Güncel

Engelli Arkadaşlarına Bisiklet Deneyimi Yaşattılar

 

Afyonkarahisar’a gelen Engelsiz Pedal Derneği üyeleri, iki tandem bisikletle görme engelli Başyiğit kardeşlere Frig Vadisi’nde düzenlenen turla unutulmaz bir heyecan yaşattı.

Engelsiz Pedal Derneği üyeleri, İstanbul’dan Afyonkarahisar’a getirdiği iki tandem bisikletle görme engelli kardeşler Muhammed Mustafa ile Recep Başyiğit’e Frig Vadisi’nde unutulmaz bir heyecan yaşattı.

Derneğin üyesi Samet Aksuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin dört bir yanından görme engellilerin sosyal medya üzerinden kendilerine ulaşarak, “Biz de bisiklete bineceğiz” dediklerini söyledi.

Görme engelli dostlarını bisikletle buluşturmak için Türkiye’de pek çok yere gittiklerini dile getiren Aksuoğlu, şöyle devam etti:

“Bugüne kadar Edirne’den Kars’a, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve yurt dışından pek çok ülkeye gittik. Bisiklet festivallerine katıldık. Gittiğimiz yerlerde bizimle iletişime geçen görme engelli dostlarla pedal çevirdikten sonra, o şehirdeki karar vericilerin de olduğu bir salonda yaşadığımız deneyimi anlattık. Sonunda da o ilde en azından bir tandem bisiklet alınmasını amaçladık.”

Aksuoğlu, gittikleri yerlerde yoğun ilgi gördüklerini belirterek, “Gittiğimiz şehirlerde engelli ve engelsizler bir araya gelerek, iki kişilik bisikletin üzerinde 2-3 günlük yolculuklara çıkıyor, çadır, uyku tulumu ve kamp malzemelerimizi paylaşıyoruz.” dedi.

“Frig Vadisi’nde muhteşem macera yaşadık”

Engelliler Dostu İçerik Başlıkları

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Karahisar Gençlik Merkezinin davetiyle görme engelli Muhammed Mustafa ve Recep Başyiğit kardeşler için Afyonkarahisar’a geldiklerini anlatan Aksuoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Rotamızı Frig Vadisi olarak belirledik. İki tandem bisikletin üzerinde engelli dostlarımızla yola çıktık. Bize üniversiteli dostlarımız da eşlik etti. Yolculuğumuzda ve Frig Vadisi’nde muhteşem macera yaşadık. Geçtiğimiz güzergahlarda durduğumuz noktalardaki fırınlarda, köy ve mahalle kahvehanelerinde ilgiyle karşılandık. Bizleri kucakladılar. Soğuk bir havada pedal çevirdik. Bir çay veya yemek ısmarlamadan göndermeye kimsenin gönlü razı gelmedi. Çok eğlenerek Frig Vadisi’ne ulaştık.”

 

Kaynak: Haber7.com

Oy Ver post

makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu