Güncel

Engelli İnternet Kampanyaları Güncel

Türk Telekom Engelli İnternet! Turkcell Engelli Evde İnternet! Vodafone Engelli İnternet! TurkNet Engelli İnternet Paketleri! Superonline Engelli İnternet Paketleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Türkiye sınırları içerisinde yaşayan engelli bireylere tanınan haklar her geçen gün gelişiyor. Çeşitli iletişim operatörlerinin engelli internet kampanyaları engelli bireylere cazip fırsatlarla sunuluyor.

Engelli İnternet Kampanyaları Güncel

Yapılan çalışmalardaki amaç hayat yolunda fiziksel ya da zihinsel engele sahip olan insanların yaşamlarını kolaylaştırabilmek. Çalışmalarda Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, TurkNet ve Superonline gibi firmalar engelli internet kampanyaları adı altında yaptıkları tüm uygulamaları oldukça esnek bir şekilde insanların kullanımına açıyor. Türkiye genelinde bu firmaların engelli bireylere uyguladığı engelli internet kampanyaları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Türk Telekom Engelli İnternet

Türk Telekom engelli internet kapsamında engelli bireylere yönelik avantajlar sağlamaya devam ediyor. Erişilebilir evde internet kampanyası ile engelleri birlikte aşacaklarını vaadeden Türk Telekom GSM operatörü Türk Telekom engelli kapsamında ister sabit telefonu olanlar için isterseniz de yalın internet paketleri ile hizmet sunuyor.

Kampanya kapsamında 24 ay taahhütle bireysel engelli kişiler ve 1. derece yakınlarının faydalanacağı cazip teklifler yer alıyor. Ayrıca modem almak isteyen müşteriler 24 ay süreyle ayda sadece 5 TL taksit ödeyecekler. Türk Telekom 2020 engelli internet kampanyaları ile 24 ay boyunca engelli bireylere internet indirimi yanında yeni abone olacak müşterilere bağlantı ücreti olarak ayda sadece 9 TL ücreti kampanyaya dahil ediyor.

Erişilebilir evde internet kampanyası ile telefon hattı olmayan engelli bireylerin 24 ay boyunca yalın internet erişim için ödeyecekleri aylık tutar sadece 9,9 TL olarak belirlendi. Engelli olmayan bireylerden alınan 10 TL devre hazırlama ücreti ise TTNET engelli kampanyası ile tamamen ücretsiz bir şekilde engelli bireylere sağlanıyor.

Tüm bu kampanyalarla en ucuz engelli internet tarifesi modem kurulumu ve bağlantı kontrolü ile hafta içi verilen hizmetin değeri 90 TL, mesai saatleri dışında ya da hafta sonu ise 150 TL olarak belirlenmiş. Ayrıca engelli bireylere evde kurulum hizmeti ücretsiz. Kampanyadan yararlanmak isteyen engelli bireyler abonelik sözleşmesi, internet sözleşme eki, engelli bireyin Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı, engelli kimlik kartı ya da engelli sağlık kurulu raporu gibi evrakları hazır etmek durumundadır.

Türk Telekom engelli internet tarifesi kapsamından yararlanmak isteyen engelli bireylerin vasisleri kampanyaya başvuracaksa vasisinin kimlik belgesi de mutlaka olmalı. Türk Telekom bayiliklerine ya da Türk Telekom satış noktalarına şahsen veya vasi yoluyla engelli internet kampanyaları başvurusu yapabileceğiniz gibi cep telefonunuz aracılığıyla ‘İnternet’ yazıp 6606’ya kısa mesaj göndererek de gerekli işlemleri başlatabilirsiniz. İnternetin bağlanması ve modemin kurulum işlemlerinden sonra 444 1 444 Türk Telekom müşteri hizmetleri hattını arayarak herhangi bir arıza durumunda yardım alabilirsiniz.

Turkcell Engelli Evde İnternet

Türkiye’nin GSM operatörleri 2020 yılında da engelli bireylere engelli internet kampanyaları ile hizmet vermeye devam ediyor. Turkcell’in engelli vatandaşlara sunduğu faturalı teklifler arasında engellilik oranının %40 ve üzeri baz alınarak hesaplama yapılıyor.

Kurallara uyan her engelli bireye internet aboneliği için faturalı tarifelerde KDV hariç yüzde 25 oranında bir indirim uygulanıyor. Ancak bu indirime dijital servis paketleri, katma değerli hizmetler, SIM kart açma kapama, numara değişikliği, cihaz ücretleri gibi durumlar dahil değil.

Engelli bireyin hazırlanması gereken belgeleri Turkcell bayilerine ya da engelli bireyin evine gelen yetkililere teslim etmesi gerekiyor. Başvuru yapıldıktan sonra engelli internet kapsamında yararlanılan indirim tutarları Turkcell’in size gelen faturasında ilgili tutardan düşülerek yansıtılır. Turkcell’in engelli bireylere sunduğu teklifler aşağıdaki gibidir;

 • Engel tanımayan hepsi 1 GB paketi
 • Engel tanımayan hepsi 2 GB paketi
 • Engel tanımayan hepsi 5 GB paketi
 • Faturalı destek mesajlaşma paketi
 • Faturalı destek internet paketi
 • Faturalı destek konuşma paketi
 • Kahraman paketi

Turkcell’in engelli bireylere en ucuz engelli internet tarifesi kapsamında ilgili engelli raporu veya belgesi takdim edildikten sonra ön ödemeli teklifleri oldukça cazip fırsatlarla 2020 yılında da devam ediyor. Engel oranı %40 ve üzerinde olan engelli bireylere engelli internet haricinde dakika, SMS paketleri de yüzde 25 indirimli olarak sunuluyor.

Ayrıca sunulan tüm tekliflerde ilgili kullanım süresini öğrenebilmek için ‘KALAN’ yazıp 2200’a kısa mesaj göndermeniz veya telefonunuzla *159# yi tuşlayarak ücretsiz olarak kalan dakika, SMS ve internet bilgilerinizi kolaylıkla öğrenebilme imkanınız bulunmaktadır.

Turkcell engelli evde internet kampanyalarından yararlanmak için başvuru yaptığınızda yararlanmak istediğiniz kampanyayı 30 gün süre sonunda iptal etme hakkınız mevcut. Üstelik 24 ay süre bittiğinde yine yüzde 25’lik indirimden yararlanmaya devam ediyorsunuz.

Ancak engelli bireylere sunulan bu indirim internet hattınızı başka bir hatta transfer ettiğinizde geçersiz oluyor. Engelli bireyler tarife ya da paket değişikliği yaptıklarında yine engelli kampanyalarından yararlanmaya devam ediyor. Kullanılan paket ya da tarifeleri yurtdışında geçerli, üstelik data kullanımlarını tercih ettiğiniz sürece yararlanabilirsiniz.

Vodafone Engelli İnternet

Türkiye’nin en büyük GSM operatörlerinden biri olan Vodafone engelli bireylere de cazip teklifler sunmaya devam ediyor. Sosyal destek kampanyası ile %40 ve üzerinde engeli olan vatandaşlara ilgili belgeleri tamamladıkları halinde engelli internet paketleri sunuluyor. Kampanyaya başvurabilmek için aşağıdaki belgelerden en az birinin olması yeterlidir. Belgeler şu şekildedir;

 • Engelli bireyler için ilgili sağlık kurum ve kuruluşlarından alınan sağlık raporu
 • Engelli kimlik kartı
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı

Vodafone engelli internet kampanyalarından yararlanmak isteyen vatandaşlara uyumlu 1, uyumlu 2, uyumlu 4, uyumlu 6, red’li 8 red’li, 12 saçma güzel, 4 saçma güzel, 8 saçma güzel 10 ve saçma güzel 16 tarifeleri yer almaktadır. Tarifelerin içerikleri şu şekildedir;

 • Uyumlu 1 tarifesi kapsamında engelli bireyler sadece 49 TL ödeyerek yurt içinde her yöne 750 dakika konuşma hakkı, 250 SMS ve 1 GB internet avantajlarından faydalanabiliyor. Ayrıca paket içerisinde Vodafone’lularla sınırsız konuşma hakkı mevcut.
 • Uyumlu 2 tarifesi ile yalnızca 49 TL’ye 2 GB internet 250 SMS ve yurt içi her yöne 750 dakika konuşma hakkı engelli bireylere veriliyor.
 • Uyumlu 4 tarifesi ile engelli bireyler ayda sadece 53 TL ödeyerek 4 GB internet 750 dakika her yöne konuşma hakkı ve 250 SMS kazanmış oluyorlar.
 • Uyumlu 6 tarifesi kapsamında %40 ve üzerinde engele sahip olan her birey yalnızca 59 TL ödeyerek 6 GB internet 250 SMS ve her yöne 750 dakika konuşma hakkına sahip oluyor.
 • Vodafone’un engelliler için sunduğu red’li 8 tarifesi ayda sadece 79 TL ye 8 GB internet her yöne 1000 dakika ve 250 SMS hakkı sağlıyor ayrıca Vodafone içi ve sabit hatlara sınırsız konuşma kampanya dahilinde yer alıyor.
 • Red’li 12 tarifesi ayda sadece 89 TL’ye 12 GB internet ve her yöne 1000 dakika 250 SMS ile dikkat çekiyor engelli bireyler sınırsız bir şekilde Vodafone içi ve sabit hatlara konuşma sağlayabiliyor.
 • Saçma güzel 4 tarifesi ile 49 TL’ye 4 GB internet her yöne 500 dakika konuşma hakkı ve 100 SMS ile engelli bireyler hayatlarını daha kolay bir şekilde yaşayabiliyorlar.
 • Saçma güzel 8 tarifesi ayda sadece 55 TL ücret karşılığında 4+4 GB internet ve her yöne 500 dakika konuşma hakkı 100 SMS ile istedikleri her türlü ile iletişimi gerçekleştirebilir.
 • Saçma güzel 10 tarifesi kapsamında ayda sadece 59 TL ödeyerek 5+5 GB internet her yöne 750 dakika konuşma hakkı ve 100 SMS kazanabilirsiniz.
 • Saçma güzel 16 tarifesi ise Vodafone’un engelli internet kapsamında engelli bireylere sunduğu sadece 69 TL karşılığında sahip olunan bir paket içeriğinde ise 8 artı 8 GB internet 1000 dakika her yöne konuşma hakkı ve 100 SMS bulunuyor.

TurkNet Engelli İnternet Paketleri

Türkiye’nin internet sağlayıcılarından TurkNet engelsiz tarife kapsamında engelli internet kampanyaları hizmetlerine 2020 yılında da devam ediyor. TurkNet engelli internet paketleri engelli bireyler ayda sadece 56 99 TL ödeyerek adil kullanım kotası bulunmayan sınırsız internet seçenekleri ile hayatlarını daha kolay bir şekilde yaşamaya devam ediyor.

TurkNet engelli vatandaşlara sınırsız bir internet hizmeti sağlamakla kalmıyor, internet hızındaki kolaylık ile büyük bir fırsat sunuyor. Kampanyadan faydalanabilmek için Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ve %40 ve üzerinde engellilik oranını belgeleyen engelli kimlik kartı olması gerekiyor.

TurkNet engelli internet tarifesi kampanyalarından yararlanabilmek için 0850 288 80 80 numarasından TurkNet müşteri hizmetlerine bağlanarak tüm abonelik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Engelli müşterilerden sadece 29 lira bir defaya mahsus olarak lojistik hizmet bedeli alınmakta ve bu tutar ilk faturaya yansıtılmaktadır. Ayrıca işitme engelli müşterileri için TurkNet’in görüntülü çağrı merkezi de Pazar günleri hariç sabah 9.00, akşam 18.00 saatler arasında hizmet vermektedir.

Superonline Engelli İnternet Paketleri

Türkiye’de yaşayan %40 ve üzerinde engel oranına sahip olduklarını beyan eden engelli bireylere Superonline satış kanallarından anında paket fiyatı üzerinden %25 indirim uygulanmaktadır. Aktivasyon bedelinin hediye olduğu engelli internet kampanyaları kapsamından 24 ay boyunca indirimde ve sabit fiyat üzerinden faydalanabileceksiniz.

Superonline engelli internet kampanyasında ifade edilen indirimli tutarlar 30 Nisan 2020 tarihine kadar engelli bireylerin bireysel abonelik başvurularında geçerli olan aylık ücretleri belirtmektedir. 24 ay kullanım sözü ile aktif edilen abonelik işlemlerine KDV ve ÖİV dahil olmaktadır.

Superonline engelli bireylere 192 lira tutarında D-smart net aktivasyon bedelini kampanya kapsamı dahilinde hediye ediyor. Eğer yalın internet kullanmak istiyorsanız aylık 15 TL yerine sadece 7 TL ödeyeceksiniz.

Superonline engelli indirimi ile faydalanabileceğiniz tüm avantajlardan yüksek hızla düşük ücretler ödeyerek yararlanabilirsiniz. Ayrıca engelli vatandaşlar modem kurulumu ve modem tahsisi isterlerse kablosuz ADSL modem ve VDSL modem için aylık sadece 9,5 lira bir tutar ödeyecekler. Tüm indirimli engelli internet kampanyaları tarifelerinden yararlanmak için Superonline engelli bireylerden 24 ay boyunca kullanım sözü istemektedir.

Engelli İnternet Başvurusu Nasıl Yapılır?

ENGELLİLERE YÖNELİK %25 İNDİRİMLİ İNTERNET HAKKINDA BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN AŞAĞIDA YER ALAN İLGİLİ FİRMALARA TIKLAYARAK, FORMU DOLDURABİLİRSİNİZ… 

Turkcell SuperonlineTurknetTurksat KabloVodafone SüpernetextranetToowayDoping

Başvurulardan haberdar olmak için bizleri takipte kalın. GOOGLE PLAY UYGULAMA İNDİR // TİKTOK // İNSTAGRAM // news.google.com’DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu