EKPSSGüncelSosyal Hak ve Yardımlar

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı Tedbirler Alınarak Yapılacak!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) korona virüs salgını kapsamında sınavlarda alınacak tedbir ve önlemlere ilişkin açıklama yaptı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün: “Korona virüs (Covid-19) ile ilgili durumu olan adayların HES kodlarından belirleneceğini ve Bilim Kurulunun önerisi doğrultusunda Covid-19 durumlarına göre gruplara ayrılarak, sınav merkezlerinde hazırlanan ayrı salonlarda sınava alınacaklardır.” ifadelerini kullandı.

TEDBİRLER ALINARAK EKPSS YAPILACAK!

Pandemi süreci nedeniyle ertelenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS), 15 Kasım 2020 tarihinde tedbirler alınarak yapılacak.

Tedbirler şu şekildedir:

1) Sınav binalarının/salonlarının sınavdan önce detaylı temizliği yapılmakta ve dezenfekte edilecek.

2) Koronavirüs önlemleri kapsamında adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacak.İsteyen adaylar, kendileri de dezenfektanlarını yanlarında getirebilecek.

3) Sınav görevlilerine maske ve dezenfektanla birlikte lateks eldiven de dağıtılacak.

4) Adaylar ve görevliler kendi maskeleri ve/veya siperlikleriyle de gelebilecekler.

5) Covid-19 ile ilgili durumu olan adaylar HES kodlarından belirlenecek ve Bilim Kurulunun önerisi doğrultusunda Covid-19 durumlarına göre gruplara ayrılacak ve sınav merkezlerinde hazırlanan ayrı salonlarda sınava alınacaklar. Bu durumda olup sınav yeri değiştirilen adaylar başkanlık tarafından sms ile bilgilendirilecek.

6) Sınav görevlilerinin Covid-19 durumları HES kodları aracılığıyla takip edilecek.Covid-19 durumu belirlenen sınav görevlilerinin görevleri iptal edilerek yerlerine yeni görevlendirmeler yapılacak.

7) Adayların sınav binalarına ulaşımı için sınav binalarının bulunduğu bölgelere belediyeler tarafından daha sık seferler düzenlenmesi sağlanacak.

8) Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için, adaylar ve sınav görevlileri dışında hiç kimse okul bahçelerine alınmayacak.

9) Adaylar sınav binalarına girişte ve sınav bitiminde binadan çıkışta, sosyal mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecek.

Miraç Dursun

(EngellilerDostu.Com Ankara İl Temsilcisi)


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu