EKPSSGüncelSosyal Hak ve Yardımlar

Engelliler Atanmak İstiyor! Kamuda Engelli Kotası Arttırılmalıdır

Yeniden Refah Partisi Engelli Koordinasyon Birim Başkanı Davut Konakçı, atama bekleyen engelli memur adaylarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Yeniden Refah Partisi’nden yapılan açıklama şu şekilde:

2018 ve 2020 Yıllarında yapılan EKPSS sınavına girmiş olan yüzbinlerce engelli aday, atama beklerken verilen 2140 engelli kadrosu bir kere daha engel olmuştur.

No physical dependence has been described by abusers and there are only scarce reports on possible withdrawal phenomena after the use of propofol for medical purposes [ 166, 167]. Furthermore, a relapse occurred in 40% of remitted patients when followed over 1 year’s duration, despite continuing antidepressant treatment. Extreme caution and monitoring must be followed with this age group https://pharmacie-enligne.org/vardenafil/. To prime the inhaler, hold it in the upright position away from your face, and press down firmly and fully on the top of the canister until it stops moving in the actuator.

Haziran ayında kamuya 10.000 Engelli personel ataması ve kamuda engelli personel kotasının %6’ya çıkarılması beklenirken hükümetin bu konuya duyarsız kalmaması elzemdir.

Yeniden Refah Partisi Engelli Koordinasyon Birim Başkanlığı olarak İktidar kanadından ve ÖSYM’den beklentilerimiz;

  • Güncel EKPSS genel ve branş sıralamaların açıklanmasını talep ediyoruz. (Atanan adayların sıralamadan çıkarılarak, anlaşılır ve doğru bir şekilde güncel sıralamaları görmek istiyoruz)
  • KPSS ile oransal EKPSS atama takviminin açıklanmasını istiyoruz.
  • Atamalarda nitelikli kadrolar ve pozitif bilimlere yer verilmesi, Birleşmiş Milletler Engelli Haklarına dair Sözleşmenin tam ve etkin kullanılması.
  • Engellilerin iş kanununa göre olması gereken istihdamın korunması için caydırıcı yaptırımların arttırılması ve özel sektörde engellilerin koruma altına alınıp, beden işçisinden ziyade niteliklerine göre beyaz yaka alımlarının artması için devletin destek olmasını talep ediyoruz.

Engelli bireylerin çalışabilecekleri istihdam alanlarını ve koşulları sağlamak için devlet kurumları gerekli tedbirleri almakla mükelleftirler. Bu tedbirlerin alınması kamunun üstün yararının ayrılmaz bir parçasıdır.

Engelli bireyler için çalışmak sadece gelir elde etmek değil, aynı zamanda sosyalleşmek, özgüvenini geliştirmek ve potansiyelini kanıtlamak işlevi de görmektedir.

Engelli bireylerin haklı istihdam mücadelesi siyaset aranmaksızın çözüme kavuşturulmalıdır.

Engellinin durumu siyaset üstüdür ve engellinin yegane isteği Haziran’da Kamuya 10.000 atama ve kamuda engelli kotasının %6’ya çıkarılmasıdır.

Bu münasebetle Milli Görüşün temsilcisi Yeniden Refah Partisinin genç ve tecrübeli kadroları olarak “Engelli vatandaşlarımıza hizmet, inancımızın gereğidir” prensibini benimsemişizdir. Saygılarımızla.

 

Davut KONAKÇI
Engelli Koordinasyon Birim Başkanı


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı
Kapalı