Engelliler Dostu

Engelli Öğretmen Ataması 2023

Engelli Öğretmen Ataması Ne Zaman Olacak? Engelli Öğretmen Ataması Yapılacak Mı? Engelli Öğretmen Ataması Kaç Kişi Olacak?

Engelli öğretmen ataması 2023 yılı içerisinde 5000 atama duyurusuyla beklenmektedir. Atama heyecanı yaşayan yaklaşık 5000 öğretmen 24 Nisan’da gerçekleşecek olan atama duyurusunu takip etmektedir. Engelli kişilerin ÖSYM adresi üzerinden yaklaşan atama bilgilerine görebilmesi mümkündür.

Engelli Öğretmen Ataması 2023
Engelli Öğretmen Ataması 2023

Engelli Öğretmen Ataması Ne Zaman Olacak?

Engelliler Dostu İçerik Başlıkları

Engelli öğretmen ataması 2023 yılında Nisan ayı olarak belirlenmiştir. Resmi duyuruları bakanlık tarafından öğrenebilir veya ÖSYM adresinden takip edebilirsiniz. Milli eğitim bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek atamalar kontenjana göre gerçekleşecektir. Yeni öğretmen atamalarında neredeyse 1.250.000 kişinin atama beklediği bilinmektedir.

Engelli Öğretmen Ataması Yapılacak Mı?

Engelli öğretmen ataması 2023 yılı içerisinde yapılacaktır. Dört gözle beklenen atama haberi 2023 ve 2024 eğitim öğretim hayatını kapsayan bir atama olacaktır. Kura ile ülkenin her yerinde engelli öğretmen ataması gerçekleşecektir. Her il ya da ilçede belirlenen kontenjanlara göre engelli öğretmen ataması yapılacaktır. Bu sayede engelli öğretmenlerin tümü için atama gerçekleşmesi beklenir.

Engelli Öğretmen Ataması Kaç Kişi Olacak?

Engelli öğretmen ataması 2023 son verilen bilgilere göre yaklaşık 500.000 civarında bir kontenjana sahiptir. Kontenjan durumu atama sırasında netlik kazanır. Bu sayede engelli öğretmenlerin her birine hitap edecek bir kontenjanı beklenmektedir.

Kamuya ataması gerçekleşecek olan engelli öğretmenler 2023 yılı içerisinde istedikleri ve tercihini yaptığı yerlere uygun puanları almaları durumunda yerleşebilecektir. Atama bekleyen yüzlerce engelli öğretmen bu sene daha fazla kontenjan bekleyerek yerleşmeyi ümit etmektedir.

Sosyal medya hesaplarımız: İNSTEGRAM –- TİKTOK

Engelli hakları ve ilgili başlıklar için https://engellilerdostu.com/engelliler-dostu/ linkine tıklayın.


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu