.

Elektrik Engelli İndirimi
Elektrik Engelli İndirimi

Ayrıca engellinin engelli kimlik kartının bulunması lazımdır. Engelli kimlik kartının geçerlilik süresi dolmaması gerekir.  Eğer engelli kartının geçerlilik süresi dolmuşsa öncelikli olarak kart yenilenmeli ve sonrasında başvurular belediye ya da bakanlığa yapılmalıdır. Bağlı bulunduğunuz belediye giderek elektrik yardım desteğinden fayda sağlamak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Elektrikte Engelli İndirimi Var mı?

Engelli elektrik indirimi uygulamaları her ay düzenli bir şekilde yapılır. Verilecek olan indirim hesaba nakit para şeklinde yatırılır. Engelli kimse elektrik indiriminden yararlanmak isterse başvurusunu yapar ve olumlu olması halinde PTT üzerinden ödenecek rakamı çeker. Elektrik indiriminden fayda sağlamak isteyen kişilerin bilmesi gereken birtakım hususlar şu şekildedir;

  • En az %40 engelli raporu bulunması
  • İhtiyaç sahibi kimse sınıfında olmak
  • Elektrik hattına sahip bir ikametgah da yaşamak
  • Nüfus bilgilerinin eksiksiz verilmesi
  • Ekonomik zorluk yaşandığı zamanlar
  • Raporlu bir şekilde engellilik durumunun kanıtlanması gerekir

Engelli kimselerden nüfus bilgisinin istenmesi hane halkında yaşayan her bir kişinin harcayacağı elektrik miktarının hesaplanmasına bağlı olarak istenir. Çünkü elektrik yardımı hane halkında yaşayan kişi sayısına göre yapılır.

Elektrik Engelli İndirimi Başvurusu

Engelli elektrik indirimi başvurusu belediye ya da bakanlık birimlerine yapılmalıdır. Ancak bu sayede yardımdan yararlanabilmeniz mümkündür. Yardımlar hakkındaki detayları belediye ya da bakanlık birimlerine gittiğinizde öğrenirsiniz. Önce şartları öğrenir sonrasında başvurularınızı daha sağlıklı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Gediz Elektrik Engelli İndirimi

Engelli elektrik indirimi Gediz bölgesinde belediye tarafından yapılır. Belediyeye gittiğinizde elektrik yardımından fayda sağlamak istediğinizi belirtmelisiniz. Yardım kapsamında ihtiyaç sahibi kimse olmak ve engelli durumları belgelerle sunulmalıdır. Belediyenin sizden istediği evrakları güncel tarihlerde oluşturmanız lazımdır. Ancak bu sayede olumlu başvurulara yanıt verilir.

Elektrik Faturası Engelli İndirimi

Engelli elektrik indirimi kapsamında her ay düzenli bir şekilde bu yardımdan yararlanabilir. Yardımı engelli kimse ve ailesi kullanabilir. Ailede sadece engelli kimsenin bu başvuruyu yapması istenir. Eğer engelli vatandaş evden çıkamıyor veya bakıma muhtaçsa aileden bir yakını bu başvuruyu gerçekleştirebilir. Engelli kişinin kimlik bilgileri ile birlikte başvuruları belediye tarafından alınır.

Evde Bakım Maaşı Alan Elektrik

Engelli elektrik indirimi almak isteyen ve evde bakım maaş alan kişiler yardımdan yarar sağlayabilir. Başvurularını kendi ya da engelli vatandaşın üzerine olacak şekilde gerçekleştirebilir. Maddi yetersizlikler yüzünden faturayı ödemekte zorlanan ihtiyaç sahibi kimseler mutlaka başvurusunu belediye birimlerine yapmalıdır.

Başvurular hakkındaki detayları belediyeye gittiğinizde öğrenmeniz lazımdır. Engelliye bakan kimse evde bakım maaşı alıyorsa yardımdan fayda sağlayacağı belediye birimlerine mesai saati içerisinde ziyaret edebilir. Yardım ihtiyaç sahibi kimselere karşılıksız bir şekilde yapılır.

Hiçbir şekilde karşılık beklenmeden yapılan elektrik yardımında her ay düzenli bir şekilde indirim oranlarından fayda sağlanabilir. Evde yaşayan kişi sayısına göre belirlenecek miktar PTT hesabı üzerinden çekilebilir. Ayrıca belediye sosyal kart olanağı sunarsa bu kart içerisinde parayı yükleyebilir.

Evde Bakım Maaşı Alan Elektrik İndiriminden Yararlanabilir mi?

Evde bakım maaşı alan kişi için elektrik indirimi uygulaması belediye tarafından sağlanır. Bağlı bulunduğunuz belediye müracaat etmeniz gerekir. Ayrıca dilerseniz ön bilgi anlamında belediyeyi arayabilirsiniz. Daha ayrıntılı detayları bakanlık tarafından öğrenebilirsiniz.

Bakanlık hem engelli hem de evde bakım maaş alan kişilerin yararlanabileceği bir takım sosyal yardımları açıklar. Bu yardımlar bakanlığın internet sitesinde sunulmaktadır. Aile ve Sosyal Çalışmalar Bakanlığının web sitesini ziyaret ederek ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Güncel haberler için bizi takipte kalın.news.google.com

Engelli maaş detayları ve daha fazlası için https://engellilerdostu.com/engelli-maasi/ linkine tıklayın.


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu