Engelliler Dostu

Engelli Oran Hesaplama! Engelli Rapor Oranı Hesaplama

Engelli Oran Hesaplama! Engelli Rapor Oranı Hesaplama! Göz Özür Oranı Hesaplama Programı! Rapor Oranı Hesaplama! Sağlık Raporu Oran Hesaplama

Engelli Oran Hesaplama

Engelli Oran Hesaplama! Engelli Rapor Oranı Hesaplama! Göz Özür Oranı Hesaplama Programı! Rapor Oranı Hesaplama! Sağlık Raporu Oran Hesaplama

Bazı engelli vatandaşlarımız engelli oran hesaplama nasıl yapılır diye merak etmeye başladı.  Engelli oran hesaplama yapmak için tek yapmanız gereken sahip olduğunuz engel oranlarını bilip, bu oranlar üzerinde gerekli engelli oran hesaplamaları yapmak olacaktır.

Engelli Oran Hesaplama! Engelli Rapor Oranı Hesaplama
Engelli Oran Hesaplama! Engelli Rapor Oranı Hesaplama

Yapılan bu hesaplama, engelli vatandaşların devletin ya da belediyelerin uygulamış olduğu indirim ve muafiyetlerden yarar sağlaması açısından çok önemli bir yer kaplamaktadır. Engelli rapor oranları ise tam teşekküllü devlet hastanelerinin sağlık heyetlerinden alınmaktadır.

Engelli Rapor Oranı Hesaplama

Engelli rapor oranı hesaplama oranlarını belirlemek sandığınız kadar zor bir işlem değildir. Bu oran hesaplamayı yapabilmek için Balthazard hesaplama yöntemini bilmeniz gerekir. Bu hesaplama ise, tam teşekküllü devlet hastanelerinde şu şekilde yapılmaktadır;

  • Sahip olduğunuz engel oranlarını belirleyin
  • En yüksek engel oranına sahip olduğunuz değerden 100 çıkartın
  • Çıkan bu değeri 100 ‘ e bölün
  • Bölme işlemi sonrasında bulunan değerle ikinci engel değerini toplayın

Bu işlemler sonucunda engelli rapor oranı hesaplama işlemini kolaylıkla yapabileceksiniz.

Bu işlemi kolaylıkla yapmak için ise;  https://www.sanosgb.com/sayfa/hesaplamalar/ozurlulukHesabi linkine hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Göz Özür Oranı Hesaplama Programı

Göz özür oranı hesaplama programı kendi başınıza bulabileceğiniz bir yöntem çeşidi değildir. Çünkü göz hastalıklarında göze ait olan tüm hasarların tespit edilmesi gerekmektedir. Göz özür oranınızı belirlemek için muhakkak bir göz polikliniğe gitmeniz gereklidir.

Rapor Oranı Hesaplama

Rapor oranı hesaplama yapmak için yukarıda belirttiğimiz gibi Balthazard yöntemini kullanmanız gerekmektedir. Eğer engel rapor oranınızın % 40 ve üzerinde bir rakam çıkar ise, devletin ve belediyelerin sizler için belirlemiş olduğu tüm indirim ve muafiyetlerden ömür boyu fayda sağlayabilirsiniz.

Sağlık Raporu Oran Hesaplama

Engelli bireyler için hazırlanmış olan sağlık raporu oran hesaplama işlemlerinin tümü tam teşekküllü devlet hastanelerinde yapılır. Bunun dışında var olan raporların devlet nezdinde resmi bir geçerliliği bulunmamaktadır.

Engelli sağlık raporlarınızı aynı zamanda e – devlet sitesine giriş sağlayarak da görebilirsiniz. E – devlet sitesinde var olan sağlık raporunuzun geçerlilik süresi ise 2 yıllık süre ile sınırlandırılmıştır. 2 yılın sonunda tekrardan engelli sağlık raporu çıkartmanız gereklidir.

Güncel haberler için bizi takipte kalın.news.google.com


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu