Çalışma Yaşamı

Engelli vergi indirimi sonuçları nasıl sorgulanır?

Engelli vergi indirimi sonuçları nasıl sorgulanır?

Engelliler Dostu İçerik Başlıkları

Engelli vergi indirimi sonuçları, Engelli yurttaşların, bulundukları zor koşulların hafifletilmesine katkı sağlamak ve özürlü olmayan bireyler ila aralarındaki rakiplik eşitsizliğini önlemek namına ülkemizde birtakım pozitif ayrımcılık yapılmaktadır.

Bu ayrımlardan biri dahi vergi indirimidir. Engelli vergi indirimi konusu ile ilgili dahi vergi iskonto müracaat sonuçlarının nasıl sorgulanacağı pekçok yurttaş yönünden araştırılmaktadır. Engelli vatandaşlar vergi indirimi müracaatını internetten yapabilecekleri gibi gerçekleştirdikleri müracaatçı sonucunu dahi gene internetten kolayca öğrenebilirler.

Peki, özürlü vergi indirimi neticeleri nasıl sorgulanır? İşte müracaatte tespit edilen her özürlü vatandaşın dosyalarının hangi aşamada olduğunu internet üzerinden öğrenebilmesi amacıyla yapması gerekenler…

engelli vergi indirimi sorgulama

ENGELLİ VERGİ İNDİRİMİ SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Engelli yurttaşların vergi indirimi ile ilgili işlemleri Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı’na ilişkin olan resmi internet sitesinde ger alan Engellilik Vergi İndirimi Başvuru Sorgulama Ekranı üzerinden gerçekleştirilebilir. Bunun amacıyla ilk olarak bu linke tıklamanız gerekmektedir.

Ardında çıkan sorgulama sayfasında “sorgulama amacıyla TC hüviyet numarası giriniz” bölümüne sizden dilenen bulguyu giriniz. Sorgula düğmesine basarak istediğiniz verilere ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımız: İNSTEGRAM // TİKTOK

SON DAKİKA HABERLER İÇİN GOOGLEDEN TAKİP EDİN

Oy Ver post
İlginizi Çekebilir  2019 Engelli öğretmen atama takvimi başvuruları ne zaman? 2019 Engelli öğretmen alımı ne zaman?

makale içeriği alt bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu