Güncel

Engelli Raporuyla Alınabilecek Araçlar 2023: Modelleri ve Fiyatları

Engelli Raporuyla Alınabilecek Araçlar 2023 Şartları Nelerdir? Engelli Raporuyla Alınabilecek Araçlar 2023 Ne Kadar İndirimlidir? Engelli Raporuyla Alınabilecek Araçlar 2023 Fiyatları! Engelli Raporuyla Alınabilecek Araçlar 2023 Sedan

Engelli Raporuyla Alınabilecek Araçlar

Engelli Raporuyla Alınabilecek Araçlar 2023 Şartları Nelerdir? Engelli Raporuyla Alınabilecek Araçlar 2023 Ne Kadar İndirimlidir? Engelli Raporuyla Alınabilecek Araçlar 2023 Fiyatları! Engelli Raporuyla Alınabilecek Araçlar 2023 Sedan

Engelli Raporuyla Alınabilecek Araçlar 2023
Engelli Raporuyla Alınabilecek Araçlar 2023

Engelli raporu ile alınabilecek araçlar kapsamında engelli kimseler ne kadarlık alacağını merak etmektedir. Belirli bir fiyat aralığında alınacak araçlarda ÖTV ödenmez. Ayrıca marka alınacak araçlar konusunda kişinin kendi isteğine bağlı olarak seçilebilir. Fakat tercih edilecek markanın belirli sınırlar içerisinde alınabilmesi söz konusudur. En fazla 1.400.000 TL’ye kadar ÖTV muafiyetinden yararlanmak mümkündür.

Engelli Raporuyla Alınabilecek Araçlar 2023 Şartları Nelerdir?

Engelli raporu ile alınabilecek araçlar için aranan bazı şartlar bulunur. Engelli kimseler gerekli şartları taşıdığı zaman ÖTV muafiyetinden yararlanarak dilediği aracı alabilir. Araç markası konusunda herhangi bir sınır bulunmazken araç alabilme şartları her engelli birey de bellidir. Araç alacak kişilerde aranacak şartlar şu şekildedir;

  • En az %40 oranında engelli raporuna sahip olmak
  • Engelli raporunun bitimine son altı ay kalaya kadar başvuru yapmak
  • Engelli raporunun süresinin dolmamış olması
  • Güncel engelli raporuyla birlikte başvuruların alınması
  • Engelli kimsenin kullanımına uygun donanımların araç içine yerleştirilmesi

Engelli Raporuyla Alınabilecek Araçlar 2023 Ne Kadar İndirimlidir?

Engelli raporu ile alınabilecek araçlar sadece belirli bir rakam üzerinde alınabilir. Yaklaşık 1.400.000 TL civarında araç almak mümkündür. Fakat bu rakam geçildiğinde engelli ÖTV muafiyetinden yararlanılamaz.

Bu sebepten dolayı mutlaka engelli araç alacak kişilerin ÖTV indirimi kapsamında aracın bedeline göre hesaplama işlemini bizzat araç alacağı yerde gerçekleştirmesi gerekir.

Engelli Raporuyla Alınabilecek Araç Markaları 2023 Fiyatları

Engelli raporu ile alınabilecek araçlar engelli kimseler için oldukça farklı seçenekler sunar. Üst sınırı geçmemek kaydıyla birbirinden farklı fiyatlar vardır. Bu fiyatlar ÖTV muafiyeti için araç sahibi olacak kişileri ilgilendirir.

Muaf durumundan yararlanmak adına araç fiyatlarını bizzat araç satışı yapılan yerden öğrenmeniz daha sağlıklı bir sonuç oluşturur. Ayrıca dilerseniz markaların kendi web sitesi üzerinden güncel fiyatları inceleyebilirsiniz.

Engelli Raporuyla Alınabilecek Araçlar 2023 Sedan

Engelli raporu ile alınabilecek araçlar kapsamında Sedan araç alabilmek mümkündür. Ayrıca engelli kimse binek otomobil ya da iş için farklı araçlar tercih edebilir. Tercih edeceğiniz aracın özelliklerine göre engelli kimseler ÖTV indiriminden faydalanabilir.

Sadece belirli bir sınırı geçmemek kaydıyla ÖTV indirimi engelli kimselere uygulanır. Dilediğiniz marka aracı belirli sınırlar içerisinde tercih ederek muafiyet durumundan faydalanabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımız: İNSTEGRAM // TİKTOK

SON DAKİKA HABERLER İÇİN GOOGLEDEN TAKİP EDİN


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu