Engelli Arkadaşlarına Bisiklet Deneyimi Yaşattılar

2 dakikada okuyabilirsiniz


 

Afyonkarahisar’a gelen Engelsiz Pedal Derneği üyeleri, iki tandem bisikletle görme engelli Başyiğit kardeşlere Frig Vadisi’nde düzenlenen turla unutulmaz bir heyecan yaşattı.

Engelsiz Pedal Derneği üyeleri, İstanbul’dan Afyonkarahisar’a getirdiği iki tandem bisikletle görme engelli kardeşler Muhammed Mustafa ile Recep Başyiğit’e Frig Vadisi’nde unutulmaz bir heyecan yaşattı.

Derneğin üyesi Samet Aksuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin dört bir yanından görme engellilerin sosyal medya üzerinden kendilerine ulaşarak, “Biz de bisiklete bineceğiz” dediklerini söyledi.

Görme engelli dostlarını bisikletle buluşturmak için Türkiye’de pek çok yere gittiklerini dile getiren Aksuoğlu, şöyle devam etti:

“Bugüne kadar Edirne’den Kars’a, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve yurt dışından pek çok ülkeye gittik. Bisiklet festivallerine katıldık. Gittiğimiz yerlerde bizimle iletişime geçen görme engelli dostlarla pedal çevirdikten sonra, o şehirdeki karar vericilerin de olduğu bir salonda yaşadığımız deneyimi anlattık. Sonunda da o ilde en azından bir tandem bisiklet alınmasını amaçladık.”

Aksuoğlu, gittikleri yerlerde yoğun ilgi gördüklerini belirterek, “Gittiğimiz şehirlerde engelli ve engelsizler bir araya gelerek, iki kişilik bisikletin üzerinde 2-3 günlük yolculuklara çıkıyor, çadır, uyku tulumu ve kamp malzemelerimizi paylaşıyoruz.” dedi.

“Frig Vadisi’nde muhteşem macera yaşadık”

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Karahisar Gençlik Merkezinin davetiyle görme engelli Muhammed Mustafa ve Recep Başyiğit kardeşler için Afyonkarahisar’a geldiklerini anlatan Aksuoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Rotamızı Frig Vadisi olarak belirledik. İki tandem bisikletin üzerinde engelli dostlarımızla yola çıktık. Bize üniversiteli dostlarımız da eşlik etti. Yolculuğumuzda ve Frig Vadisi’nde muhteşem macera yaşadık. Geçtiğimiz güzergahlarda durduğumuz noktalardaki fırınlarda, köy ve mahalle kahvehanelerinde ilgiyle karşılandık. Bizleri kucakladılar. Soğuk bir havada pedal çevirdik. Bir çay veya yemek ısmarlamadan göndermeye kimsenin gönlü razı gelmedi. Çok eğlenerek Frig Vadisi’ne ulaştık.”

 

Kaynak: Haber7.com


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Hoş
0
Hoş
Beğen Beğen
0
Beğen
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Kötü Kötü
0
Kötü
İlginç İlginç
0
İlginç

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF