Sosyal Hak ve Yardımlar

Engelli Vatandaşlar için İndirimli İnternet, SüperOnline-Engel Tanımayanlar Tarifesi

Engellilere sağlanan İndirimler nelerdir? Engelli vatandaşlara yönelik internet kullanımlarında indirim var mı? Engelli internet indirimi ve Süperonline engel tanımayan tarifesi hakkında bilgi verir misiniz? Engellilerin internet kullanımı…

engellilerdostu.com olarak daha önceleri kaleme aldığımız engellilere sağlanan hakların yer aldığı Engelli Hakları konulu içeriğimizi incelemenizi tavsiye ederiz. Rehber niteliğinde olan engelli hakları başlıklı bu yazımızın tüm engellilere fayda sağlayacağını düşünmekteyiz.

Engelli vatandaşlara yönelik pozitif ayrımcılık kapsamında (BTK) Bilgi Teknolojileri Kurulu tarafından 18.05.2018 tarihinde Gündem konusu Sosyal Açıdan Desteklenmesi Gereken Kesimlere olan 2018/DK-THD/154 Kararın 1.Maddesi aynen şöyledir.

1) Mobil işletmeciler tarafından; katma değerli hizmetler hariç olmak üzere, elektronik haberleşme hizmetlerinin sunulması çerçevesinde uygulanan ücretler için KDV matrahı üzerinden; şehitlerin dul ve yetimleri ile engelli ve gaziler için, diğer bireysel abonelere elektronik haberleşme hizmetlerinin sunulması kapsamında tüm tarife/paketler için geçerli olacak şekilde diğer abonelere uygulanan fiyatlar üzerinden kendileri adına kayıtlı, birer (1’er) adet hat ile sınırlı olmak üzere asgari %25 oranında ek indirim uygulanması ve söz konusu indirimli fiyatların, işletmecilerin internet sitelerinde kolayca erişilebilir şekilde ilan edilmesi, denilmektedir. 

Engellilerin kullandıkları internetlerde daha önceden her ne kadar indirim yapılıyor olsa da artık yapılacak indirimlerin BTK kararının ardından bir dayanağı var. Peki bu nedemek dideğnizi duyar gibiyiz. Hemen anlatalım.

Engelliler nasıl ki ulaşımda belirli indirimlere ve haklara sahip se internet kullanımları da aynı şekilde mevzuatlar çerçevesinde sağlanacak. İndirimler, şirketlerin inisiyatifinde olmayacak.

Bütün bunların ardından sizlere bu içeriğimizde erişilebilir bir internet sağlayıcısı olan Süper Online Engel Tanımayanlar ayrıcalığından bahsetmek istiyoruz. Engellileri yormayan, şubeye ihtiyaç dahi duymadan işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz önemli bir hizmeti anlatmak istiyoruz.

SüperOnline Engelliye Yaklaşımı Nasıl 

Engelliler Dostu İçerik Başlıkları

Kendi altyapısını kurmak üzere fiber optik yatırımlarına hız kesmeden devam eden Turkcell Superonline, Türkiye’de evlere kadar 1000 Mbps’ye varan hızlarda internet erişimi sağlayan ilk telekom operatörü olan Turkcell SüperOnline kurumsal ve çok profesyonel bir şirket olma özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz üzere engellinin erişilebilir bir şekilde abonelik yapabilmesi için ellerinden geleni yapmışlar desek abartıyor olmayız.

Bir Engelli Olarak Nasıl Başvuru Yapabilirim? 

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki sadece engelli vatandaşlar değil tüm herkes Turkcell SüperOnline resmi internet sitesinden abonelik başvurusunda bulunabilirler. Ama biz size kolay bir yöntemden bahsedeceğiz. Hatta bu içeriği okurken abonelik başvurusunda dahi bulunabileceksiniz. Nasıl olacak diye merak etmeyin sadece yazıyı okumaya devam edin.  Adım adım anlatacağız.

Engellilerin Turkcell SüperOnline Engel Tanımayanlar abonelik başvuru işlemlerini sırasıyla adım adım anlatma zamanı gelmiştir. Evinizden veya iş yerinizden yani oturduğunuz yerden nasıl başvuruda bulunulur işte size bunu tüm ayrıntılarıyla anlatalım.

Engel tanımayanlar tarifesi abonelik başvurusunu adım adım anlatmaya başlamadan önce çok önemli bir detaydan daha bahsetmenin doğru olacağını düşünmekteyiz. İlk aşama olarak ele alacağımız 1.Adımda ki başvuru formunu, SüperOnline abonesi değilseniz yapmanız gerekmektedir. 

Peki SüperOnline abonesiyim. Engel tanmayanlar tarifesine başvuru nasıl yapacağız dediğinizi duyuyoruz. İşittiğimiz bu merakınızı yazımızın devamında cevaplıyor olacağız. İçeriğimizi okumaya devam edin…

1.Adım: İster SüperOnline Abonelik Başvurusu için buraya tıklayın. İsterseniz de aşağıda yer alan formu doldurun. Tercih tamamen sizin. Her ikisi de aynı kapıya çıkacak.

2.Adım: SüperOnlien Abonelik Başvurusu için formu doldurdunuz. Şimdi bekleme zamanı, Korkmayın günlerce beklemeyeceksiniz. En fazla 12 saat içerisinde aranacaksınız. Hatta çoğu zaman 1 veya 2 saat içerisinde arıyorlar.

3.Adım: Aradıklarında evinizin veya iş yerinizin altyapısına uygun olan ADSL va FİBER internet tarifesine geçeceğinizi belirtin.

Not: Turkcell SüperOnline resmi internet sitesinden ADSL ve FİBER İnternet tariflerine buradan ulaşabilirsiniz.

4.Adım: Artık müşteri hizmetleri ile olan adımları tamamladınız. Şu saatten sonra kurulum ekibinin sizi arayarak evinize veya iş yerinize gelmesini bekleyin. Kurulum ekibinin teknik ve resmi evraklar ile ilgili işlemlerini tamamlamasının ardından internet kullanıma açıklacaktır. Aktivasyon başarılı…

5.Adım: Normal şartlarda evinizin veya işyerinizin internet kullanımı artık hazır. Kullanmanıza herhangi bir mani yok. Engel Tanımayan tarifesine geçmek isteyen engelli vatandaşlar için süreç bu aşamada başlıyor.

%40 ve üzeri engelli vatandaşların engelli kimlik kartı (arka ve önyüz) veya raporlarını aynı zamanda nüfus cüzdanı(sadece önyüz yeterli) hizmet@superonline.net adresine göndermeleri gerekmektedir.

SüperOnline, Engel Tanımayanlar tarifesine geçiş için hizmet@superonline.net mail adresine atacağınız e-posta örneği aşağıya hazırlanmıştır.

Kime: hizmet@superonline.net

Kimden: Başvuru sahibi

İleti Gövdesi: Sayın Yetkili Merhabalar, Evimde kullanmak üzere yaptığım internet başvurusu ile ilgili aktivasyon gerçekleşti. Engelli olmam sebebiyle Engel Tanımayanlar tarifesine geçmek istiyorum. Konu ile ilgili engelli kimlik kartım ve nüfus cüzdanım ektedir. İyi çalışmalar.k

SüperOnline gönderilen engel tanımayanlar tarifesine geçme talep mailinizin müşteri hizmetlerine ulaşmasının ardından müşteri hizmetleri geri dönüş sağlayacak, talep ettiğiniz tarifeye geçişinizi gerçekleştirecektir.

Unutmadan şunu da belirtmek isteriz. Bu tarifenin en önemli özelliği ise herhangi bir sözleşme veya taahhüt olmamasıdır.

Engellilerin şubeye gitmeden abonelik başvurusunda bulunabilmeleri ile ilgili detaylı olarak anlatımda bulunmaya çalıştığımız bu içeriğimiz, umarız faydalı olmuştur.

Güncel haberler için bizi takipte kalın. GOOGLE PLAY UYGULAMA İNDİR / news.google.com

ABONELİK YAPABİLECEĞİNİZ DİĞER FİRMALAR İÇİN TIKLAYINIZ…


makale içeriği alt bilgi

2 Yorum

  1. Son dönemlerde evime internet almak için çok araştırma yaptım. engellilerdostu.com olarak yapmış olduğunuz bu paylaşım gerçekten engelliler açısından çok başarılı olmuş. Sağolun!

  2. Tam bir dolandırıcı superonline. engelli indirimi yapmıyor. aradığımızda ilgileneceğiz diyerek geçiştiriyorlar 200 defa aradık sinir krizi geçirtiyor. hiç kimseye kesinlikle önermiyorum bu dolandırıcı firmayı..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu