Engelliler Dostu

Engelli Fatura İndirimi! İGDAŞ Engelli İndirimi Başvurusu

Engelli Fatura İndirimi! İGDAŞ Engelli İndirimi! Engellilere Su ve Elektrik İndirimi!

Engelli Fatura İndirimi

Engelliler Dostu İçerik Başlıkları

Engelli Fatura İndirimi! İGDAŞ Engelli İndirimi! Engellilere Su ve Elektrik İndirimi!

Engelli fatura indirimi ile birlikte engelli vatandaşlar rahatlıkla faturalarını ödeyebilir. Ekonomik zorluk yaşayan ve evde bakıma muhtaç engelli kimseler fatura desteği ile elektrik ya da doğalgaz fatura indiriminden fayda sağlayabilir.

Alacakları indirim ailede yaşayan kişi sayısına göre belirlenir. Bu sebepten dolayı engelli vatandaş kendi ve ailesi için fatura indiriminden fayda sağlamış olur. Mutlaka başvuruların yapılması ve başvuru sürecinin kaçırılmaması gerekir.

Engelli Fatura İndirimi! İGDAŞ Engelli İndirimi
Engelli Fatura İndirimi! İGDAŞ Engelli İndirimi

Bu başvuruları bağlı bulunduğunuz belediye yapabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na gerekli başvurularınızı iletebilirsiniz. Buna ek olarak bakanlığa gittiğinizde sosyal yardımlardan hangilerinden fayda sağlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Bu sayede ekonomik zorluk yaşadığınız dönemlerde rahatlıkla kurumların karşılıksız bir şekilde yaptığı yardımlardan fayda sağlarsınız.

Engelli vatandaşlar fatura indirimi sayesinde hane halkına düşen gelir sayısı hesaba katılarak ve hanede yaşayan kişi sayısı ile birlikte indirim olanaklarından fayda sağlar. Hanede yaşayan her kişiye denk gelecek harcama miktarı tutarındaki nakit para her ay PTT şubesinden çekilebilir.

Bir kişinin aylık harcadığı elektrik miktarı hesaplanır ve buna göre evde yaşayan herkes bir biçimde indirim tutarı hesaba nakit bir biçimde yatırılır. Mutlaka nüfus bilgileri ve ikamet bilgilerini eksiksiz bir şekilde vermelisiniz. Özellikle doğal gaz başvurularında mutlaka alt yapısı doğal gaz olan ikamet adreslerine bu yardım yapılır.

Bu sebepten dolayı adres bilgilerinizi doğru ve eksiksiz giriş yapmalısınız. Belediyeye gittiğinizde ilgili birimden destek alabilir ve fatura indiriminden yarar sağlamak istediğinizi belirtirsiniz.

İGDAŞ Engelli İndirimi

Engelli fatura indirimi kapsamında bağlı bulunduğu elektrik biriminden yardım sağlamak için mutlaka belediye ya da bakanlığa gitmelidir. Ancak bu sayede İgdaş engelli indirimi olanaklarından yarar sağlanır. Bu yardımı verecek olan kurum herhangi bir elektrik şirketine bağlı olup olmadığınıza bakmaz.

Sadece abonesi olduğunuz herhangi bir elektrik şirketine vereceği indirimleri sizin hesabınıza yatırır. Bu sayede siz de faturalarınızı daha ekonomik bir şekilde kolayca ödeyebilirsiniz. Engelli vatandaşlar için sunulan bu destek kapsamında düzenli bir şekilde yardımdan yarar sağlamak mümkündür. 

Engelli kimselere ve ailelerine verilen fatura desteği ile birlikte doğal gaz veya elektrik faturası ödemesi kolayca gerçekleşir. Hangi aboneliğe sahip olup olmadığınıza bakılmaz sadece bu yardımdan yarar sağlayabileceğiniz ortaya çıktığı zaman olumlu bir şekilde her ay düzenli olarak bu yardımın fayda sağlarsınız.

Her elektrik ve doğalgaz abonesi uygun görülürse indirim olanaklarından yarar sağlar. İhtiyaç sahibi sınıfına girmek ve mutlaka ek gelir almıyor olmak lazımdır. Ancak bu sayede yardımlardan fayda sağlamak mümkündür.

Engellilere Su ve Elektrik İndirimi

Engelli fatura indirimi kapsamında elektrik ve su indirimleri uygulanır. Bu indirimler ister kartla ister faturalı tüm abonelere verilir. Engelli vatandaş mutlaka başvurusunu yapmalıdır. Başvuru yapmadan herhangi bir yardım talebinde bulunmak mümkün olmaz.

Bu sebepten dolayı başvurularınızı ister belediye ister bakanlığa bildirebilirsiniz. Başvurunuzun incelenmesi için belirli bir süre geçer ve sonrasında başvurunuz olumlu ya da olumsuz bir şekilde cevaplanır. 

Başvurusu olumlu bir şekilde yanıtlanan kimseler mutlaka kurumlarla iletişime geçerek bu yardımı hangi zaman aralıklarında alacağını sormalıdır. Ayrıca başvuru sırasında da başvurunun olumlu olması halinde yardımlardan nasıl fayda sağlayacağınızı sorgulayabilirsiniz.

Elektrik yardımı ve su yardımı için yapılacak olan destekler belediye ya da bakanlık birimlerinden sağlanır. Bu desteklerden yarar sağlamak isteyen kişilerin şu hususları dikkate alması gerekir;

  • Engelli kimlik kartına sahip olmak
  • En az %40 oranındaki engelli raporu bulunması
  • Herhangi bir ek gelir almamak
  • İhtiyaç sahibi olmak
  • Haneye düşen gelir sayısının düşük gelire sahip olması gerekir

Güncel haberler için bizi takipte kalın. news.google.com

Engelli hakları ve engellilerle ilgili başlıkların detayları için https://engellilerdostu.com/engelliler-dostu/ linkine tıklayın.makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu