Engelli Devlet Memurları, Engelli Çalışanlar Örgütleniyor.

1 dakikada okuyabilirsiniz


Engelli Devlet Memurları, Engelli Çalışanlar Örgütleniyor.   engellilerdostu.com olarak okurlarımızdan sürekli tarafımıza iletilen engelli memurların veya işçilerin sendikası var mı? sorularına cevap olması açısından yaklaşık 5 (beş) ay önce  Engelliler Sendikası Var mı? Engelli Devlet Memurlarına Sendika Gerekli mi? başlıklı içerik paylaşmıştık.
Okurlarımızın sorularına cevap vermek adına yaptığımız içeriğin ardından eğitim iş kolunda çalışan engelliler bir araya gelerek sendika kurdu. Bugünkü yazımızda bu duruma değineceğiz.
Engellilerin diğer çalışanlar gibi özlük ve mali haklarının dile getirilmesi ve korunması, engelli çalışanları tek çatı altında toplanması gibi muhtelif nedenlerden dolayı yapılan örgütlenme ve sendikalaşma çabaları engelli çalışanlar için önemli bir faaliyet olduğunu düşünmekteyiz. Engellilerin derdini engellilerden daha iyi kimsenin anlatamayacağı bir gerçektir.
Bu anlamda 13 Haziran 2018 tarihinde Ankara Valiliği’ne yapılan müracaat ile eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri iş kolunda faaliyet belgesini alarak kuruluş işlemlerini tamamlayan ENGELSİZ EĞİTİM-SEN (ENGELSİZ EĞİTİM ÇALIŞANLARI SENDİKASI) tüzel kişilik haline gelmiştir.
Engellilerdostu-Özel İçerik


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Hoş
1
Hoş
Beğen Beğen
1
Beğen
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Kötü Kötü
0
Kötü
İlginç İlginç
0
İlginç

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir