EğitimGüncel

Engelli Gerontolog Oxford Üniversitesi’nde Staj Yapacak

Türkiye’nin ilk ve tek engelli gerontoloğu Berkay Engin’in hayali gerçek oldu. Engin, dünyaca ünlü Oxford Üniversitesi’nde staj yapacak.

Akdeniz Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Gerontoloji Bölümü yüksek lisans öğrencisi 26 yaşındaki Berkay Engin, stajını İngiltere’nin dünyaca ünlü Oxford Üniversitesi’nde yapacak. Türkiye’nin tek engelli gerontoloğu da olan Berkay, İngiltere Başkonsolosluğu’nun vize başvurusunu kabul etmesinin ardından hayalindeki üniversitede staj göreceği günü dört gözle bekliyor. Berkay’ın Oxford Üniversitesi Gerontoloji Bölümü’nde yaptığı staj başvurusu onaylandı ve İngiltere’ye davet edildi.

VİZE BAŞVURUSU

Müjdeli haberi alan Berkay Engin, “Hayalimdeki üniversite de staj yapacağım. Bu inanılmaz bir duygu. Buradaki stajın ardından tekrar üniversiteme döneceğim” diye konuştu. İngiltere’ye tek başına gideceğini de belirten Berkay, engelli olmasının hiçbir öneminin olmadığını söyledi. Türkiye’nin tek engelli gerontoloğu olduğunu da belirten Berkay, hayatı boyunca yaşadığı engelleri azim ve hırsıyla çalışarak aştığını kaydetti.

BAŞARILI EĞİTİM HAYATI

Akdeniz Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Gerontoloji Bölümü’nü başarı ile bitiren Berkay Engin, aynı üniversitede ‘Yaşlı ve engelli anneler’ ile ilgili tez hazırlığı yaparken bir yandan da İngilizce yeterlilik sınavlarına girerek kazandı.

Kaynak: Sabah

Oy Ver post

makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu