Güncel

Engelli Hastalara Genel Anestezi ve Sedasyon ile Diş Tedavisi İmkanı

Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Engelli hastalara genel anestezi ve sedasyon ile diş tedavisi imkanı sağlanmaya başladı.

Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Engelli hastalara genel anestezi ve sedasyon ile diş tedavisi imkanı sağlanmaya başladı.

Daha önceden Adıyaman’da engelli hastalara Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ameliyathanesinde engellilerin diş hekimi genel anestezi altında sadece diş çekimi yapılırken, imkanlarımızın gelişmesi ile beraber tedavi işlemleri de yapılmaya başlanıldı.

Daha önce il dışına sevk edilen hastaların karşılaştıkları birçok sıkıntının önüne geçmek isteyen Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde engelli hastalara diş tedavilerini Adıyaman’da yaptırabilme olanak sağlandı.

Diş Hekimi Muhammed Bozdoğan, “Hastalar gerekli tahlillerin yapılması için Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine yönlendirildikten sonra tüm branşlardan ‘genel anestezi altında tedavi görebilir’ raporuyla merkezimizden ameliyathane için randevu almaktadır. Diş Hekimi tarafından ameliyathane ve operasyon esnasında dikkat edilecek hususlar konusunda bilgilendirilen hasta yakınları hastane hemşireleri tarafından karşılanmakta ve hazırlıkları yapılmaktadır. Genel anestezi ve sedasyon altında normal koşullarda tedaviye izin vermeyen, bulantı refleksi olan ve ağzını açamayan engelli hastalarımız, hiçbir şey hissetmeden tedavilerini yapılabilmektedir. Sadece çekim tedavileriyle yetinilmeyip diğer diş tedavilerine de olanak sağlanması hastalarımızın kurtarılabilecek durumdaki dişlerini daha uzun yıllar kullanabilmelerini sağlamış olup hem fiziki, hem de psikolojik sağlıklarına büyük katkıda bulunmuştur” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Haberler.com


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı
Kapalı