Engelliler Dostu

Engelli Raporuyla Alınabilecek Araçlar

Engelli Raporuyla Alınabilecek Araçlar! Raporla Araba Almak! Engelli İndirimli Araçlar! Engelli Raporu İle Alınabilecek Arabalar! ÖTV İndirimi Engelli

Engelli Raporuyla Alınabilecek Araçlar

Engelli Raporuyla Alınabilecek Araçlar! Raporla Araba Almak! Engelli İndirimli Araçlar! Engelli Raporu İle Alınabilecek Arabalar! ÖTV İndirimi Engelli

Engelli raporuyla alınacak araçlar kapsamında herhangi bir marka kısıtlaması yoktur. En pahalı markalardan en ucuz markalara kadar birbirinden çeşitli modellerde ÖTV indiriminden yararlanarak engelliler araç alabilir. Engelli vatandaşlar aradıkları araçları aileden ikinci ya da üçüncü kişilerin kullanmasına izin verebilir.

Engelli Raporuyla Alınabilecek Araçlar
Engelli Raporuyla Alınabilecek Araçlar

Araçlar en az beş sene süreyle satılamaz. Sebepten dolayı engelli vatandaşlar bu durumu göze alarak 0 km araç almalıdır. Buna ek olarak yine beş sene içerisinde araç kimseye devredilemez. 

Engelli vatandaşlar birden fazla markada istediği her türlü araç için ÖTV ödemeden araç sahibi olabilir. Türkiye sınırları içerisinde alınacak araçlarda geçerli olan engelli raporuyla alınacak ÖTV’siz indirimler tüm markalarda geçerlidir. Engelli vatandaşlara sunulan hak kanun gereğince uygulanmaktadır.

Bu sayede engelli vatandaşlar ÖTV farkı ödemeden rahatlıkla araç sahibi olabilir. Araç sahibi olmak isteyen engelli vatandaşlar gerekli belgelerini toplayarak istediği markanın birimine giderek işlemlerini yaptırır.

Raporla Araba Almak

Raporla araç alma isteyen kişiler en az %40 ile en fazla %90 aralığında rapora sahip olduğu durumlarda araç sahibi olabilir. Ayrıca rapor yüzdesine göre ÖTV indirim farkı da birbirine göre değişkenlik gösterebilir.

Bunu sadece gittiğiniz oto galeri de öğrenebilirsiniz. Tercih edeceğiniz markaya ÖTV indiriminin ne kadar olduğunu ve raporunuzun yüzdesini belirterek bu indirimden nasıl yararlanacağınızı öğrenebilirsiniz. 

Ayrıntılı ve detaylı bilgi için aracı satın aldığınız yerle görüşmenizde fayda vardır. Ancak bu sayede güncel bilgilerden haberdar kalabilirsiniz. Kanunları takip eden engelli vatandaşlar raporlu araç alabilmek için her türlü markada şansını deneyebilir.

Birbirinden farklı markaların tercih edebileceğiniz modellerinde asla ÖTV ödemezsiniz. Türkiye’de engelli vatandaşa tanınan bu hak sayesinde engelliler rahatlıkla araç sahibi olur.

Engelli İndirimli Araçlar

Engelli aracı almak için başvuru yapacaksınız mutlaka tercih edeceğiniz markayı ziyaret etmeniz lazımdır. Hangi marka olursa olsun araç firmalarına giderek ilgili adımları izlemeniz gerekir. Ayrıca otomobil markasına gittiğinizde ÖTV indiriminden ne kadar yararlanacağını öğrenmiş olursunuz.

Güncel rakamları takip edebilir ve buna göre engellilere verilen indirim oranları hakkında bilgi sahibi olmuş olursunuz. En son ÖTV oranından indirim uygulanır. Bu oran her sene değişkenlik gösterebilir. Bu sebepten dolayı tercih edeceğiniz araçlarda da fiyatlar birbirine göre farklıdır.

Ayrıca buna ek olarak ÖTV ödemediğiniz zaman engelli vatandaşlar bu aracı beş sene içerisinde asla devredemez ve satışını gerçekleştiremez. Engelli vatandaş kendi üzerine alacağı aracı isterse aile bireylerinin kullanmasına noter protokolüyle izin verebilir.

Engelli Raporu İle Alınabilecek Arabalar

Engelli raporu ile alınacak arabalar hakkında araştırma yapmak isteyenler Türkiye’de bulunan bütün markaları tercih edebileceklerini görür. Türkiye’deki tüm araba markalarından engelli raporuyla araba almak mümkündür. Araba alacak kişiler engelli raporunun güncelliğini kontrol ederek araç firmasına gitmesi gerekir.

Engelli raporu güncel değilse günü geçmiş raporlarla araç almak mümkün olmaz. Bu sebepten dolayı mutlaka geçerliliği olan bir rapor lazımdır. Aksi taktirde başvuru yapsanız dahi ÖTV indiriminden yararlanamazsınız. Gerekli detayları ve ayrıntıları araç firmasına gittiğinizde rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Size sunulan fırsatla birlikte ÖTV ödemeden araç sahibi olmak son derece makul ve ekonomik bir rakamla araç satın almayı sağlar. Çoğu engelli vatandaş bu sayede araç sahibi olabilmektedir. İster binek otomobil ister iş yeriniz için tercih edilebilecek araçlarda engelli raporunuzla birlikte rahatlıkla araç sahibi olursunuz.

ÖTV İndirimi Engelli

ÖTV indirimi engelli vatandaşlar için %100 şeklinde olmaktadır. Kısacası bir araç için asla ÖTV ödenmez. Bu sayede ekonomik bir şekilde araç sahibi olmak mümkün olur. Bu hak sadece engelli vatandaşlara tanınmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre engelli vatandaşlar kolay yöntemlerle araç sahibi olabilmek adına bu yöntemi kullanmaktadır. Bu sayede engelli vatandaşlar daha az para ödeyerek istediği her türlü araca sahip olabilir.

Tek yapmanız gereken güncel raporunuzla birlikte tercih edeceğiniz markayı ziyaret etmektir. İstediğiniz tüm araba markalarına giderek raporunuzla birlikte hangi oranda ÖTV indiriminden yararlanabileceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz.

Vergi ve detayları için https://engellilerdostu.com/vergi/ linkine tıklayın.makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu