Güncel

Engelli Çocuklar İçin Havalı Kostümlerin Tasarımcısı Ryan ve Lana Weimer Çifti

Amerikalı Ryan ve Lana Weimer, Spinal Müsküler Atrofi hastalığıyla dünyaya gelen ve hayatları boyunca tekerlekli sandalyeyle yaşamak zorunda olan oğullarıyla birlikte toplam 3 çocuk sahibi bir çift.  Ve bu çift güzel bir değişim için harika bir adım attı. Ne mi?

Her şey çiftin Keaton adındaki oğullarının Cadılar Bayramı’nda korsan olmak istemesiyle başladı. Baba Ryan Weimer, tek bir göz bandajının korsan olmaya yetmediğini fark ederek oğluna bir korsan gemisi yaptı. Ve bu kostüm son olmadı.

İlk başlarda yalnızca çocukları için “havalı” kostümler tasarlayan Ryan ve Lana Weimer, diğer velilerden gelen yoğun istekle bu kostümleri başka tekerlekli sandalyedeki çocuklar için tasarlamaya başladı ve 2015 yılında ise ortaya Magic Wheelchair diye harika ve anlam dolu bir oluşum çıktı. Amaçları ise; her çocuğun yüzüne bir gülücük kondurmak.

Ryan Weimer oluşumları Magic Wheelchair’ın önemini ve yarattığı farkındalığı şu şekilde anlatıyor:

“Toplumumuz tekerlekli sandalye görünce ne yapacağını şaşırıyor. Bunu kötü niyetli olarak yapmasalarda insanlar, ne diyeceklerini ya da nasıl davranacaklarını bilemedikleri için yalnızca bakakalıyorlar. Ancak çocuklar tasarladığımız kostümleri giydikten sonra aidiyet hissini tadarken, insanlar oğlumu ve diğer tüm tekerlekli sandalyedeki çocukları, benim onları gördüğüm gibi görmeye başlıyor.”

Şimdilerde ise Magic Wheelchair, toplamda 40 gönüllü ekibe sahip ve ülke genelindeki tüm çocuklar için yılda 50’nin üstünde kostüm tasarlıyor. İşte birbirinden ilham verici ve “havalı!” çocuk kostümleri:

 

Kaynak: uplifers


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu